Архив за день: 01.03.2024

віплати ВПО 2024 грошова допомога Одеса Україна

Одеська облрада не підтримала проєкт рішення про збереження виплат ВПО

Сьогодні, під час чергової сесії, депутати одеської обласної ради відмовились підтримати прроєкт рішення зодо збереження виплат тимчасово переміщеним особам, які проживають на території регіону.

Таким чином, депутати вирішили, що сім’ї біженців, які мають щомісячний дохід у 9700 гривень, з 1 березня більше не потребують підтримки держави.

Довідка ДО

Від сьогодні, з 1 березня, частина українських переселенців втратить право на виплати від держави. Наприкінці січня цього року Кабінет міністрів України ухвалив постанову, за якою з 1 березня грошову допомогу надаватимуть лише певним категоріям внутрішньо переміщених осіб. А саме:

  • пенсіонерам із місячною пенсією менше ніж 9444 гривні;
  • особам з інвалідністю 1 і 2 групи;
  • дітям з інвалідністю;
  • дітям-сиротам і позбавленим батьківського піклування;
  • сиротам віком до 23 років;
  • прийомним батькам.

Решті ВПО з березня перестануть нараховувати допомогу автоматично. Але вони можуть звернутися до органів соціального захисту, щоб продовжити отримавати виплати. Право на продовження допомоги мають такі категорії:

  • члени сімей перерахованих раніше осіб;
    сім’ї з дітьми до 14 років, які не мають змоги віддати дитину до дитячого садка або офлайн-школи і змушені не працювати;
  • ВПО з дітьми до 14 років, які живуть у зоні бойових дій;
  • багатодітні сім’ї;
  • особи, які втратили працездатність і не мають пенсії.

В уряді це пояснили необхідністю оптимізувати бюджетні витрати та стимулювати людей шукати роботу.


Одесский облсовет не поддержал проект решения о сохранении выплат ВПЛ

Сегодня, во время очередной сессии, депутаты одесского областного совета отказались поддержать проект решения по сохранению выплат временно перемещенным лицам, проживающим на территории региона.

Таким образом, депутаты решили, что семьи беженцев, имеющих ежемесячный доход в 9700 гривен, с 1 марта больше не нуждаются в поддержке государства.

Справка ДО

С сегодняшнего дня, с 1 марта, часть украинских переселенцев потеряет право на выплаты от государства. В конце января этого года Кабинет министров Украины принял постановление, согласно которому с 1 марта денежная помощь будет предоставляться только определенным категориям внутренне перемещенных лиц. А именно:

  • пенсионерам с месячной пенсией менее 9444 гривны;
  • лицам с инвалидностью 1 и 2 группы;
  • детям с инвалидностью;
  • детям-сиротам и лишенным родительской опеки;
  • сиротам в возрасте до 23 лет;

Остальные ВПЛ с марта перестанут начислять помощь автоматически. Но они могут обратиться в органы социальной защиты, чтобы продолжить получать выплаты. Право на продление помощи имеют следующие категории:

  • члены семей перечисленных ранее лиц;
  • семьи с детьми до 14 лет, не имеющие возможности отдать ребенка в детский сад или офлайн-школу и вынужденные не работать;
  • ВПЛ с детьми до 14 лет, живущие в зоне боевых действий;
  • многодетные семьи;
  • лица, потерявшие трудоспособность и не имеющие пенсии.

В правительстве это объяснили необходимостью оптимизировать бюджетные расходы и стимулировать людей искать работу.

📗 Ділова Одеса Телеграм
📘 Facebook
📙 Сайт

Одеса знову у трійці «лідерів» з порушення мовного закону

Одеса знову у трійці «лідерів» антирейтингу за кількістю звернень щодо порушення мовного закону

За 2023 рік до Уповноваженого із захисту державної мови надійшло 3692 звернення щодо порушення. Це майже стільки ж, скільки і до повномасштабної війни — 3574 за 2021 рік.

Найбільше звернень було з Київської області, на другому місці Харківщина, а на третьому — ми.

Протоколів щодо порушення мовного закону було складено 131 за весь минулий рік.


Одесса снова в тройке «лидеров» по нарушению языкового закона

Одесса снова в тройке «лидеров» антирейтинга по количеству обращений по поводу нарушения языкового закона

За 2023 год в Уполномоченный по защите государственного языка поступило 3692 обращения о нарушении. Это почти столько же, сколько и до полномасштабной войны – 3574 за 2021 год.

Больше всего обращений было из Киевской области, на втором месте Харьковщина, а на третьем мы.

