Оперативна інформація щодо наслідків негоди в Одесі, – Труханов

Placeholder 3 жовтня, 3 октября, Геннадій Труханов, Негода в Одесі, новини Одеса, новости Одесса, Оперативна інформація щодо наслідків негоди в Одесі

Одеса переживає наслідки потужної негоди, яка залишила глибокий слід у житті мешканців. Станом на дванадцяту годину 3 жовтня, офіційні дані свідчать про загибель 9 осіб, серед яких одна дитина. Ще троє мешканців міста отримали травми.

Про це повідомив мер міста у своєму телеграм каналі.

“Я підписав розпорядження про надання фінансової підтримки родинам загиблих — по 100 тисяч гривень. Щодо ще двох осіб, тіла яких було виявлено, слідство встановлює обставини смерті. За попередніми даними смерть настала з інших причин” – повідомив мер Одеси Геннадій Труханов.

Масштаби руйнувань вражають:

Загалом пошкоджено 868 будинків. Серед них:

  • 286 приватних осель.
  • 582 багатоквартирні будинки, в яких постраждало 723 квартири.

Наразі обстежено 701 будинок, що становить 75% від загальної кількості. Проте, ще 30 будинків, з них 14 приватних, потребують відкачування води. Також існує нагальна потреба в заміні 70 одиниць газових котлів різних моделей. Попередні розрахунки свідчать, що загальна сума збитків перевищує 130 мільйонів гривень.

Допомога постраждалим:

На місцях працюють співробітники міської адміністрації, які допомагають постраждалим оформити документи на матеріальну допомогу з міського бюджету:

  • Для власників квартир передбачено допомогу до 87,5 тисяч гривень.
  • Для власників приватних будинків – до 190 тисяч гривень.

“Звертаємося до органів центральної влади, у разі підтримки сума допомоги буде збільшена,” – наголосив мер.

Інфраструктурні виклики:

Без електропостачання залишаються 220 споживачів, зокрема 203 квартири. Транспортна інфраструктура переважно працює в штатному режимі, проте трамвай №20 не курсує через пошкодження рейок, а трамваї №1 та №7 тимчасово змінили маршрути.

Заклади освіти продовжують працювати очно, за винятком 8 шкіл, які перейшли на дистанційне навчання, та двох дитячих садків. Медичні заклади функціонують у звичному режимі.

Для забезпечення мешканців теплом та можливістю зарядити пристрої відкрито 160 пунктів незламності, які вже відвідали 270 осіб.

Робота комунальних служб:

Комунальні служби не припиняють роботи з ліквідації наслідків негоди. Триває прибирання гілок та дерев, відновлення дорожнього покриття, осушення підвальних та цокольних приміщень. Зранку на місцях працюють 78 одиниць техніки та понад 800 осіб. В Київському районі вже вивезено понад 230 кубометрів побутового та будівельного сміття. Роботи планується проводити без зупинки та вихідних. За попередніми оцінками, для повної ліквідації наслідків, особливо в приватному секторі, знадобиться ще близько двох тижнів.

“Окрема вдячність підрозділам ДСНС — вони пліч-о-пліч із нашими службами допомагають ліквідовувати наслідки стихійного лиха регіонального рівня,” – подякував мер.

Відповіді на запитання одеситів:

Геннадій Труханов також звернувся до мешканців міста, розуміючи численні запитання щодо причин трагедії: “Шановні одесити! В суспільстві багато питань: чому таке стало можливим? чому загинуло стільки осіб? Для мене особисто важливо відповісти вам на всі питання. Я проаналізував нашу роботу з 2014 року та готую обʼєктивну широку інформацію, яка підкріплена документально: що зроблено, які є проблеми та загалом щодо стану системи водовідведення та каналізування.”

To top