Архив за день: 20.09.2022

дрон-камікадзе "SHAHED-136"

Одеські військові збили черговий ворожий штурмовик та дрон

Черговий російський штурмовик Су-25 та дрон-камікадзе «SHAHED-136» збили військовослужбовці зенітної ракетної Одеської бригади Повітряного командування «Південь».

Про це повідомили Повітряні сили України.

Це сталося у вівторок, 20 вересня, близько 17.00 години, на Херсонщині.

А близько 16:00 години, на Миколаївщині, силами та засобами протиповітряної оборони повітряного командування «Південь» збито ворожий дрон-камікадзе «Shahed-136» іранського виробництва. Російські окупанти маркують його як «Герань-2».

Це баражуючий боєприпас, вагою 200 кг та розмахом крил у 2,5 метри.

ПІДПИСУЙСЯ НА НАШ TELEGRAM І БУДЬ В КУРСІ ПОСТІЙНО!

В Одесі обговорили долю пам’ятника Катерині II

В Одесі відбулися консультації з громадськістю у форматі інтернет-конференції з питання вирішення долі пам’ятника «Засновникам Одеси».

Для участі в інтернет-конференції зареєструвалось 1110 осіб, взяли участь – близько 500, повідомляють новини Одеси.

Інтернет-конференція тривала шість годин, всім бажаючим було надано можливість виступити.

З урахуванням пропозицій, отриманих за результатами обговорення на інтернет-конференції, у період з 20 вересня до 20 жовтня 2022 року включно буде проведено електронне опитування.

Електронне опитування проходитиме у спеціальному сервісі «Громадське обговорення» на вебпорталі «Соціально активний громадянин»: citizen.omr.gov.ua.

Уповноваженим органом, відповідальним за проведення консультацій з громадськістю, визначено Управління з питань охорони об’єктів культурної спадщини Одеської міської ради.

ПІДПИСУЙСЯ НА НАШ TELEGRAM І БУДЬ В КУРСІ ПОСТІЙНО!

Одеські комунальники допомагають Миколаєву підготуватися до зимового сезону

Одеські комунальники продовжують допомагати своїм колегам з міста-героя Миколаїва готуватися до зимового сезону.

Одесити закривають плитами OSB віконні простори у житлових та адміністративних будівлях, а також надають всебічну допомогу під час ліквідації наслідків обстрілів міста.

«Миколаїв став щитом Одеси, янголом-охоронцем, тож наше завдання — допомагати всім, чим ми можемо», — зауважила директорка департаменту міського господарства Наталія Мостовських.

Нагадаємо, через постійні обстріли в Миколаєві пошкоджено водогін, тому в місті давно не вистачає питної води. Раніше для надання допомоги та доставки води з Одеси до Миколаєва було відправлено п’ять поливомийних машин КП «Міські дороги».

ПІДПИСУЙСЯ НА НАШ TELEGRAM І БУДЬ В КУРСІ ПОСТІЙНО!

Ще 130 тисяч українців отримають допомогу від ООН

Мінсоцполітики передало Управлінню верховного комісара ООН у справах біженців список заяв для виплати грошової допомоги 130 000 особам. Серед них люди уразливих категорій — пенсіонери, які не є переселенцями, але потребують підтримки.

Про це повідомляє прес-служба Мінсоцполітики.

Як зазначили в прес-службі, це вже третій список, наданий управлінню верховного комісара ООН у справах біженців. По списку переданих заяв 12 травня та 26 червня вже було виплачено грошову допомогу 143 338 особам.

У Мінісоцполітики звертають увагу, що після передачі списків на виплату міжнародні організації проводять додаткову перевірку щодо дедублікації виплат.

Нагадаємо, для отримання грошової допомоги особам, які відповідають критеріям, необхідно зареєструватися на платформі єДопомога. Ця гуманітарна платформа має три напрями підтримки українців: державна, волонтерська та міжнародна. єДопомога міжнародна надає можливість залишити заявку на фінансову підтримку від міжнародних організацій.

ПІДПИСУЙСЯ НА НАШ TELEGRAM І БУДЬ В КУРСІ ПОСТІЙНО!

