Архив за день: 23.07.2022

Військові розповіли про долю кота, врятованого з острова Зміїний

Врятований кіт з острова Зміїний отримав ім’я і нову домівку.

Як повідомили у Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України, тварину знайшли після звільнення острову. Кажуть, кіт вижив завдяки полюванню.

Нагадаємо, під час одного з етапів операції Зміїний остаточно розмінували і встановили над ним повний контроль. Також розвідники знайшли кота, який пережив сотні обстрілів та бомбардувань, тижнями їв те, що сам примудрявся вполювати, та вижив дивом.

Відтепер кіт Змій житиме у Києві, його прихистив командир розвідників. Військові кажуть, що він став талісманом звільненого острова і тепер разом з ними виборюватиме велику перемогу.

Підписуйся і будь в курсі ПОСТІЙНО: https://t.me/dilova_odesa

В Одесі гастролер із Миколаєва вимагав гроші за повернення вкрадених автодзеркал

Від одного з автовласників зловмисник отримав 1500 гривень.

Про це повідомляє прес-служба ГУНП в Одеській області.

Зловмисник демонтував із припаркованих на ніч у дворах іномарок бічні дзеркала та вимагав від автовласників гроші в обмін на повернення їхнього майна. Від одного з них він отримав 1500 гривень.

Копи затримали правопорушника, коли той уже із підготовленою запискою підшукував чергову жертву.

Тепер йому загрожує до 12 років ув’язнення.

Підписуйся і будь в курсі ПОСТІЙНО: https://t.me/dilova_odesa

У порту Одеси, який атакували росіяни, знаходилось зерно на експорт: коментарі

У порту Одеси, по якому росіяни завдали ракетного удару, знаходилось зерно, яке готувалось найближчими днями на експорт. Але війська рф не влучили в зерносховище.

Про це повідомила начальниця пресцентру Cил оборони Півдня Наталя Гуменюк.

Зазначається, що пошкоджено насосні станції, пожежа ліквідована. Загиблих та поранених немає.

«Очевидно, що метою ворога було саме влучання в Одеський морський торговий порт, оскільки випущені чотири ракети «Калібр» були спрямовані саме в цьому напрямку. Дві з них було збито силами ППО, дві влучили в об’єкти інфраструктури порту. Постраждалих немає.

Після влучання ракет виникла пожежа, вона була незначна і оперативно ліквідована рятувальниками. Ударною хвилею вибило вікна у будинках навколо порту», — повідомила Наталя Гуменюк.

Прокоментували ворожу атаку і у Повітряних Силах ЗСУ.

«Фактично дві (ракети — ред.) збито, дві — влучили в інфраструктуру портову. Зрозуміло, для чого це все робиться.

У контексті того, що відбувається сьогодні з українським зерном, було завдано удару саме туди, де зерно. Бачимо, чого вартують ці домовленості з країною-терористом», — заявив речник командування Повітряних Сил ЗСУ Юрій Ігнат.

Додамо, у Міністерстві закордонних справ заявили, що ранковий ракетний удар росіян по порту в Одесі ставить під сумнів домовленості щодо експорту українського зерна.

Крім того, радник голови ВП Михайло Подоляк назвав подію провокацією з боку РФ:

«Ще не встигли висохнути чорнило, а вже дві підлі провокації: удар по Одеському порту та заява Міноборони Росії, що українські порти «небезпечні для судноплавства».

Підписуйся і будь в курсі ПОСТІЙНО: https://t.me/dilova_odesa

Как оккупация территорий отразилась на экономике Украины

В результате временной оккупации части страны и ведения боевых действий Украина потеряла 19% довоенного ВВП. Самыми ощутимыми стали частичные потери Донецкой и Харьковской областей, убытки которым оцениваются в $22 млрд и почти $16 млрд соответственно.

Об этом сообщает Центр экономической стратегии (ЦЭС) по итогам анализа состояния экономики в июле.

До начала полномасштабного вторжения на временно оккупированных после 24 февраля территориях проживало 27,8% населения страны. В частности, Харьковская область и Донбасс производили 12% ВВП Украины. Еще 4% ВВП до войны приносила Запорожская область, которая также частично захвачена. 1,6% ВВП приходится на Херсонскую область.

За прошедший месяц Украина полностью потеряла Луганскую область. Кроме того, производство продукции металлургии и добыча железной руды упали четверть по сравнению с маем. Крупнейшая металлургическая компания «Метинвест» закрыла два из трех заводов. А «АрселорМиттал Кривой Рог» также готовится сократить работу.

