Посилення вимог для броні від мобілізації: нові правила для критично важливих підприємств

Placeholder Посилення вимог для броні від мобілізації: нові правила для критично важливих підприємств

Українська влада готується до посилення вимог для отримання броні від мобілізації для працівників критично важливих підприємств. Ці зміни мають на меті запобігти зловживанням та забезпечити справедливе розподілення ресурсів.

Про це  повідомили джерела в уряді.

Одне з ключових нововведень – запровадження мінімального рівня зарплати для працівників підприємств, які претендують на статус “критично важливих”. Наразі цей показник не може бути нижчим за середню зарплату в регіоні, але планується встановлення єдиного мінімуму по всій Україні. Таке рішення має забезпечити, що підприємства не будуть маніпулювати показниками зарплати, щоб отримати бронь для своїх працівників.

Крім того, кількість заброньованих на критично важливих підприємствах, зокрема у військовій промисловості та енергетиці, може бути скорочена. Наприклад, замість 100% квоти на бронь, можливо, буде запроваджено квоту на рівні 70-90%.

Ще однією важливою зміною є запровадження узгодження галузевих та регіональних критеріїв критичності з Міністерством оборони та Міністерством економіки. Це дозволить уникнути ситуацій, коли підприємства отримують статус критично важливих, не відповідаючи дійсності.

Влада також планує провести перевірку підприємств, які отримали статус критично важливих з червня. Це пов’язано з виявленими випадками, коли підприємства вказували середню зарплату по регіоні під час подання заявки, але потім переходили на мінімальну зарплату, що є обманом держави.


Ужесточение требований для брони от мобилизации: новые правила для критически важных предприятий

Украинские власти готовятся к ужесточению требований для получения брони от мобилизации для работников критически важных предприятий. Эти изменения направлены на предотвращение злоупотреблений и обеспечение справедливого распределения ресурсов.

Об этом сообщили источники в правительстве.

Одно из ключевых нововведений – введение минимального уровня зарплаты для работников предприятий, претендующих на статус “критически важных”. Сейчас этот показатель не может быть ниже средней зарплаты в регионе, но планируется установление единого минимума по всей Украине. Такое решение должно обеспечить, что предприятия не будут манипулировать показателями зарплаты, чтобы получить бронь для своих работников.

Кроме того, количество забронированных на критически важных предприятиях, в частности, в военной промышленности и энергетике, может быть сокращено. Например, вместо 100% квоты на бронь, возможно, будет введена квота на уровне 70-90%.

Еще одним важным изменением является введение согласования отраслевых и региональных критериев критичности с Министерством обороны и Министерством экономики. Это позволит избежать ситуаций, когда предприятия получают статус критически важных, не соответствуя действительности.

Власти также планируют провести проверку предприятий, получивших статус критически важных с июня. Это связано с выявленными случаями, когда предприятия указывали среднюю зарплату по региону при подаче заявки, но затем переходили на минимальную зарплату, которая является обманом государства.

Ділова Одеса Телеграм
📘 Facebook
📙 Сайт

To top