У бюджеті України на «соціалку» заклали 800 млрд грн

У проекті бюджету на 2023 рік на соціальну сферу закладено майже 800 млрд грн. З них — понад 400 млрд на соціальний захист.

Про це повідомив заступник міністра соціальної політики Віталій Музиченко в ефірі телемарафону.

За його словами, кошти заклали на виплату та індексацію пенсій. Також передбачено бюджетні програми для допомоги громадянам наступного року.

«Ми розуміємо, що поточне та прогнозоване соціально-економічне становище в державі, зокрема на ринку праці, буде досить складним. І нам потрібно забезпечити фокусування на тих категоріях, які потребують цього найбільше», – вказав заступник міністра.

Водночас він пояснив, що наступного року не передбачено зростання мінімальної зарплати, яка у грудні цього року зросте до 6700 грн. Однак, якщо економіка відновлюватиметься, рішення можуть й переглянути.

Водночас з 1 березня пройде планова індексація пенсій з урахуванням інфляційних процесів та рівня мінімальної зарплати. До бюджету закладено відповідні витрати. Також буде переглянуто прожитковий мінімум, але невеликими темпами. Інтегроване зростання у річному вимірі становитиме 5,4%.

«Це не покриє в повному обсязі інфляційні процеси, але робимо акцент на тих програмах, які допомагають людям з низькими доходами. Йдеться про пільги та житлові субсидії, допомогу малозабезпеченим сім’ям та сім’ям з дітьми», – вказав заступник міністра.

Музиченко пояснив, що всім, хто отримував торік субсидії, їх призначили й на поточний опалювальний сезон. Йдеться про 2,2 млн отримувачів. Загалом прогнозується, що субсидії отримуватимуть 2,5 млн домогосподарств. У Мінсоцполітики рекомендували вже зараз оформлювати допомогу на оплату ЖКП.

Також у бюджеті закладено витрати на допомогу внутрішньо переміщеним особам. До того ж у повному обсязі закладаються кошти на «пакет малюка».

ПІДПИСУЙСЯ НА НАШ TELEGRAM І БУДЬ В КУРСІ ПОСТІЙНО!

Одеситові загрожує довічне ув’язнення за співпрацю з окупантами

Чоловік збирав та передавав інформацію про позиції ЗСУ на Одещині.

Про це повідомляє прес-служба Одеської обласної прокуратури.

За даними слідства, чоловік з травня цього року добровільно погодився співпрацювати з представником військової розвідки держави-окупанта. Він особисто спостерігав за переміщенням військової техніки Збройних сил України територією Одещини та вишукував місця дислокації українських захисників.

Зібрані дані по розвідці місцезнаходження і координат підрозділів, сил і засобів ЗСУ передавав за допомогою одного з месенджерів.

Інформатора затримали під час виконання чергового завдання ворога.

У ході обшуку за місцем проживання фігуранта правоохоронці вилучили боєприпаси, зокрема корпус гранати РГД-5, запал УЗРГМ, тротилову шашку 400 г, електродетонатор ЕДР.

Наразі за клопотанням прокурора обвинувачений перебуває під вартою без можливості внесення застави.

За цей злочин Законом передбачено довічне ув’язнення.

ПІДПИСУЙСЯ НА НАШ TELEGRAM І БУДЬ В КУРСІ ПОСТІЙНО!

Правила поведінки під час війни

Війна приносить смерть і руйнування, створює нові умови життя, до яких Ви маєте пристосуватись, щоб вижити і убезпечити своїх близьких! Важливо знати: дотримуючись низки простих правил поведінки на дорозі у період війни й не допускаючи ДТП, Ви не відволікаєте поліцейських, які свій дорогоцінний час присвятять обороні держави!

Про це пише X-AUTO посилаючись на презентацію Одеської ОВА правил поведінки пішоходів та водіїв в умовах воєнного стану.

Де паркувати свій автомобіль?

Власний транспорт, за можливості, зберігати на охоронюваному підземному паркінгу, у капітальному гаражі або на автомобільній стоянці, оточеній з усіх боків міцним парканом чи будівлями. Залишення транспортного засобу на вулиці підвищує шанси його знищення або пошкодження від вибухів.

