Тендер з вибору підрядника для робіт на «Північній-2» оголосило комунальне підприємство «Теплопостачання міста Одеси».
Кінцевий термін подання пропозицій спливає 14 червня, тоді ж відбудеться й аукціон.
Тендерну документацію підприємство, на жаль, не опублікувало, ба більше, в оголошенні навіть не названо котельню, що підлягає реконструкції, але з контексту зрозуміло, що це той самий об’єкт, який серйозно постраждав унаслідок листопадової негоди.
Нагадаємо, тоді через сильний вітер на «Північній-2» завалився майже стометровий димар — найбільший у місті.
У результаті без тепла залишилася половина селища Котовського: 243 житлові будинки (9 і 16 поверхові свічки), по дев’ять дитячих садків і шкіл, а також сім медустанов.
Теплопостачання оперативно відновили, труба, що обламалася майже біля основи, худо-бідно, але пропрацювала до кінця сезону.
Попередньо вартість реконструкції оцінювали в 45-50 млн грн.
Фахівці кажуть, що аварія стала можливою через низьку якість будівельних робіт, зокрема використання не тієї марки бетону.
Про це, зокрема, заявив ректор Одеської державної академії будівництва та архітектури Анатолій Ковров.
«90-метрова труба вимагає поетапного бетонування по всій висоті, при якому необхідно виконати всі умови. Бетонування виконувалося з кроком 2,5 метра, і ми встановили неоднорідність. Проєктна міцність бетону — 400 одиниць, у реальності виявилося 100. Така неоднорідна міцність конструкції не могла витримати навантаження», — пояснив Ковров.
Він зазначив, що металева арматура не виконала функцію зміцнення міцності, оскільки вона була вивернута з бетонного шару.
«Арматура була вивернута, тому що якість бетону була занадто низькою. Плюс корозія арматури, через яку втрачається з’єднання з бетоном — ось і сталося руйнування. Ми перевірили уламки, вони були дуже неоднорідної міцності», — наголосив ректор.
Восстановление трубы самой большой котельной Одессы обойдется в 64 млн гривен
Тендер по выбору подрядчика для работ на «Северной-2» объявило коммунальное предприятие «Теплоснабжение города Одессы».
Конечный срок подачи предложений истекает 14 июня, тогда же состоится и аукцион.
Тендерную документацию предприятие, к сожалению, не опубликовало, более того, в объявлении даже не названа подлежащая реконструкции котельная, но из контекста понятно, что это тот самый объект, который серьезно пострадал в результате ноябрьской непогоды.
Напомним, тогда из-за сильного ветра на «Северной-2» рухнул почти стометровый дымоход — самый большой в городе.
В результате без тепла осталась половина поселка Котовского: 243 жилых дома (9 и 16 этажных свечей), по девять детских садов и школ, а также семь медучреждений.
Теплоснабжение оперативно восстановили, обломавшаяся почти у основания труба худо-бедно, но проработала до конца сезона.
Предварительно стоимость реконструкции оценивалась в 45-50 млн грн.
Специалисты говорят, что авария стала возможной из-за низкого качества строительных работ, в частности, использования не той марки бетона.
Об этом заявил ректор Одесской государственной академии строительства и архитектуры Анатолий Ковров.
«90-метровая труба требует поэтапного бетонирования по всей высоте, при котором необходимо выполнить все условия. Бетонирование производилось с шагом 2,5 метра, и мы установили неоднородность. Проектная прочность бетона – 400 единиц, в реальности оказалось 100. Такая неоднородная прочность конструкции не могла выдержать нагрузки», – пояснил Ковров.
Он отметил, что металлическая арматура не выполнила функцию укрепления прочности, поскольку она была извлечена из бетонного слоя.
«Арматура была вывернута, потому что качество бетона было слишком низким. Плюс коррозия арматуры, из-за которой теряется соединение с бетоном – вот и произошло разрушение. Мы проверили обломки, они были очень неоднородной крепости», — подчеркнул ректор.