Протоколы по нарушению языкового закона были составлены 131 за весь прошлый год.

📗 Ділова Одеса Телеграм
📘 Facebook
📙 Сайт

В Одеській області активно зводять фортифікаційні споруди (ВІДЕО)

Як зазначив Кіпер, Росія досі мріє про Одеську область, тому оборона робить усе для того, щоб зміцнити прифронтову частину.

«У нас 400 км прикордонного і придністровського сегмента… З боку моря і Криму будуються і укріплюються фортифікації, тому що загроза залишається постійно», — зазначив Кіпер.

Кіпер також додав, що все будується для того, щоб одесити і гості міста почувалися в безпеці і могли спокійно працювати.


В Одесской области активно строят фортификационные сооружения (ВИДЕО)

Как отметил Кипер, Россия по-прежнему мечтает об Одесской области, поэтому оборона делает все для того, чтобы укрепить прифронтовую часть.

«У нас 400 км пограничного и приднестровского сегмента… Со стороны моря и Крыма строятся и укрепляются фортификации, потому что угроза остается постоянно», – отметил Кипер.

Кипер также добавил, что все строится для того, чтобы одесситы и гости города чувствовали себя в безопасности и могли спокойно работать.

📗 Ділова Одеса Телеграм
📘 Facebook
📙 Сайт

1 березня 2024 року: чи варто чекати росту цін на комуналку?

В Україні постановою №544 Кабмін офіційно затвердив фіксований тариф на електроенергію для населення в розмірі 2,64 грн/кВт∙год, що діятиме з 1 червня до 31 грудня 2023 року, — за повідомленням від НКРЕКП.

Тарифи на електроенергію

Нещодавно низка ЗМІ та Телеграм-каналів, посилаючись на нібито дані інтерв’ю голови НКРЕКП Костянтина Ущаповського, поширила інформацію, що з початку 2024 року відбудеться збільшення тарифу на електроенергію. Однак, Національна комісія публічно спростувала ці дані, а сам спікер у інтерв’ю не висловлював подібних тверджень. У Міненерго запевняють, що населенню не варто очікувати підвищень цін на електроенергію щонайменше до кінця цього опалювального сезону.

Даний тариф застосовується для всіх побутових споживачів, включно з:

Споживачами, які представляють колективні об’єднання в житловому секторі, такі як ОСББ, гуртожитки та інші, де електрика використовується для задоволення побутових потреб мешканців.
Споживачами, незалежно від того, чи є у них електричне опалення.
Споживачами, які мають статус багатодітної сім’ї.

Іншим споживачам, які відповідно до закону мають право використовувати електроенергію за тарифами для побутових споживачів.

«Важливим є те, що дані ціни є фіксованими та не залежать від обсягу споживання, як це було раніше. Незмінними залишаються тарифні коефіцієнти для споживачів із двозонним та тризонним диференціюванням приладів обліку (двозонні та тризонні лічильники). Так, у нічний час з 23:00 до 07:00, коли енергосистема має мінімальне навантаження, власники сплачуватимуть вдвічі менше за електроенергію ( 0,5 фіксованої ціни — 1,32 грн/кВт∙год)«, — пояснюють у Yasno.

Однак не варто забувати, що встановлення двозонного лічильника коштує близько 3 тисяч гривень і його окупність становитиме більше року, залежно від ваших енерговитрат.

За підтвердженими даними від Германа Галущенка, підвищення тарифів на електроенергію для побутових споживачів у цьому році більше не планується. Також міністр уточнив, що положення про покладення спеціальних обов’язків на учасників ринку електричної енергії буде дійсним до кінця 2023 року.

У свою чергу низка екпертів зазначили, що навіть таке підняття цін не відповідає реаліям сьогодення щодо вартості електроенергії. Так, директор енергетичних програм у Центрі Разумкова Володимир Омельченко зазначив: «Ринкова ціна електроенергії становить 5,5-6,5 грн, а тарифи 1,68 грн, 1,44 грн — покривали лише витрати на передачу, на розподіл електричної енергії. І абсолютно не покривали витрати на неї як на товар».

З 1 листопада 2023 року відбулися зміни у вартості електроенергії лише для непобутових споживачів. Ціна на електрику для бізнесу залежить від тарифів постачальника, а також від класу напруги (1-й, або 2-й) та інше. Тому кінцева вартість для промислових підприємств в різних населених пунктах України буде відрізнятися.З чого складається ціна на електроенергію

Нагадаємо, до 1 червня 2023 року в Україні ціна на електроенергію була майже вдвічі нижчою. Діяли два основні тарифи для населення, згідно з якими споживачі, що використовували до 250 кВт-год на місяць платили 1,44 грн/кВт-год, а ті, хто більше 250 кВт-год, оплачували тариф на світло у вартості 1,68 грн/кВт-год.

