Адміністрація президента США Джо Байдена звернулася до України із проханням знизити мобілізаційний вік до 18 років, щоб збільшити чисельність збройних сил.
Про це повідомляє Associated Press, посилаючись на анонімного представника адміністрації.
Чиновник зазначив, що демократи вважають за важливе зменшити вік мобілізації з 25 до 18 років для розширення резерву чоловіків призовного віку. За його словами, “чиста математика” в тому, що Україні потрібні додаткові війська для ведення бойових дій.
Хоча США вже надали Україні значну військову допомогу, понад 56 мільярдів доларів, адміністрація Байдена наголошує на необхідності не лише у озброєнні, а й терміновому збільшенні військовослужбовців.
За даними українських джерел, країні потрібно мобілізувати близько 160 тисяч осіб, але американські чиновники припускають, що ця цифра може бути ще більшою. Європейські союзники також висловили стурбованість нестачею військових ресурсів в Україні.
Радник президента України Дмитро Литвин відреагував на заклик США, зазначивши:
“Нема сенсу чути заклики до України знизити мобілізаційний вік, нібито для того, щоб закликати більше людей, коли ми бачимо, що раніше оголошене обладнання не надходить вчасно. Через ці затримки в Україні не вистачає зброї для оснащення вже мобілізованих солдатів”.
Він наголосив, що партнери мають доступ до даних про постачання зброї та можуть порівняти обіцянки з реальністю. Литвин також додав: “Не можна очікувати, що Україна компенсує затримки у логістиці молодими хлопцями на фронті”.
США призывает Украину снизить мобилизационный возраст до 18 лет
Администрация президента США Джо Байдена обратилась в Украину с просьбой снизить мобилизационный возраст до 18 лет, чтобы увеличить численность вооруженных сил.
Об этом сообщает Associated Press, ссылаясь на анонимного представителя администрации.
Чиновник отметил, что демократы считают важным уменьшить возраст мобилизации с 25 до 18 лет для расширения резерва мужчин призывного возраста. По его словам, “чистая математика” в том, что Украине требуются дополнительные войска для ведения боевых действий.
Хотя США уже предоставили Украине значительную военную помощь, более 56 миллиардов долларов, администрация Байдена отмечает необходимость не только в вооружении, но и срочном увеличении военнослужащих.
По данным украинских источников, стране нужно мобилизовать около 160 тысяч человек, но американские чиновники предполагают, что эта цифра может быть еще больше. Европейские союзники также выразили обеспокоенность нехваткой военных ресурсов в Украине.
Советник президента Украины Дмитрий Литвин отреагировал на призыв США, отметив:
“Нет смысла слышать призывы к Украине снизить мобилизационный возраст, якобы для того, чтобы призвать больше людей, когда мы видим, что ранее объявленное оборудование не поступает вовремя. Из-за этих задержек в Украине не хватает оружия для оснащения уже мобилизованных солдат”.
Он отметил, что партнеры имеют доступ к данным о поставках оружия и могут сравнить обещания с реальностью. Литвин также добавил: “Нельзя ожидать, что Украина компенсирует задержки в логистике молодыми ребятами на фронте”.