Днем виникнення права на отримання одноразової грошової допомоги є:
1.у разі загибелі (смерті) військовослужбовця, військовозобов’язаного, резервіста або особи, звільненої з військової служби, смерть якої настала протягом року після звільнення її з військової служби, – дата смерті, зазначена у свідоцтві про смерть
2. у разі встановлення інвалідності – дата, зазначена у довідці медико-соціальної експертної комісії, а у разі повторного огляду та зміни групи інвалідності – дата, зазначена у довідці медико-соціальної експертної комісії про первинне встановлення інвалідності
3. у разі встановлення ступеня втрати працездатності без установлення інвалідності – дата огляду, зазначена у довідці медико-соціальної експертної комісії.
В п.13 Постанови Пленуму Верховного Суду України зазначено, що громадянин може бути оголошений померлим у разі встановлення обставин, на підставі яких суд робить вірогідне припущення про смерть громадянина, коли немає доказів про факт його смерті. У цих випадках, суд визнає днем смерті громадянина, оголошеного померлим, день його гаданої смерті, якщо він пропав безвісті за обставин, які загрожували смертю або давали підстави припускати його загибель від певного нещасного випадку, а в інших випадках днем смерті вважається день набрання законної сили рішення суду про оголошення громадянина померлим.
Таким чином, для отримання грошової допомоги від держави, у зв’язку з загибелю захисника України, який вважається пропавшим безвісті, необхідно в порядку окремого провадження звернутися до суду, але не раніше 6 місяців з дня коли особа пропала безвісти у зв’язку з воєнними діями або після спливу двох років від дня закінчення воєнних дій.
________________________________________________________________________________________________________________
Право на получение единовременной денежной помощи и когда оно возникает
Днем возникновения права на получение единовременной денежной помощи является:
1.в случае гибели (смерти) военнослужащего, военнообязанного, резервиста или лица, уволенного с военной службы, смерть которого наступила в течение года после увольнения его с военной службы, – дата смерти, указанная в свидетельстве о смерти
- в случае установления инвалидности – дата, указанная в справке медико-социальной экспертной комиссии, а в случае повторного осмотра и изменения группы инвалидности – дата, указанная в справке медико-социальной экспертной комиссии о первичном установлении инвалидности
- в случае установления степени утраты трудоспособности без установления инвалидности – дата осмотра, указанная в справке медико-социальной экспертной комиссии.
В п.13 Постановления Пленума Верховного Суда Украины указано, что гражданин может быть объявлен умершим в случае установления обстоятельств, на основании которых суд делает вероятное предположение о смерти гражданина, когда нет доказательств о факте его смерти. В этих случаях, суд признает днем смерти гражданина, объявленного умершим, день его предполагаемой смерти, если он пропал без вести при обстоятельствах, которые угрожали смертью или давали основания предполагать его гибель от определенного несчастного случая, а в других случаях днем смерти считается день вступления в законную силу решения суда об объявлении гражданина умершим.
Таким образом, для получения денежной помощи от государства, в связи с гибелью защитника Украины, который считается пропавшим без вести, необходимо в порядке особого производства обратиться в суд, но не ранее 6 месяцев со дня, когда лицо пропало без вести в связи с военными действиями или по истечении двух лет со дня окончания военных действий.
Ділова Одеса Телеграм
📘 Facebook
📙 Сайт