Тарифи на природний газ та теплопостачання

У березні 2024 року ціни на природний газ для побутових споживачів, а також список постачальників залишаться незмінними порівняно з попереднім місяцем.

Компанія «Нафтогаз України», яка постачає газ більшості населення України, а саме 98% побутових споживачів, встановила тариф на природний газ з 1 травня 2023 року. Ціна на блакитне паливо в тарифному плані «фіксована» і становить 7,96 гривень за 1 кубічний метр. Така вартість для населення залишатиметься незмінною, принаймні до 30 квітня 2024 року.

«Я хочу заспокоїти всіх українців: Нафтогаз не планує змінювати ціни на газ цього опалювального сезону. Взимку українці можуть бути впевнені в тому, що їхні платіжки не будуть зростати», — повідомив Олексій Чернишов, очільник правління НАК «Нафтогаз України».

Тарифи інших постачальників природного газу, таких як: ТОВ «Рітейл Сервіс», ТОВ «Енерджі Трейд Груп» (ETG), ТОВ «Прикарпатенерготрейд» тощо, коливаються від 7,70 до 9,99 грн за куб. м. Тож подекуди ціни в областях та населених пунктах різняться. Ціна на газ для виробників тепла, що забезпечують населення, а також бюджетні установи залишається на рівні 7 420 грн та 16 390 грн відповідно, за тисячу кубометрів (із урахуванням ПДВ).

Однак, згідно з повідомленням «ГазПравда», з початку 2024 року окремі споживачі почнуть сплачувати вартість обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж. Сума цієї оплати є індивідуальною для кожного будинку і залежить від кількості квартир та технічних характеристик мережі. Слід зазначити, що рахунок за утримання внутрішньобудинкових мереж газопостачання, який передбачає відповідальне ставлення до мереж загального користування – це не щомісячний платіж, а сплачуватиметься один раз на 3-5 років. Так, орієнтовна сума такого ТО для споживачів у Київській області становить 320 гривень.

Які тарифи не зростуть у березні

Від 19 серпня 2022 року набрав чинності Закон № 2479-IX «Про особливості регулювання відносин на ринку природного газу та у сфері теплопостачання під час дії воєнного стану та подальшого відновлення їх функціонування», який встановлює тимчасову заборону на збільшення ряду тарифів, включаючи такі:

розподіл природного газу;
виробництво, транспортування та постачання теплової енергії;
послуги надання гарячої води.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль запевнив, що тарифи на теплову енергію та гарячу воду залишаться незмінними: «Такі тарифи, як на тепло, на гарячу воду, я переконаний, до кінця війни, до кінця воєнних дій в Україні не потрібно покладати на людей додатковим тягарем».

Що буде з цінами на водопостачання та водовідведення з 1 березня?

Підвищення ціни на воду для побутових споживачів не буде. Після липневого рішення НКРЕКП про збільшення вартості послуг водопостачання та водовідведення, а згодом скасування даної постанови через жорстку критику президента Зеленського нових підвищень тарифів поки не очікується.

З початку липня 2023 року вартість на послуги водопостачання та водовідведення була схвалена для 34 підприємств, і, як результат, середнє зростання тарифів мало складати 32%, що призвело б до середнього збільшення платежів за водоспоживання для домогосподарств (2-3 людини) на 62 гривні в місяць з урахуванням ПДВ.

Тож у березні 2024 року будуть діяти встановлені ще з 1 січня 2022 року тарифи на водопостачання та водовідведення.

Тарифи на комунальні послуги з вивезення побутових відходів

За встановлення тарифів щодо поводження з твердими побутовими відповідають органи місцевого самоврядування, отже, в окремих містах і громадах ціни на послуги з вивезення сміття відрізняються.

Так, однією з причин зміни вартості на дані комунальні послуги можна віднести підвищення цін на пальне. Тож окремі комунальні підприємства підвищили ціни протягом 2023 року.

Коли і які тарифи можуть підвищити у 2024 році?

До кінця опалювального сезону, що припадає приблизно на середину квітня 2024 року, немає планів щодо підвищення комунальних тарифів в Україні.

Однак ближче до літа 2024 року тарифи на електроенергію все ж можуть зрости. Так, за повідомленням Костянтина Ущаповського, який керує Комісією з регулювання ринку енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), таке підвищення повинно бути поступовим та добре обміркованим. «Якщо робити наступний крок, то він повинен бути виваженим, максимум 15%. Це ми виходимо десь до 3 гривень за кіловат-годину» – повідомив голова НКРЕКП в інтерв’ю Економічній правді.