ДОТРИМУЙТЕСЬ ВИМОГ КОМЕНДАНТСЬКОЇ ГОДИНИ!

Експлуатація транспортного засобу та будь-які переміщення пішки у межах одного чи кількох населених пунктів мають відбуватись з дотриманням комендантської години. Її тривалість відрізняється у різних містах. Тому планувати тривалі переїзди слід з урахуванням цих вимог і бажано із запасом у 15 хв. для уникнення можливих непорозумінь із працівниками Національної поліції та військовослужбовцями.
Пам’ятайте: у разі порушення комендантської години патруль має право Вас затримати, застосувати фізичну силу, спецзасоби і, в окремих випадках, зброю.

Яка передбачена відповідальність за порушення комендантської години?

За невиконання законних вимог патруля порушнику комендантської години загрожує штраф, громадські чи виправні роботи, адміністративний арешт до 15 діб (ст. 185 КУпАП). У разі надання опору порушник може бути притягнутий до кримінальної відповідальності й позбавлений волі до 2 років (ст. 342 КК України).

КОЛИ ПЛАНУЄТЕ ПЕРЕЇЗД НА АВТОМОБІЛІ:
*після прийняття рішення про евакуацію на автомобілі на значну відстань (500 і більше кілометрів) рекомендується не лише перевірити перед виїздом і забезпечити технічно справний стан й комплектність транспортного засобу, а й розрахувати обсяг наявного палива у баку автомобіля з урахуванням його браку на автомобільних заправних станціях й лімітованим продажем (до 10-20 л);

  • у разі потреби в евакуації автомобілем членів родини, чисельність яких перевищує допустиму для конкретного типу транспортного засобу (частіше 5 осіб), за можливості, краще зробити дві або більше поїздок з
    тим, щоб уникнути небажаних негативних наслідків фізичного і правового характеру;
  • вжиття водіями-переселенцями й водіями-біженцями посилених заходів обережності при евакуації на автомобілі. Зокрема, під час перевезення на ньому, включаючи причепи, негабаритних вантажів, особистих речей
    необхідно правильно їх розміщувати та надійно закріплювати, не допускати відхилення від Правил дорожнього руху, які регламентують порядок перевезення вантажів.

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ ПІД ЧАС ЇЗДИ НА АВТОМОБІЛІ:
1) негайно зупиніть транспортний засіб й залиште його у разі розриву снарядів у радіусі 300 і менше метрів зі швидким укриттям на землі, розміщенням рук на голові з метою мінімізації отримання осколкових поранень і
навіть загибелі. Це стосується й інших учасників дорожнього руху (пішоходів, велосипедистів, осіб, які переміщаються на електросамокатах);
2) відмовтесь від намірів експлуатації автомобіля у період оголошення повітряної тривоги. В іншому випадку збільшуються у рази шанси стати жертвою ворожого авіабомбардування, обстрілів артилерії або
реактивних систем залпового вогню;
3) водіям слід надати невідкладну медичну допомогу особам, які постраждали від розриву снарядів або у перебігу ДТП, з подальшим транспортуванням жертв до закладу охорони здоров’я (бажано на контрольованій
Україною території) за неможливості виклику або приїзду карети швидкої допомоги;
4) при русі автомобілем по дорозі, особливо по окупованій ворогом території або ділянках шосе, які нещодавно звільнені Збройними Силами України від окупації, треба уникати наїзду на будь-які, навіть невеликі, перешкоди. Ними можуть виявитись міни, гранати, снаряди, що не розірвались, та інші вибухонебезпечні предмети;
5) якщо виникла необхідність зупинити транспортний засіб під час руху по окупованій території чи контрольованій військами України території, яка межує із зоною бойових дій, у жодному разі неможна торкатись, піднімати, прибирати та учиняти інші дії з будь-якими предметами, що перебувають на узбіччі, у смітниках на зупинках транспорту, у лісосмузі біля дорожнього полотна. Це може бути вибухівка, яка свідомо чи випадково опинилась у цьому місці;
6) при наближенні військової, у тому числі броньованої, техніки на дорозі, яка має дві й більше смуги для руху в одному напрямі, необхідно рухатись максимально близько до правого краю проїзної частини, щоб уникнути зіткнення, яке може закінчитись фатально;
7) у випадку проїзду організованої колони української військової техніки у складі трьох і більше одиниць з керуючим, то, за необхідності, треба здійснювати її обгін повністю за один раз. Якщо у керівного ланцюжка увімкнена сирена, то обгін такої колони заборонений. У разі відсутності керівного у колони військової техніки, то дозволяється здійснювати її обгін, у тому числі займаючи простір між військовою технікою;
8) краще уникати обгін, випередження та інші маневри на дорозі поряд із ворожою військовою технікою;

