Провал проекту плавучих електростанцій в Одесі через відсутність гарантій безпеки

Placeholder Провал проекту плавучих електростанцій в Одесі через відсутність гарантій безпеки

Проект постачання плавучих електростанцій Karpowership до Одеської області провалився.

Про це повідомляє Ukrainian Shipping Magazine з посиланням на Forbs.

Незважаючи на підписаний у 2023 році меморандум про надання 500 МВт електроенергії та плани розміщення двох суден в одеських портах з початком роботи з 1 грудня 2024 року, проект не був реалізований.

Голова Одеської ОВА Олег Кіпер ще влітку 2024 року підтверджував перемовини з турецькою стороною, згадуючи плани щодо розміщення суден в Ізмаїлі, Одесі та Південному, проте головною перешкодою стала відсутність гарантій безпеки.

Karpowership вимагала можливості залишити територіальні води України в разі загрози, що робило б енергопостачання нестабільним. Крім того, висока вартість оренди – близько 250 мільйонів доларів на рік – зробила б електроенергію вдвічі дорожчою за ринкову ціну, особливо в пікові години. Очікуване міжнародне фінансування не було залучено.

Незважаючи на провал проекту та витрачені 300 мільйонів гривень на підготовку інфраструктури, уряд планує використати ці потужності для підключення розподіленої газової генерації. Встановлення 10-20 газопоршневих установок потужністю 230 МВт виявилося економічно вигіднішим рішенням, ніж оренда турецьких суден.


Провал проекта плывущих электростанций в Одессе из-за отсутствия гарантий безопасности

Проект поставки плывущих электростанций Karpowership в Одесскую область провалился.

Об этом сообщает Ukrainian Shipping Magazine со ссылкой на Forbs.

Несмотря на подписанный в 2023 году меморандум о предоставлении 500 МВт электроэнергии и планы размещения двух судов в одесских портах с началом работы с 1 декабря 2024 года, проект не был реализован.

Глава Одесской ОВА Олег Кипер еще летом 2024 года подтверждал переговоры с турецкой стороной, вспоминая планы размещения судов в Измаиле, Одессе и Южном, однако главным препятствием стало отсутствие гарантий безопасности.

Karpowership потребовала возможности покинуть территориальные воды Украины в случае угрозы, что делало бы энергоснабжение нестабильным. Кроме того, высокая стоимость аренды – около 250 миллионов долларов в год – сделала бы электроэнергию вдвое дороже рыночной цены, особенно в пиковые часы. Ожидаемое международное финансирование не было привлечено.

Несмотря на провал проекта и израсходованные 300 миллионов гривен на подготовку инфраструктуры, правительство планирует использовать эти мощности для подключения распределенной газовой генерации. Установка 10-20 газопоршневых установок мощностью 230 МВт оказалась более выгодным решением, чем аренда турецких судов.

Ділова Одеса Телеграм
📘 Facebook
📙 Сайт

To top