Ботокс нерідко асоціюється з уколами краси, що уповільнюють старіння покривів. Але наші пасма також зношуються й потребують додаткової підтримки.
У цій статті ми розберемося в особливостях виконання ботоксу для волосся, а також розповімо про склад і принцип дії використовуваних засобів .
Завищені очікування
Занадто активне просування, а також необ’єктивна інформація, розміщена на різних сайтах і форумах, вводить в оману можливих потенційних споживачів. Деякі автори так захопилися, що пишуть про присутність ботулотоксину у складі засобів для виконання ботоксу для волосся. Ін’єкції цього препарату забезпечують омолоджувальний ефект. Ботулотоксин – це білок, який впливає на передачу нервового імпульсу до м’язів обличчя. М’язи в місці уколу розслабляються, внаслідок чого відбувається розслаблення шкірного покриву й зморшки на цій ділянці розгладжуються.
Очевидно, що все це не має жодного стосунку до ботоксу для волосся. Основне завдання цієї процедури полягає в тому, щоб максимально збільшити візуальну привабливість шевелюри та дещо поліпшити її стан. А така назва пояснюється умовною схожістю дії – здатністю розгладжувати поверхню.
Реальна необхідність
- пересушені пасма;
- виражена тьмяність;
- сильна електризація;
- підвищена ламкість, пористість, відсутність об’єму;
- труднощі з розчісуванням і виконанням укладання;
- розшарування та посіченість кінчиків.
Протипоказання
- вік 60+;
- алергічні реакції;
- критичні дні, вагітність, лактація;
- дерматологічні захворювання;
- порушення цілісності шкіри голови.
Активні компоненти у складі
Ботокс для волосся – це загальна назва салонної процедури й спеціальних препаратів, які відновлюють блиск, надають еластичності та об’єму. На сайті мультирегіонального інтернет-магазину MAKEUP представлені сироватки для виконання ботоксу, які містять такі корисні інгредієнти:
- кератин зменшує ламкість, полегшує розчісування та виконання стайлінгу, пом’якшує жорсткі стрижні та розгладжує їхню поверхню;
- амінокислоти надають шовковистості та блиску, відновлюють пошкоджені ділянки;
- пантенол перешкоджає розшаруванню кінчиків, захищає волосся від механічних пошкоджень і негативного впливу зовнішнього середовища;
- сечовина підтримує нормальний рівень гідратації, а також використовується як антимікробний консервант;
- рослинні екстракти надають еластичності та об’єму.
Також до рецептури входять вітамінні комплекси, колаген, протеїни, гіалуронова кислота, гліцерин, бджолиний віск, арганова олія, жирні спирти. Інтра-сілан у поєднанні з кератиновим комплексом і амінокислотами забезпечує реконструкцію пошкоджень.
Нерідко перші позиції в списку інгредієнтів займають легкі силікони. Наприклад, циклопентасилоксан або циклометикон. Вони забезпечують рівномірний розподіл текстури по поверхні стрижнів, а також утворюють найтоншу захисну плівку з водовідштовхувальними властивостями.
Гарячий чи холодний: який ботокс для волосся найкращий
Процедуру можна виконувати не тільки в салоні, а й самостійно в домашніх умовах. Гарячий і холодний метод по-різному впливають на шевелюру й мають певні плюси і мінуси.
Гарячий спосіб рекомендується для надання шовковистості, відновлення пошкоджених кінчиків, зниження електризації, збільшення блиску, усунення шорсткостей на поверхні стрижнів. Він передбачає застосування інтенсивного теплового впливу – сушіння феном і використання випрямляча (праски для волосся). При холодному методі інтенсивне прогрівання не потрібне. Результат досягається застосуванням спеціальних текстур, здатних не тільки діяти на поверхні, а й проникати в глибокі шари стрижнів.
Можна купити спеціальні засоби для виконання ботоксу для волосся в домашніх умовах гарячим або холодним способом. Перший варіант не застосовується в разі значних пошкоджень стрижнів, оскільки передбачає переважно поверхневий терапевтичний вплив у поєднанні з вираженим візуальним ефектом.
Професіонали вважають, що під час самостійного виконання процедури гарячим способом не завжди вдається досягти бажаного результату. Оскільки виникають труднощі з оцінкою ступеня пошкоджень і рівномірним розподілом текстури, що особливо важливо для правильного поверхневого впливу. Застосування випрямляча вимагає певних навичок і вмінь, а також суворого дотримання температурного режиму. Тривалість процедури, що виконується гарячим методом, значно вища, але й візуальний ефект зберігається довше.