9) у випадку вимушеного переміщення в інший населений пункт транспортним засобом у колоні автомобілів слід обов’язково дотримуватись правил початку руху, зміни його напрямку, розташування транспортних засобів у колоні, її швидкості, дотримання вимог щодо дистанції, інтервалу, зустрічного проїзду, обгону;

10) перебуваючи у багатокілометровому заторі або довгій черзі на митниці при перетині державного кордону України не треба здійснювати обгін інших транспортних засобів. Це може викликати в інших водіїв обурення, образи, прояви агресії аж до пошкодження Вашого автомобіля і навіть застосування насильства. Не забувайте, що інші громадяни перебувають у такій же складній ситуації, як і Ви!;

11) коли Ви помітили на узбіччі зупинений автомобіль, у якого закінчилось пальне, за можливості, поділіться з його водієм безкоштовно або продайте кілька літрів пального, особливо якщо це відбулось уночі, у холодну
погоду року або якщо у салоні автомобіля знаходяться діти чи особи похилого віку. Знайте: у такій ситуації може опинитись будь-хто!;
12) водію необхідно зберігати уважність й дотримуватись Правил дорожнього руху у ситуації вимушено відключених (постійно або тимчасово) світлофорів у деяких населених пунктах;
13) водій має посилити пильність у випадку знищених/пошкоджених дорожніх знаків, у тому числі на перехрестях, у місцях інтенсивного дорожнього руху або на аварійних ділянках дороги;
14) особа, яка управляє транспортним засобом, повинна дотримуватись швидкісного режиму їзди, особливо на тій місцевості, де мають місце чисельні пошкодження дорожнього покриття, мостів, іншої дорожньої
інфраструктури;

15) забороняється користуватись відеореєстратором під час руху на транспортному засобі, особливо забороняється фіксувати переміщення військової техніки та особового складу Збройних Сил України та
викладувати такі відеозаписи у соціальних мережах або ділитись ними з іншими особами в інший спосіб;

16) при здійсненні обгону або випередження транспортним засобом з написом «Вантаж 200» або «Вантаж 300» рекомендується надати йому право безперешкодного проїзду.

Як себе поводити на блокпості ЗСУ?

На блокпостах, на яких несуть службу представники територіальної оборони або військовослужбовці Збройних Сил України, слід поводити себе чемно, з повагою ставитись до їх вимушених прохань і вимог, надавати, за потреби, можливість оглянути салон та багажник автомобіля, чоловікам призовного, і не тільки, віку не відмовлятись від вручення повістки про виклик до територіального центру комплектування та соціальної підтримки. За 200 м до такого блокпосту рекомендується зменшити швидкість транспортного засобу, водію тримати руки на рулі, не здійснювати різких рухів. У вечірній та нічний час доби перед блокпостом необхідно вимкнути світло фар й увімкнути світло у салоні автомобіля. Категорично забороняється продовжувати рух транспортного засобу всупереч вимогам про зупинку озброєних військовослужбовців. Це може бути розглянуто як спроба прориву ворожої диверсійно-розвідувальної групи, члени якої відповідно до законів військового часу підлягають затриманню і навіть фізичному знищенню. Краще у такий спосіб не здійснювати провокації!

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ВИ ПОМІТИЛИ ВОРОЖУ ВІЙСЬКОВУ ТЕХНІКУ АБО СОЛДАТІВ-ОКУПАНТІВ?

