Архив за день: 07.09.2022

На сесії Одеської облради озвучили, куди направлено бюджетні кошти

В Одеській області проводяться роботи по відновленню та ремонту пошкоджених об’єктів в наслідок ракетних ударів противника. Для цього з обласного бюджету вже виділено майже 11 мільйонів гривень.

Про це повідомив голова Одеської ОВА Максим Марченко під час сесії обласної ради 7 вересня.

У селищі Дачне проводиться тендер для ремонту пошкоджених фасадів та заміни скла у школі та будинку культури. У Сергіївці у школі та дитячому садочку вікна вже замінили. Планують поставити нові вікна у 14-поверховому будинку.

В одеському ЖК «Тірас» проведені роботи з відновлення перекриття поверхів, внутрішніх та зовнішніх стін. Також розпочато відновлення електропостачання, опалення, водопостачання та ліфтів.

Крім того, з метою збереження природного середовища певних територій нашої області розроблено Регіональну програму з охорони довкілля на 2022 рік. В рамках цієї програми вже відновлюється екологічний стан озер Катлабух та Китай. На реалізацію заходів програми з обласного бюджету виділено 12 мільйонів гривень.

Підписуйся і будь в курсі ПОСТІЙНО: https://t.me/dilova_odesa

В Одесі очікується дощ та висока пожежна небезпека

8 вересня по Одесі очікується мінлива хмарність. Вночі без істотних опадів, вдень невеликий короткочасний дощ. Також очікується висока пожежна небезпека.

Про це повідомляє Гідрометцентр Чорного та Азовського морів.

Прогноз пожежної небезпеки: 8 вересня очікується висока пожежна небезпека (ІV класу), місцями надзвичайна.
9-10 вересня очікується незначна пожежна небезпека (ІІ класу), на півночі 9 вересня місцями середня (ІІІ класу), на півдні збережеться висока пожежна небезпека ( ІV класу).

З 21:00 7 вересня до 21:00 8 вересня в Одесі очікується мінлива хмарність. Вночі без істотних опадів, вдень невеликий короткочасний дощ.

Вітер вночі південний, вдень південно-західний, 7-12 м/с. Температура вночі 14-16°С, вдень 20-22°С. Температура морської води 20-21°С.

По Одеській області також очікується мінлива хмарність. Місцями невеликий короткочасний дощ.

Вітер вночі південний, вдень південно-західний, 7-12 м/с. Температура вночі 11-16°С, вдень 20-25°С.

На автошляхах області вранці місцями димка, видимість 1-2 км.

9 вересня

Хмарно з проясненнями. Вночі без істотних опадів, вдень місцями короткочасний дощ, гроза. Вітер південний, 9-14 м/с.

Температура вночі 13-18°С, вдень 16-21°, на півдні 24-26°С.

10 вересня

Хмарно з проясненнями. Помірний дощ, місцями значний. Місцями гроза. Вітер південно-східний, 9-14 м/с. Температура вночі 13-18°С, вдень 20-25°С.

11-12 вересня

Помірний дощ. Температура вночі 12-17°С, вдень: 11 вересня 22-27°С, 12 вересня 17-22°С.

Підписуйся і будь в курсі ПОСТІЙНО: https://t.me/dilova_odesa

На території одного з заводів Одещини знайшли тіла двох людей

На одному з приватних підприємств Біляївки в колодязі з водою загинули двоє працівників котельні, ще двом їхнім колегам, які діставали загиблих, знадобилася медична допомога.

Подія трапилася 5 вересня. Як повідомили у поліції, попередня причина смерті громадян – асфіксія через утоплення.

За цим фактом працівники територіального підрозділу поліції розпочали провадження за ч.2 ст.271 (Порушення вимог законодавства про охорону праці, що спричинило загибель людей) Кримінального кодексу України.

