Мер Одеси втратив українське громадянство: Президент підписав указ

Placeholder 14 жовтня, 14 октября, Зеленський, Мер Одеси втратив українське громадянство, новини Одеса, новости Одесса, Труханов

Мера Одеси Геннадія Труханова позбавили українського громадянства, про що стало відомо завдяки указу, підписаному Президентом Володимиром Зеленським.

Про це повідомляє   видання Суспільне з посиланням на джерела в Офісі Президента.

Це рішення ніби-то стало наслідком наради щодо безпекової ситуації в Україні, на якій керівник Служби безпеки України Василь Малюк доповів про виявлення російського громадянства у деяких осіб. Президент зазначив, що підготовлені відповідні документи стосовно низки осіб, серед яких опинився й чинний мер Одеси.

В ефірі Першого каналу сам Труханов заявив про намір оскаржити це рішення в українських судах та в Європейському суді з прав людини.

“Я ніколи не отримував російських паспортів і не виїжджав для цього за межі України”, – підкреслив він, додаючи, що дані про його перетин кордону у 2015–2016 роках це підтверджують.

Труханов також наголосив на перевірках державних органів, які у 2022 році не виявили у нього російського громадянства.

Крім того, мер зазначив, що в документі, на який посилаються ініціатори рішення, його прізвище зазначене з помилками.

“На жаль, вийшло, як вийшло. Тому я буду захищатись, я буду подавати до суду. Якщо суд не зможе вирішити, буду подавати до Європейського суду з прав людини… Це край вже такого, знаєте, свавілля, якого не може бути”, — заявив Труханов.

Довідка ДО

За попередньою інформацією, в Одесі незабаром буде створено міську військову адміністрацію. Її головою, за інформацією місцевих ЗМІ, стане Сергій Лисак — екс-глава УСБУ Дніпропетровщини та нинішній голова Дніпропетровської ОВА.

Лисак багато років служив у СБУ та не був помічений в активній політичній діяльності. Учасник АТО (2014–2015, 2017), нагороджений орденом «За мужність» III ступеня та Хрестом доблесті за викриття злочинного угруповання на території Одеської області. У 2022 році отримав звання бригадного генерала, а в 2023-му став головою Дніпропетровської ОВА.

To top