  • у жодному разі не тікати;
  • не привертати до себе увагу;
  • покинути пішки або на автомобілі поле їх зору;
  • уникати словесних образ у їх бік;
  • за можливості, тайно сфотографувати або записати на свій телефон відео їх переміщення;
  • повідомити компетентні органи про чисельний склад ворога, кількість ворожої військової техніки, місце її дислокації та напрям руху.

КУДИ АБО КОМУ У ТАКОМУ РАЗІ ПОВІДОМЛЯТИ?

  1. Повідомити через чат-бот «єВорог» у месенджері Telegram, пройшовши нескладну і швидку авторизацію у додатку «Дія».
  2. Надати інформацію по телефону у найближче управління СБУ або Національної поліції. 3. Розказати про побачене військовослужбовцю ЗСУ чи поліцейському.

ПІДПИСУЙСЯ НА НАШ TELEGRAM І БУДЬ В КУРСІ ПОСТІЙНО!

В одеських пологових будинках №4 та №5 відновили надання послуги «еМалятко»

Сьогодні, 20 вересня, прийом документів на отримання комплексної послуги «єМалятко» відновлено у пологових будинках №4 (провулок Павла Кравцова, 7) та №5 (вулиця Маршала Говорова, 28).

Новоспечені батьки мають змогу скористатися послугою “єМалятко” та швидко оформити необхідний пакет документів у зв’язку з народженням дитини, повідомили у мерії.

Нагадуємо, що послуга також доступна у пологовому будинку Одеської обласної лікарні (Академіка Заболотного, 26 к4), пологовому будинку №1 (вул. Слєпньова, 3) та пологовому будинку №7 (вул. Космонавтів, 11 Б).

ПІДПИСУЙСЯ НА НАШ TELEGRAM І БУДЬ В КУРСІ ПОСТІЙНО!

Як працює Гуманітарний штаб Одеської області

Гуманітарний Координаційний штаб є єдиним офіційним центром надання та координації гуманітарної допомоги по всій Одеській області. В безпосередньому управлінні штабу — 6 складів, де нині працює 113 волонтерів.

Про це поінформував голова Гуманітарного штабу Олексій Чорний.

«На сьогодні нашою командою проводиться збір інформації щодо потреб населення області та внутрішньо переміщених осіб. Ми шукаємо та залучаємо міжнародних донорів. Організовуємо транспортну та складську логістику, розподіляємо гуманітарну допомогу та контролюємо її використання. Нам вдалось налагодити безперервне постачання гуманітарних вантажів та постачати їх в усі райони області, особливо туди, де розміщено найбільше ВПО та мешкають соціально незахищені верстви населення. На сьогодні ми вже відправили 223 тисячі продуктових наборів із розрахунку на місяць харчування» — розповів Олексій Чорний.

На виконання програми Президента України «Сусіди» Одеська область надає гуманітарну допомогу мешканцям Миколаївської області.

Як наголосив Начальник Одеської ОВА, обласна військова адміністрація прагне зберегти й економічний потенціал регіону і тому серед пріоритетних напрямків роботи гуманітарного штабу має бути і питання щодо працевлаштування ВПО, зокрема координація тих людей і безпосередньо підприємців, які переїхати до Одещини, та можуть і хочуть тут працювати.

ПІДПИСУЙСЯ НА НАШ TELEGRAM І БУДЬ В КУРСІ ПОСТІЙНО!

Автовласникам дозволили перезакріплювати номерні знаки за автомобілем родичів

Власники авто отримали можливість зберегти свій номерний знак у сім’ї. Тепер вони можуть перезакріплювати номер за автомобілем родичів.

Про це повідомили у Головному сервісному центрі МВС.

Номерні знаки, що закріплюються, повинні відповідати чинним встановленим вимогам щодо зазначення області, порядкового номера та серії. Також для передачі потрібні документи, що підтверджують родинні зв’язки.

Такою послугою можна скористатися після продажу транспортного засобу, його перереєстрації або зняття з обліку під час вибракування.

ПІДПИСУЙСЯ НА НАШ TELEGRAM І БУДЬ В КУРСІ ПОСТІЙНО!