Посилаючись на інформацію від родичів загиблих видання «Думська» повідомляє подробиці трагедії:

Співробітники котельні скаржилися на те, що вигрібна яма, розташована поряд з їхньою будівлею, була переповнена і запахи проникали до помешкань. 54-річний слюсар Андрій К. спустився через люк у підземну ємність, щоб за допомогою занурювального насоса злити воду. Разом із ним працював і 62-річний оператор котельні Сергій К.

У цей момент із виробничого цеху в яму почали зливати киплячу воду. В результаті Сергій та Андрій загинули на місці.

«Робітники загинули під час прочистки вигрібної ями, в яку зненацька злили киплячу воду із сусіднього цеху», — йдеться у повідомленні.

Постраждалих намагалися врятувати колеги, але, на жаль, безуспішно.

Підписуйся і будь в курсі ПОСТІЙНО: https://t.me/dilova_odesa

В Одесі на зупинках функціонує 11 інформаційних табло

В Одесі продовжують встановлення електротабло на зупинках. 

Фахівцями КП «Одесміськелектротранс» встановлено та вже працюють три електронних табло на 5-й ст. В. Фонтану, Люстдорфській дорозі («Червоний Хрест» та 1-й ст. В. Фонтану).

Про це повідомляє прес-служба Одеської міськради.

Електротабло повідомляє про час прибуття міського транспорту на цю зупинку, що дозволяє пасажирам зручніше планувати свої дії.

На сьогодні в Одесі

Початок кар’єри: в Україні на одну вакансію претендують понад 20 кандидатів без досвіду

Основними проблемами для українських пошукачів на на сьогодні є відсутність підходящих вакансій та висока конкуренція.

Зростання рівню безробіття через закриття підприємств та скорочення персоналу від початку війни потягло за собою підвищення активності українців у пошуку роботи. Частіше почали шукати роботу й ті спеціалісти, які не втратили роботу, проте стикнулися зі зниженням заробітної плати.

Майже в усіх професійних сферах протягом кількох останніх місяців відбувається збільшення кількості резюме. Не зважаючи на поступове відновлення ринку праці після повного падіння на початку війни, динаміка збільшення пропозицій роботи не встигає за зростанням пошукацької активності. На всіх бажаючих знайти роботу не вистачає вакансій. Конкуренція на робочі місця продовжує зростати.

Про це повідомляють експерти кадрового порталу grc.ua, посилаючись на дані за вересень 2022 року.

Початок кар’єри

Найбільше зацікавлені у пошуку роботи спеціалісти, які лише починають свій кар’єрний шлях та студенти. Водночас ці пошукачі стикаються з найвищою конкуренцією на робочі місця. В середньому, на одну вакансію претендує 23 фахівця без досвіду роботи. Категорія резюме цих спеціалістів найчисленніша та складає частку 34,1% від всіх активних CV на кадровому порталі grc.ua. Щоправда, збільшення резюме у цій категорії пошукачів не таке активне, порівнюючи з іншими професійними сферами. Частка резюме спеціалістів без досвіду у загальній структурі бази CV протягом останніх чотирьох місяців зменшується.

Сфера продажу

Сфера продажу демонструє відчутні темпи відновлення. Частка цих вакансій у загальній структурі ринку праці поступово зростає. Тому, не зважаючи на високу динаміку збільшення резюме спеціалістів ритейлу й менеджерів з продажу та підвищення показників відгуків на існуючі вакансії, рівень конкуренції серед цих спеціалістів залишається відносно невисоким. На одне робоче місце у сфері продажу претендує в середньому не більше 3 осіб.

ТОП-менеджмент та керівники

Поступова адаптація бізнесу до комерційної діяльності в умовах війни протягом літа, стабілізація зарплат, які навесні знижувалися майже в усіх професійних сферах, та поява нових вакансій спонукали топ-менеджерів та керівників більш сміливо шукати нову роботу. Протягом літніх місяців кількість резюме у категорії вищого менеджменту зростала рекордними темпами (у червні додалося +25% резюме, у липні +113%, у серпні +56%). Конкуренція серед пошукачів рівню вищого менеджменту теж висока – в середньому 16 осіб на одну відкриту вакансію.