Згідно з рекомендаціями від Сполучених Штатів, Україні варто здійснити лібералізацію ринку комунальних послуг.

За повідомленнями експертів реальна ціна на ринку за газ мала б бути значно більшою. Лібералізація тарифів також стосується цін на електроенергію.

«Можна говорити, що ціна зросте приблизно вдвічі від сьогоднішніх цифр. Тобто буде трохи менше ніж 6 гривень», — повідомив в інтерв’ю «Телеграфу» Сергій Нагорняк, народний депутат та член парламентського Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг.

Крім того, є низка тарифів, які можуть здорожчати протягом 2024 року, як передає НВ бізнес, зокрема:

ціна на природний газ збільшиться поетапно: спочатку до 11-13 гривень за кубічний метр, а пізніше — до 15 гривень;
вартість опалення та гарячого водопостачання може зрости на 30-50%, в залежності від конкретного регіону, тоді як вартість холодної води може збільшитися на 50%.

Зміни у виплатах субсидій в осінньо-зимовий період

Українці надалі можуть розраховувати на субсидії для погашення комунальних платежів. Прогнозується, що цю допомогу отримають 1,7 мільйона сімей, з середнім розміром щомісячної допомоги 1 189,3 гривень.

Відповідно до рішення уряду, субсидія надається, якщо оплата житлово-комунальних послуг перевищує 15% загального середньомісячного доходу сім’ї, на період до закінчення воєнного стану та ще місяць після його скасування.

Нарахування субсидії здійснюється Пенсійним фондом (ПФУ). Для отримання пільг не обов’язково відвідувати зазначену установу, достатньо заповнити форми та додати зіскановані документи на порталі ПФУ, або Дії. Ті, хто вже отримує субсидію або у літній період отримували «нульову субсидію», не повинні були подавати документи знову перед настанням опалювального сезону. Перерахунок був проведений автоматично.

Заступниця міністра соціальної політики Дарина Марчак повідомила, що восени 2023 року не було введено додаткові обмеження для отримання субсидій: «По субсидіях ніяких змін, які б унеможливили для когось отримання такої допомоги, не передбачається. Навпаки, ми розуміємо, що у зв’язку з підвищенням тарифів може буде збільшення видатків».

Однак, варто зауважити, що існує декілька категорій населення, яким все ж потрібно було восени перед 2023-2024 опалювальним сезоном заново подати заявки для отримання субсидій, зокрема:

домогосподарствам, де проживає менша кількість людей, ніж вказано у реєстрації;
власникам квартир, в яких проживають ВПО;
орендарям житла, які сплачують житлово-комунальні послуги;
членам домогосподарств, що звертаються для отримання субсидії на купівлю зрідженого природного газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.

Скасування мораторію щодо припинення надання ЖКГ послуг та нарахування пені

Постанова № 1405 Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2023 року, опублікована на Урядовому порталі, скасовує мораторій на відключення житлово-комунальних послуг, нарахування штрафів та пені, а також на стягнення заборгованості населення за ці послуги. Ця заборона діяла з першого дня повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Згідно з документом, мораторій на відключення ЖКП залишається в силі лише на окупованих територіях та в зонах бойових дій відповідно до переліку Мінреінтеграції. Для інших споживачів, згідно з ухвалою, відновлено нарахування пені за несплату. Крім того, уряд повернув можливість відключати від комунальних послуг боржників у випадку несвоєчасної або неповної сплати за послуги.

До правили також внесли норму, що регламентує надання документів до постачальника комунальних послуг, якщо людина тимчасово (більш ніж 30 календарних днів) не проживає в приміщенні.

У постанові є уточнення, що серед таких документів можуть бути витяги з реєстрації місця тимчасового проживання, свідоцтва про роботу, лікування, довідки з місця навчання або військової служби, свідоцтва про відбуття покарання та документи, що підтверджують виїзд за кордон. Зазначено також, що ці документи слід оновлювати щонайменше раз на півроку.

Джерело

📗 Ділова Одеса Телеграм
📘 Facebook
📙 Сайт

Одеських споживачів частково відключили від енергопостачання (адреси)

Сьогодні, 1 березня 2024 року, світло відключено низці споживачів міста через необхідність проведення ремонтних та обслуговуючих робіт в електромережі.

