Новий законопроєкт, що має на меті змінити розрахунок мінімального податкового зобов’язання (МПЗ) для власників сільськогосподарських земель, викликав хвилю критики з боку юристів.
Законопроєкт №11416-д пропонує встановити мінімальний розмір МПЗ на рівні 700 грн з гектара, а для земель, де частка ріллі становить не менше 50%, – 1400 грн з гектара.
Юристи стверджують, що такі зміни унеможливлюють коректний розрахунок МПЗ, оскільки не враховують реальні фактори, що впливають на прибутковість землі.
Крім того, законопроєкт доручає Кабінету Міністрів внести зміни до методики нормативної грошової оцінки земель, враховуючи вплив змін клімату на прибутковість. Юристи вважають, що це порушує розподіл влади, передбачений Конституцією України.
Історія питання:
- 3 вересня Верховна Рада провалила голосування за законопроєкт №11416-д, який мав на меті підвищити податки.
- 17 вересня депутати таки підтримали законопроєкт у першому читанні.
- 4 жовтня Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики підтримав законопроєкт до другого читання.
Законопроєкт передбачає, що деякі його норми вступлять в силу заднім числом, з 1 жовтня. Хоча згідно з Конституцією, закон в Україні зворотної сили не має
Очікується, що депутати продовжать обговорення цього законопроєкту і, можливо, внесуть зміни до нього з урахуванням критики юристів.
Земельный налог: Новые правила вызывают критику юристов и сопротивление депутатов
Новый законопроект, имеющий целью изменить расчет минимального налогового обязательства (МНС) для владельцев сельскохозяйственных земель, вызвал волну критики со стороны юристов.
Законопроект №11416-д предлагает установить минимальный размер МНС на уровне 700 грн с гектара, а для земель, где доля пашни составляет не менее 50%, – 1400 грн с гектара.
Юристы утверждают, что такие изменения делают невозможным корректный расчет МНС, поскольку не учитывают реальные факторы, влияющие на доходность земли.
Кроме того, законопроект поручает Кабинету Министров внести изменения в методику нормативной денежной оценки земель, учитывая влияние изменений климата на прибыльность. Юристы считают, что это нарушает раздел власти, предусмотренный Конституцией Украины.
История вопроса:
- 3 сентября Верховная Рада провалила голосование за законопроект №11416-д, который имел целью повысить налоги.
- 17 сентября депутаты поддержали законопроект в первом чтении.
- 4 октября Комитет по вопросам финансов, налоговой и таможенной политики поддержал законопроект до второго чтения.
Законопроект предусматривает, что некоторые его нормы вступят в силу задним числом с 1 октября. Хотя согласно Конституции закон в Украине обратной силы не имеет.
Ожидается, что депутаты продолжат обсуждение этого законопроекта и, возможно, внесут изменения в него с учетом критики юристов.