Інформаційні технології

Цікава тенденція прослідковується у професійній сфері ІТ, інтернет та телеком. Існує стереотип щодо того, що сфера інформаційних технологій постраждала від війни найменше, адже компанії цієї сфери давно перейшли до формату віддаленої роботи та від початку кризи могли зберегти всі бізнес-процеси. Проте аналітичні показники ринку праці демонструють те, що ІТ-сфера зараз відчуває теж не найкращі часи.

Збільшення кількості вакансій відбувається не такими відчутними темпами, тому ця сфера втратила традиційне друге місце у рейтингу галузей з найбільшою кількістю пропозицій роботи. ІТ-спеціалісти теж стикаються з негативними наслідками кризи – відбувається скорочення проектів та штату ІТ-спеціалістів, знижуються зарплати. Протягом трьох останніх місяців фахівці сфери інформаційних технологій оновлюють свої резюме та активно переглядають відкриті вакансії. Кількість резюме у цій категорії зросла у червні на 19%, у липні та серпні на 26%. Конкуренція теж збільшилася – протягом травня-липня індекс співвідношення активних резюме та вакансій становив 1,7-1,9, а у серпні рівень конкуренції підвищився в середньому до 5,2 осіб на робоче місце.

Актуальні проблеми на ринку праці

Активно шукають нову роботу також бухгалтери, адміністративний персонал, представники сфери маркетинг, реклама та PR, працівники сфери виробництва та сільського господарства, спеціалісти транспорту й логістики, а також будівельники. Резюме всіх вище названих професій складають десятку сфер з найбільшою активністю пошукачів.

З найбільшими проблемами у працевлаштуванні стикаються спеціалісти сфери закупівель, домашній персонал, працівники сфери інсталяція та сервіс, юристи, спеціалісти сфери туризм та HoReCa, страхувальники, науковці та освітяни, працівники сфери видобуток сировини та спеціалісти автомобільного бізнесу. Для них досі відкривається найменша кількість вакансій.

Підписуйся і будь в курсі ПОСТІЙНО: https://t.me/dilova_odesa

Через збройну агресію рф у Чорному морі масово гинуть дельфіни

Одеська прокуратура розпочала кримінальне провадження за фактом екоциду.

Про це повідомляє прес-служба Одеської обласної прокуратури.

Прокурори Спеціалізованої екологічної прокуратури Одеської обласної прокуратури здійснюють процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом масового знищення об’єктів тваринного світу (дельфінів видів азовка, афаліна та інш) внаслідок збройної агресії рф проти України (ст. 441 КК України – екоцид).

Установлено, що з початку повномасштабного вторгнення рф на пляжах Одещини виявлено велику кількість загиблих морських ссавців. Ймовірною причиною їх масової загибелі є використання суднами країни-агресора гідролокаторів (сонарів) на підводних та надводних човнах. Створюючи потужні звуки, вони негативно впливають на здоров’я тварин.

За ініціативою прокуратури проведено огляди та розтини китоподібних — морських свиней і звичайних дельфінів (білобочок), знайдених мертвими на узбережжях.

Під час розтину тварин спеціалісти відібрали проби органів та тканин для подальшого лабораторного дослідження патологій з метою встановлення причин загибелі морських ссавців.

Відібрані зразки направлять для проведення досліджень у Падуанському університеті (Італія), та окремого дослідження структур внутрішнього вуха ссавців у Ганноверському університеті (Німеччина).

Також прокуратурою готуються запити про надання міжнародної правової допомоги до Республіки Болгарія, Турецької Республіки та Румунії щодо встановлення аналогічних випадків загибелі дельфінів.

У здійсненні досудового розслідування сприяють представники Інституту зоології ім. І.І. Шмальгаузена, Науково-дослідної установи «Український науковий центр екології моря», НПП «Тузловські лимани» та ветеринарні лікарі.