«Итого металлургические и добывающие компании до войны делали вклад в ВВП на уровне примерно 6%, а также добавляли мультипликативный эффект к росту в других отраслях, я эта потеря для украинской экономики будет болезненной», – говорят аналитики.

Также в июне выросла инфляция, валюта продолжила вытекать из страны, а Национальный банк тратил на поддержку курса миллиард долларов в неделю. В итоге гривна ослабла до 37 грн/$..

Підписуйся і будь в курсі ПОСТІЙНО: https://t.me/dilova_odesa

Уряд дав старт реформі рибної галузі

Кабінет Міністрів України схвалив проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення державного регулювання в галузі рибного господарства, збереження та раціонального використання водних біоресурсів та сфері аквакультури».

«Зараз новим субʼєктам господарювання практично неможливо увійти до сфери промислового рибальства, тому ми робимо все для того, щоб механізм входу на ринок рибного господарства став максимально простим і прозорим», – прокоментував урядовий законопроект заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Віталій Головня.

Він також зазначив, що запропонований урядом Законопроект передбачає прозорий механізм аукціонних торгів з продажу прав на укладання договорів на право спеціального використання водних біоресурсів.

Разом з цим, для договорів оренди, строк дії яких закінчується у період дії воєнного стану і протягом календарного року після його припинення чи скасування, передбачається автоматична пролонгація строку їх дії на один рік та скасовує необхідність отримання погодження Державного агентства водних ресурсів України, що суттєво спрощує процедуру набуття в оренду водних об’єктів для рибогосподарських потреб.

Також пропонується упорядкування правовідносин щодо взяття в користування гідротехнічних споруд для цілей аквакультури.

«Крім того, проектом Закону вводиться поняття Єдиної державної електронної системи управління рибною галуззю, як загальнодержавної автоматизованої інформаційно-аналітичної системи забезпечення доступу до інформації про рибну галузь України та її мережі, що забезпечує створення, збирання, одержання, зберігання, використання, поширення, охорону, захист інформації, а також електронну взаємодію між фізичними та юридичними особами, фізичними особами — підприємцями, суб’єктами надання адміністративних послуг, суб’єктами надання публічних (електронних публічних) послуг з метою отримання адміністративних та інших публічних (електронних публічних) послуг у сфері рибного господарства», – підкреслив заступник Міністра.

Разом з цим відбудеться дерегуляція повноважень територіальних органів рибоохорони – у них буде забрано дозвільні функції, а лишаться тільки контролюючі, що значно знизить корупційну складову. Дозвільні ж процедури відбуватимуться через Державне агентство меліорації та рибного господарства України.

«Сподіваємося, що народні депутати підтримають нашу ініціативу реформування рибної галузі в Україні, і вже скоро вся країна відчує ті позитивні зміни, що закладені в законопроекті”, – підсумував Віталій Головня.

Підписуйся і будь в курсі ПОСТІЙНО: https://t.me/dilova_odesa

В Одесі підліток пограбував дівчину у парку

Поліцейські оголосили 14-річному містянину підозру в пограбуванні дівчини.

Про це повідомляє прес-служба ГУНП в Одеській області.

У Дюківському парку юнак чемно попросив у перехожої смартфон, щоб подзвонити, оскільки його телефон начебто розрядився. Згодившись допомогти, дівчина передала підлітку ґаджет, а він із ним кинувся навтьоки.

Про це потерпіла повідомила до поліції. Наступного дня оперативники розшукали юного правопорушника та встановили: мобільний він продав за дві тисячі гривень, які одразу витратив на розваги.

Оскільки неповнолітній досяг віку, з якого настає кримінальна відповідальність за цей вид злочину, йому оголосили підозру в пограбуванні, вчиненому в умовах воєнного стану, передбаченому частиною 4 статті 186 Кримінального кодексу України. Дотепер родина хлопця в поле зору правоохоронців не потрапляла, а сам він за місцем навчання характеризується позитивно. Далі майбутнє юнака вирішуватиме суд.

Підписуйся і будь в курсі ПОСТІЙНО: https://t.me/dilova_odesa

Росія завдала ракетного удару по морпорту Одеси

Сьогодні, 23 липня, ворог атакував Одеський морський торговий порт крилатими ракетами типу «Калібр».

Про це йдеться в офіційному повідомленні ОК «Південь».

2 ракети збито силами протиповітряної оборони. Ще 2 влучили в об’єкти інфраструктури порту.

Зараз у порту пожежа.

