Від завтра закриють виїзд за кордон чоловікам без військового квитка

Placeholder 17 июля, Андрій Демченко, Від завтра закриють виїзд за кордон чоловікам без військового квитка, військовий квіток, мобілізація, новини, новости, С завтрашнего дня закроют выезд за границу мужчинам без военного билета

Для перетину кордону чоловікам віком від 18 до 60 років з 17 липня потрібно мати військовий квиток. Категорії тих, кому дозволений виїзд, не змінилися.

Про це заявив речник Державної прикордонної служби України (ДПСУ) Андрій Демченко.

“Цієї ночі в пунктах пропуску при виїзді громадян за межі України у чоловіків громадян України у віці від 18 до 60 років ми почнемо перевіряти наявність військово-облікових документів. Це стосується зазначу всіх громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років. При відсутності такого документа власне буде виноситися відмова в перетині кордону”, – сказав він.

Він заявив, що категорії тих, кому дозволено перетинати кордон і умови перетину не змінилися, “але до тих умов які є додається власне і наявність військово-облікового документа”.

“Це якраз передбачено змінами до законів України і плином терміну. Сьогодні останній день, коли чоловіки мали б або стати на військовий облік або оновити свої військово-облікові дані”, – пояснив Демченко.

Речник ДПСУ повідомив, що це може бути і паперовий документ у вигляді книжечки або тимчасове посвідчення військовозобов’язаного або ж це може бути військово-обліковий документ в електронній формі.

“Останній прирівнюється (до паперового – ред.) коли в Резерв+ згенерований QR-код, щоб прикордонники мали змогу зчитати його і отримати ті дані, які відображаються в системі чи в електронній формі”, – сказав Демченко.

Водночас він зауважив, що у разі, якщо у прикордонників виникатимуть якісь сумніви відносно даних, які відображаються в військово-обліковому документі або сумніви що документ може бути підробним, обов’язково перевірять всю цю інформацію в системі “Оберіг”.

Втім, є пʼять категорій чоловіків, які можуть не показувати військово-обліковий документ на пункті пропуску.

Це стосується:

  • осіб з інвалідністю;
  • осіб, що доглядають за дорослими або дітьми з інвалідністю;
  • чоловіків, які займаються перевезенням гуманітарної допомоги;
  • водіїв, що виконують міжнародні перевезення вантажів та пасажирів;
  • співробітників залізничного, авіаційного та морського транспорту.

С завтрашнего дня закроют выезд за границу мужчинам без военного билета

Для пересечения границы мужчинам от 18 до 60 лет с 17 июля нужно иметь военный билет. Категории тех, кому разрешен выезд, не изменились.

Об этом заявил представитель Государственной пограничной службы Украины (ГНСУ) Андрей Демченко.

“Этой ночью в пунктах пропуска при выезде граждан за пределы Украины у мужчин граждан Украины в возрасте от 18 до 60 лет мы начнем проверять наличие военно-учетных документов. Это касается отмечу всех граждан Украины мужского пола в возрасте от 18 до 60 лет. При отсутствии такого документа будет выноситься отказ в пересечении границы”, – сказал он.

Он заявил, что категории тех, кому позволено пересекать границу и условия пересечения не изменились, “но к тем условиям, которые прилагается собственно и наличие военно-учетного документа”.

“Это как раз предусмотрено изменениями в законы Украины и течением срока. Сегодня последний день, когда мужчины должны были либо встать на военный учет или обновить свои военно-учетные данные”, – пояснил Демченко.

Спикер ГНСУ сообщил, что это может быть и бумажный документ в виде книжечки или временное удостоверение военнообязанного или это может быть военно-учетный документ в электронной форме.

“Последний приравнивается (к бумажному – ред.) когда в Резерв+ сгенерирован QR-код, чтобы пограничники имели возможность считать его и получить те данные, которые отображаются в системе или в электронной форме”, – сказал Демченко.

В то же время он отметил, что в случае, если у пограничников будут возникать какие-либо сомнения в данных, отображаемых в военно-учетном документе или сомнения, что документ может быть поддельным, обязательно проверят всю эту информацию в системе “Оберіг”.

Впрочем, есть пять категорий мужчин, которые могут не показывать военно-учетный документ на пункте пропуска.

Это касается:

  • лиц с инвалидностью;
  • лиц, ухаживающих за взрослыми или детьми с инвалидностью;
  • мужчин, занимающихся перевозкой гуманитарной помощи;
  • водителей, выполняющих международные перевозки грузов и пассажиров;
  • сотрудников железнодорожного, авиационного и морского транспорта

Ділова Одеса Телеграм
📘 Facebook
📙 Сайт

To top