Підписуйся і будь в курсі ПОСТІЙНО: https://t.me/dilova_odesa

На Одещині другий день поспіль чути вибухи. У ДСНС пояснили причину

Три небезпечні знахідки знайшли у Подільському районі: артснаряд калібру 45 мм поблизу села Федорівка і два снаряди калібру 152 мм на вулиці Гагаріна у Малій Олександрівці. Їх вилучили і знищили.

Про це повідомили в обласному управлінні ДСНС.

В Одеському районі біля села Кагарлик знайшли артснаряд калібру 80 мм, а поблизу ринку «Початок» у Лісках — гранату РГ-34. Їх також знешкодили.

Ще один артснаряд — калібром 105 мм, знайдений біля села Вигода в Одеському районі, — планують ліквідувати сьогодні, 7 вересня.

Підписуйся і будь в курсі ПОСТІЙНО: https://t.me/dilova_odesa

В Україні вдвічі зменшили площу замінованої території

Унаслідок широкомасштабного вторгнення рф в Україну майже половина території нашої держави потенційно була забруднена мінами та вибухонебезпечними предметами. На цей час вдалось потенційно небезпечну територію з 300 тисяч квадратних кілометрів скоротити до 185 тисяч квадратних кілометрів.

Про це під час брифінгу повідомив начальник управління піротехнічних робіт та гуманітарного розмінування Департаменту реагування на надзвичайні ситуації ДСНС Олег Бондар.

Поряд з цим ситуація ускладнюється постійними обстрілами ряду населених пунктів та областей України.

«Всього з початку війни здійснено понад 25 тисяч залучень, виявлено й вилучено понад 192 тисяч вибухонебезпечних предметів, у тому числі – понад 2100 авіаційних бомб. Обстежено територію майже 70 тисяч гектарів», – сказав Олег Бондар.

Також за його словами, проводиться обстеження сільськогосподарських угідь на наявність вибухонебезпечних предметів.

«Вже обстежено 48 630 гектарів земель сільськогосподарського призначення на деокупованих територіях України. Зусилля піротехніків ДСНС наразі зосередженні на територіях Київської, Сумської, Чернігівської областей, а також ліквідація наслідків постійних обстрілів в Харківській Донецькій, Запорізькій, Миколаївській областях», – зазначив Олег Бондар.

За інформацією ДСНС, від вибухонебезпечних предметів в Україні постраждали 152 людини, з них 13 дітей, загинули 39 осіб, четверо з них – діти.

Підписуйся і будь в курсі ПОСТІЙНО: https://t.me/dilova_odesa

Нестача готівкової валюти в окремих банках є тимчасовою — Нацбанк

Національний банк України вживає заходів для вирішення питання з тимчасовою нестачею готівкової іноземної валюти в касах окремих банків, яка виникла через ситуативні логістичні труднощі з доставкою валюти з-за кордону.

Про це повідомили у пресслужбі Нацбанку.

Зазначається, що НБУ здійснюватиме операції з обміну безготівкової валюти банків на готівкову валюту для підкріплення кас банківських установ: «це дасть змогу задовольнити потреби населення в готівковій іноземній валюті та забезпечити й надалі безперебійну роботу банківської системи в умовах війни».

«Поточна нестача готівкової валюти в окремих банках є тимчасовою. Національний банк уважно стежить за ситуацією та має достатньо готівкової валюти, щоб підтримувати готівкову валютну ліквідність банківської системи на належному рівні для задоволення потреб українців», – підкреслив заступник Голови Національного банку Юрій Гелетій.

Перша операція з обміну готівкової валюти на безготівкову відбудеться 7 вересня 2022 року, говорять у Нацбанку.

«Національний банк проводитиме такі операції доки це буде необхідно», — сказано у повідомленні.

У Нацбанку також рекомендували банкам збільшити обсяги завезення готівкової валюти, щоб унеможливити виникнення відповідних труднощів у майбутньому.

Підписуйся і будь в курсі ПОСТІЙНО: https://t.me/dilova_odesa