Зазначимо, що прильоти Одесою відбулися наступного дня після підписання в Стамбулі угоди про експорт українського зерна. На експорт працюватимуть три порти, серед яких і «Одеса» (інші — «Південний» та «Чорноморськ»).

Підписуйся і будь в курсі ПОСТІЙНО: https://t.me/dilova_odesa

З 24 липня в Україні запрацюють нові правила отримання водійського посвідчення

Зміниться підхід до навчання та алгоритм складання іспитів — теоретичну та практичну частини підготовки водіїв віднині розмежовують.

Це передбачено Постановою.

Відтепер охочим отримати водійське, спочатку варто пройти теоретичний курс навчання в автошколі та успішно скласти тестування в територіальному сервісному центрі МВС. А уже зі знаннями правил дорожнього руху та зі Свідоцтвом про закінчення теоретичної підготовки починати практичний курс і виїжджати на вулиці за кермом. Таке розмежування навчального процесу не просто виглядає логічним, але вводиться ще й з огляду на світовий досвід. Фактично, це стане гарантією безпеки на дорогах, оскільки до практичного навчання допускатимуть тільки тих, хто вже знає правила дорожнього руху.

На теоретичному курсі навчання людині треба опанувати правила дорожнього руху, правила експлуатації транспортних засобів, основи безпеки руху та надання домедичної допомоги. Внутрішній теоретичний іспит в автошколі скасовується. Після навчання заклад освіти формує Свідоцтво про закінчення теоретичної підготовки та вносить дані до Єдиного державного реєстру МВС. Потім — іспит у територіальному сервісному центрі МВС, крім майбутніх водіїв категорій ВЕ, С1Е, СЕ, D1E і DE.

Усі, хто успішно його складає, отримують Свідоцтво, яке є пропуском на практичний курс навчання. Свідоцтво діятиме протягом 1 року. Тобто, той, хто успішно склав теоретичний іспит має цілий рік на те, аби пройти практичний курс навчання. За умови, якщо цей термін пройшов, а людина, яка хотіла отримати посвідчення водія, так і не склала наступний екзамен з практичного водіння, має починати навчання спочатку.

На практичному курсі треба навчитись керувати автівкою. Після його завершення — іспит. Складання практичного іспиту в автошколі обов’язкове. Заклад освіти видаватиме Свідоцтво про закінчення практичної підготовки. Воно буде чинне протягом двох років.

Варто зазначити, що раніше зміна автошколи не передбачалась. Тепер же можна обрати з акредитованих навчальних закладів один для теоретичного навчання, а для практичного — інший.

Усі, хто до 24 липня, до набрання чинності Постанови розпочали підготовку, перепідготовку в автошколі і підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів, продовжують навчання відповідно до старих норм і складають внутрішні іспити в автошколі та іспити в територіальному сервісному центрі МВС за старим алгоритмом.

Підписуйся і будь в курсі ПОСТІЙНО: https://t.me/dilova_odesa

Розблокування морських портів може принести Україні мільярди доларів, — Шмигаль

Підписана у Стамбулі ініціатива щодо безпечного вивезення зерна з українських портів може принести Україні мільярди доларів експортної виручки.

Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні уряду 22 липня

За його словами, сьогодні показники експорту аграрної продукції ще далекі від довоєнного обсягу, але над вирішенням цього питання зараз активно працюють.

«Питання про розблокування морських портів для нашої економіки – це питання на мільярди доларів. У червні весь експорт України становив $3,2 млрд. Це на 20% більше, ніж у березні. Але все одно майже вдвічі менше за показники до війни», — сказав прем’єр-міністр.

Заступник міністра інфраструктури Мустафа Найєм також назвав суму виручки із зерна. За його словами, йдеться про майже мільярд доларів валютної виручки щомісяця, «які підуть на підтримку економіки та Збройних сил України».

Обсяг нового врожаю досяг 6,5 млн. тонн. Загалом цього року врожай зернових та олійних культур очікується на рівні 65-70 млн. тонн. За добрими сценаріями, це близько 70% від показника 2020/21 років, сказав прем’єр.

Нагадаємо, 22 липня Україна, Туреччина та ООН підписали угоду щодо експорту зерна з українських портів. Вона має назву «Ініціатива щодо безпечного транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів». Підписи під дзеркальним документом поставили також представники Росії, Туреччини та ООН.

Зернова угода закріплює контроль за портами за Україною і не послабить санкцій проти Росії. Зерно вивозитиметься з трьох портів — «Одеса», «Південний» та «Чорноморськ».

Підписуйся і будь в курсі ПОСТІЙНО: https://t.me/dilova_odesa