Економіка

Порти Одещини увійшли до рейтингу 5 найприбутковіших держпідприємств країни

Торговельний порт «Чорноморськ» на Одещині потрапив у п’ятірку найприбутковіших держпідприємств за обігами за результатами 2023 року.

Про це відомо з аналітичних даних, вказаних на Opendatabot.

Зазначається, Чорноморський порт продемонстрував найбільше зростання прибутку, що за рік підвищився у 26 разів: з 37,2 млн до 986 млн грн.

Також до п’ятірки найприбутковіших держпідприємств увійшов ще один порт з Одещини – Ізмаїльський морський торговельний порт. Його дохід сягнув 2,71 млрд грн, а прибуток – 1,01 млрд грн. Це найбільший показник в Одеській області. Водночас найприбутковішим підприємством України є «Ліси України» — 2,8 млрд грн.

Зазначимо, що нещодавно The New York Times, аналізуючи ситуацію з морським експортом, писало, що потік зернових суден через порти Одеської області є бажаним поштовхом для відновлення економіки України, враховуючи втрати від війни. А морський експорт зерна з країни повернувся майже до довоєнного рівня.

«Згідно з даними Адміністрації морських портів України, за останні шість місяців Україна експортувала 27,6 млн метричних тонн зернових і олійних культур через Чорне море, головний експортний шлях країни. Це лише на 0,2 мільйона метричних тонн менше середнього обсягу експорту за той же період з 2018 по 2021 рік, до початку повномасштабного вторгнення Росії в лютому 2022 року», – пише The New York Times.

Водночас закордоні аналітики попереджають, що це може тривати недовго. Однією з головних причин, що перешкоджає поверненню на довоєнний рівень, зрозуміло є системні російські атаки на одеські портові споруди.

________________________________________________________________________________________________________________

Порты Одесской области вошли в рейтинг 5 самых прибыльных госпредприятий страны

Торговый порт «Черноморск» в Одесской области попал в пятерку самых прибыльных госпредприятий по оборотам по результатам 2023 года.

Об этом известно из аналитических данных, указанных на Opendatabot.

Отмечается, Черноморский порт продемонстрировал наибольший рост прибыли, которая за год повысилась в 26 раз: с 37,2 млн до 986 млн грн.

Также в пятерку самых прибыльных госпредприятий вошел еще один порт из Одесской области — Измаильский морской торговый порт. Его доход достиг 2,71 млрд грн, а прибыль — 1,01 млрд грн. Это самый большой показатель в Одесской области. В то же время самым прибыльным предприятием Украины является «Леса Украины» — 2,8 млрд грн.

Отметим, что недавно The New York Times, анализируя ситуацию с морским экспортом, писало, что поток зерновых судов через порты Одесской области является желанным толчком для восстановления экономики Украины, учитывая потери от войны. А морской экспорт зерна из страны вернулся почти к довоенному уровню.

«Согласно данным Администрации морских портов Украины, за последние шесть месяцев Украина экспортировала 27,6 млн метрических тонн зерновых и масличных культур через Черное море, главный экспортный путь страны. Это лишь на 0,2 миллиона метрических тонн меньше среднего объема экспорта за тот же период с 2018 по 2021 год, до начала полномасштабного вторжения России в феврале 2022 года», — пишет The New York Times.

В то же время зарубежные аналитики предупреждают, что это может продлиться недолго. Одной из главных причин, препятствующей возвращению на довоенный уровень, разумеется, являются системные российские атаки на одесские портовые сооружения.

📗 Ділова Одеса Телеграм
📘 Facebook
📙 Сайт

Консультация специалиста

Календар

Июнь 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930