70% українських біженців можуть залишитися за кордоном – експерт

Placeholder 70% українських біженців можуть залишитися за кордоном – експерт

За прогнозами експертів, більшість українських біженців, які виїхали за кордон через війну, можуть там і залишитися.

Президент Всеукраїнської Асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник вважає, що повернуться лише близько 30% тих, хто виїхав. На його думку, повернуться переважно ті, хто не зміг адаптуватися в іншій країні: не вивчив мову, не підвищив кваліфікацію, не знайшов роботу.

З кожним днем зростає ймовірність того, що українці, які знайшли прихисток у Німеччині, інтегруються в місцеве суспільство та залишаться там назавжди. Спрощення умов отримання німецького громадянства, зокрема скорочення терміну проживання з 8 до 5 років (а для соціально активних – до 3 років), ще більше підсилює цю тенденцію. Вже цього року деякі українські біженці матимуть змогу претендувати на німецьке громадянство, що забезпечить їм стабільність та соціальні гарантії в майбутньому.

Воскобойник вважає, що українська діаспора в Європі може позитивно впливати на євроінтеграційні процеси України. Важливо, щоб ці люди, досягнувши успіху за кордоном, інвестували в українську економіку. Для цього держава має створити сприятливі умови та стимули для залучення інвестицій від діаспори. Важливими факторами для повернення біженців є свобода, можливості для розвитку, соціальна підтримка та наявність робочих місць.


70% украинских беженцев могут остаться за границей – эксперт

По прогнозам экспертов, большинство украинских беженцев, выехавших за границу из-за войны, могут там и остаться.

Президент Всеукраинской Ассоциации компаний по международному трудоустройству Василий Воскобойник считает, что вернутся только около 30% уехавших. По его мнению, вернутся преимущественно те, кто не смог адаптироваться в другой стране: не выучил язык, не повысил квалификацию, не нашел работу.

С каждым днем ​​растет вероятность того, что украинцы, нашедшие убежище в Германии, интегрируются в местное общество и останутся там навсегда. Упрощение условий получения немецкого гражданства, в частности сокращение срока проживания с 8 до 5 лет (а социально активных – до 3 лет), еще больше усиливает эту тенденцию. Уже в этом году некоторые украинские беженцы смогут претендовать на немецкое гражданство, что обеспечит им стабильность и социальные гарантии в будущем.

Воскобойник считает, что украинская диаспора в Европе может оказывать положительное влияние на евроинтеграционные процессы Украины. Важно, чтобы эти люди, добившись успеха за рубежом, инвестировали в украинскую экономику. Для этого государство должно создать благоприятные условия и стимулы для привлечения инвестиций из диаспоры. Важными факторами для возвращения беженцев свобода, возможности для развития, социальная поддержка и наличие рабочих мест.

Ділова Одеса Телеграм
📘 Facebook
📙 Сайт

To top