Під час мобілізації в Україні чоловіки з інвалідністю та ті, хто мав статус обмежено придатного до військової служби, повинні повторно пройти військово-лікарську комісію.
Про особливості переогляду розповіла адвокатка Олена Воронкова.
За словами Воронкової, Кабмін разом з правоохоронцями повинен вжити заходів для перевірки обґрунтованості рішень медико-соціальних експертних комісій щодо чоловіків від 25 до 50 років, який вперше встановлено інвалідність II та III групи після 25 лютого 2022 року.
Проте це не стосується тих чоловіків:
- яким, встановлено інвалідність II або III груп у звʼязку з підвищенням або зниженням групи;
- яким, встановили інвалідність через захворювання, поранення, одержаних під час захисту країни;
- у яких відсутні кінцівки, кисті, стопи чи один із парних органів;
- у яких наявні онкологічні захворювання, інтелектуальні порушення, психічні розлади, церебральний параліч чи інші паралітичні синдроми;
- у кого встановлено інвалідність з дитинства.
“Основний нюанс — це те, що порівняно з 2022 та 2023 роками зараз значно суворіші умови проходження медогляду”, — сказала Олена Воронкова.
Вона зауважила, що вже неодноразово виявляли, що людину автоматично визнають “придатною” до служби за “будь-якого натяку” на невідповідність діагнозу чи його альтернативного трактування.
Крім цього, адвокатка розповіла, що діагнози та захворювання, за якими чоловіків визнають непридатними, вказані в наказі Міноборони №402 “Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України”. Проте був випадок, коли діагноз особи відповідав найменуванню, що було зазначено в примітках до наказу.
“Але примітка — це не стаття, тому лікарі до уваги її не взяли, й людину з важким захворюванням визнали придатною до проходження служби”, —
пояснила вона.
Более суровые условия ВЛК: что изменилось в прохождении медкомиссии во время мобилизации
Во время мобилизации в Украине мужчины с инвалидностью и имеющие статус ограниченно пригодного к военной службе должны повторно пройти военно-врачебную комиссию.
Об особенностях пересмотра рассказала адвокат Елена Воронкова.
По словам Воронковой, Кабмин вместе с правоохранителями должен принять меры для проверки обоснованности решений медико-социальных экспертных комиссий в отношении мужчин от 25 до 50 лет, впервые установленной инвалидность II и III группы после 25 февраля 2022 года.
Однако это не касается тех мужчин:
- каким установлена инвалидность II или III групп в связи с повышением или снижением группы;
- которым установили инвалидность из-за заболеваний, ранений, полученных при защите страны;
- у которых отсутствуют конечности, кисти, стопы или один из парных органов;
- у которых имеются онкологические заболевания, интеллектуальные нарушения, психические расстройства, церебральный паралич или другие паралитические синдромы;
- у кого установлена инвалидность с детства.
“Основной нюанс – это то, что по сравнению с 2022 и 2023 годами сейчас более строгие условия прохождения медосмотра”, – сказала Елена Воронкова.
Она отметила, что уже неоднократно обнаруживали, что человека автоматически признают “пригодным” к службе за “любого намека” на несоответствие диагноза или его альтернативной трактовки.
Кроме этого, адвокат рассказала, что диагнозы и заболевания, по которым мужчины признают непригодными, указаны в приказе Минобороны №402 “Об утверждении Положения о военно-врачебной экспертизе в Вооруженных Силах Украины”. Однако был случай, когда диагноз личности соответствовал наименованию, указанному в примечаниях к приказу.
“Но примечание — это не статья, поэтому врачи ее во внимание не приняли, и человека с тяжелым заболеванием признали пригодным к прохождению службы”, —
объяснила она.
📗 Ділова Одеса Телеграм
📘 Facebook
📙 Сайт