Трамп ставить умови для відновлення військової допомоги Україні

Placeholder Трамп ставить умови для відновлення військової допомоги Україні

Підписана угода між США та Україною щодо видобутку корисних копалин не гарантує відновлення американської військової допомоги, заявляє Дональд Трамп.

За даними NBC News, Трамп висунув президенту Зеленському низку умов для відновлення співпраці.

Крім підписання угоди, яка надасть США частку в українських мінеральних ресурсах, Трамп вимагає від Зеленського змінити позицію щодо мирних переговорів з Росією, включаючи готовність до територіальних поступок. Крім того, Трамп очікує від Зеленського певних дій щодо внутрішніх виборів в Україні та, можливо, навіть його відставки.

Речник Ради національної безпеки Білого дому Брайан Г’юз, коментуючи вимоги Трампа, заявив: «Як продемонстрував президент Трамп, зачитуючи послання президента Зеленського на спільному засіданні, українці досягли позитивних зрушень. Під час зустрічей у Саудівській Аравії цього тижня ми сподіваємося почути більше позитивних зрушень, які, сподіваємося, врешті-решт покладуть край цій жорстокій війні та кровопролиттю».

Призупинення обміну розвідданими між США та Україною вже призвело до посилення російських атак, зробивши один з минулих днів одним з найсмертоносніших для цивільного населення з початку року. Американські посадовці, проте, стверджують, що немає доказів прямого зв’язку між призупиненням обміну інформацією та ескалацією російської агресії.

Республіканці в Конгресі активно вимагають відновити допомогу та обмін розвідданими. Обидва американські посадовці, на яких посилається NBC News, висловили оптимізм щодо відновлення співпраці вже наступного тижня, особливо враховуючи заяву Зеленського про готовність до переговорів.

Однак, США поки що обмежуються розвідувальною інформацією оборонного характеру, попереджаючи Україну про майбутні атаки, але не надаючи координати для завдавання ударів. За словами західного посадовця: “Кожен день завдає шкоди Україні, і кожен день дає Росії більш вигідну позицію”. Це підкреслює значущість американської розвідки для України, яку зараз намагаються частково компенсувати європейські союзники.

To top