Північний РЕМ:

Заболотного, 57-59,
С.Палія, 93,
Бочарова, 13.
Роботи до 18.00

Південний РЕМ: 

 Довга, 33-53, Зелена, 8-82, Люстдорфська дор., 211-240, Офіцерська, 10-38, Петриківська (Псковська), 3-15, С.Яхненка, 10-47, пров. 1-й Офіцерський, 15б, пров. 2-й Офіцерський, 2-10, пров. 1-й Сирітський, 1-9, пров. 2-й Сирітський, 1-6, пров. Опішнянського (Псковський), 16, пров. Сирітський, 1,5а, пров. Смілий, 1-16, Ак. Гамалії, 23-82, Трамвайна, 1-24, Тролейбусна, 1-42, пров. Вишневий, 46-50, пров. Електричний, 4а,б, пров. Трамвайний , 2.
Роботи до 16.00

Миколи Куліша (Ванцетті), 1-52, Ждахи (Васнецова), 21, Д.Донського, 24-75, Жаботинського, 48-52, Левкоєва, 1-12,  Петрашевського, 70, Прорізна, 1-23, Рожева, 1-40, Ромашкова, 5-13, Рясна, 23-75, 50, Сакко, 1-26, пров. 1-й Тупиковий, 2, пров. Михайла Слабченка (2-й Васнецова), 3-12, пров. Гіацинтовий (Ванцетті), 13.
Роботи до 19.00


Одесских потребителей частично отключили от энергоснабжения (адреса)

Сегодня, 1 марта 2024 года, свет отключен ряду потребителей города из-за необходимости проведения ремонтных и обслуживающих работ в электросети.

Северный РЭС:


Заболотного, 57-59,
С. Палия, 93,
Бочарова, 13.
Работы до 18.00

Южный РЭС:


Долгая, 33-53, Зеленая, 8-82, Люстдорфская дор., 211-240, Офицерская, 10-38, Петриковская (Псковская), 3-15, С.Яхненко, 10-47, пер. 1-й Офицерский, 15б, пер. 2-й Офицерский, 2-10, пер. 1-й Сиротский, 1-9, пер. 2-й Сиротский, 1-6, пер. Опишнянского (Псковский), 16, пер. Сиротский, 1,5а, пер. Смелый, 1-16, Ак. Гамалии, 23-82, Трамвайная, 1-24, Троллейбусная, 1-42, пер. Вишневый, 46-50, пер. Электрический, 4а, б, пер. Трамвайный, 2.
Работы до 16.00

Николая Кулиша (Ванцетти), 1-52, Ждахи (Васнецова), 21, Д.Донского, 24-75, Жаботинского, 48-52, Левкоева, 1-12, Петрашевского, 70, Прорезная, 1-23, Розовая, 1 -40, Ромашковая, 5-13, Обильная, 23-75, 50, Сакко, 1-26, пер. 1-й Тупиковый, 2, пер. Михаила Слабченко (2-й Васнецова), 3-12, пер. Гиацинтовый (Ванцетти), 13.
Работы до 19.00

📗 Ділова Одеса Телеграм
📘 Facebook
📙 Сайт

Одеських школярів навчають надавати першу домедичну допомогу (ФОТО)

В одеських закладах освіти навчають дітей надавати першу домедичну допомогу, а також іншим компетентностям, які можуть врятувати життя.

Системна підготовка  школярів з питань цивільного захисту та відпрацювання алгоритму дій в умовах різних  надзвичайних ситуацій здійснюється в спеціальних  класах безпеки. Днями такі класи відкрилися ще в трьох закладах освіти — в Одеських гімназіях №18, №107 та  ліцеї №90. Перші заняття для учнів  провели фахівці відділів запобігання надзвичайним ситуаціям у районах міста ГУ ДСНС України в Одеській області, шкільні офіцери поліції та представники  Одеської обласної організації Товариства Червоного Хреста України.


Одесских школьников учат оказывать первую медицинскую помощь (ФОТО)

В одесских учебных заведениях обучают детей оказывать первую домедицинскую помощь, а также другим компетентностям, которые могут спасти жизнь.

Системная подготовка школьников по вопросам гражданской защиты и отработки алгоритма действий в условиях различных чрезвычайных ситуаций осуществляется в специальных классах безопасности. На днях такие классы открылись еще в трех учебных заведениях — в Одесских гимназиях №18, №107 и лицее №90. Первые занятия для учащихся провели специалисты отделов предотвращения чрезвычайных ситуаций в районах города ГУ ГСЧС Украины в Одесской области, школьные офицеры полиции и представители Одесской областной организации Общества Красного Креста Украины.

📗 Ділова Одеса Телеграм
📘 Facebook
📙 Сайт