Ракетна атака по Одещині 17 травня: в Одеській ОВА прокоментували наслідки удару по мʼясному складу

Російська ракета влучила у продовольчий склад, де зберігалися переважно продукти тваринного походження, в Одеській області 17 травня, але загрози техногенної катастрофи, за словами влади, немає.

Наслідками ракетного удару по промисловому обʼєкту на Одещині, яке сталося 17 травня, займаються експерти та спеціальні органи. Загрози техногенної катастрофи немає. Про це повідомив заступник голови Одеської обласної адміністрації Олександр Харлов.

«Наразі відповідними органами вже проведені огляд зон ураження та дезінфекція території. Продукти тваринного походження оброблені спеціальною речовиною. Загрози техногенно-екологічної катастрофи немає», — наголосив Харлов.

За його словами, найближчим часом мʼясо буде утилізовано згідно визначеного порядку.

Нагадаємо, 17 травня російська ракета влучила у великий склад на Одещині, де зберігалися продукти харчування, переважного тваринного походження.

________________________________________________________________________________________________________________

Ракетная атака по Одесской области 17 мая: в Одесской ОГА прокомментировали последствия удара по мясному складу

Российская ракета попала в продовольственный склад, где хранились преимущественно продукты животного происхождения, в Одесской области 17 мая, но угрозы техногенной катастрофы, по словам властей, нет.

Последствиями ракетного удара по промышленному объекту в Одесской области, которое произошло 17 мая, занимаются эксперты и специальные органы. Угрозы техногенной катастрофы нет. Об этом сообщил заместитель председателя Одесской областной администрации Александр Харлов.

«Сейчас соответствующими органами уже проведены осмотр зон поражения и дезинфекция территории. Продукты животного происхождения обработаны специальным веществом. Угрозы техногенно-экологической катастрофы нет», — подчеркнул Харлов.

По его словам, в ближайшее время мясо будет утилизировано согласно определенному порядку.

Напомним, 17 мая российская ракета попала в большой склад в Одесской области, где хранились продукты питания, преимущественно животного происхождения.

📗 Ділова Одеса Телеграм
📘 Facebook
📙 Сайт

Які наслідки чекають на тих, хто не зможе оновити свої дані до 16 липня

Починаючи з 18 травня, вступив у дію новий закон про мобілізацію, що передбачає обов’язок оновлення облікових даних для всіх військовозобов’язаних громадян протягом 60 днів, до 16 липня.

Юрист з військового права, молодший лейтенант запасу Володимир Романчук, зазначив, що громадяни, які не виконають цей обов’язок, можуть бути притягнуті до відповідальності.

Відповідно до законодавства, усі громадяни віком від 18 до 60 років повинні оновлювати свої дані. Однак, не всі з них повинні проходити військово-лікарську комісію. Якщо громадянин виключений з військового обліку, пройшов комісію менше року тому, або оновлює дані через додаток “Резерв+”, де комісія не потрібна, процедура займає лише 15-20 хвилин.

Володимир Романчук пояснив, що у деяких випадках це може зайняти кілька днів, особливо якщо частина особової справи ще не цифровізована в територіальних центрах комплектування.

Закон також передбачає відповідальність за неоновлення даних протягом двох місяців, що може бути розглянуто як порушення правил військового обліку згідно зі статтею 210-1 Кодексу про адміністративні правопорушення. Передбачені штрафи для фізичних осіб, однак, за словами юриста, найбільше ризикують бути притягнуті до відповідальності ті, хто відмовляється від оновлення даних після виклику до територіального центру комплектування.

________________________________________________________________________________________________________________

Какие последствия ждут тех, кто не сможет обновить свои данные до 16 июля

Начиная с 18 мая, вступил в действие новый закон о мобилизации, предусматривающий обязанность обновления учетных данных для всех военнообязанных граждан в течение 60 дней, до 16 июля.

Юрист по военному праву, младший лейтенант запаса Владимир Романчук, отметил, что граждане, которые не выполнят эту обязанность, могут быть привлечены к ответственности.

В соответствии с законодательством, все граждане в возрасте от 18 до 60 лет должны обновлять свои данные. Однако, не все из них должны проходить военно-врачебную комиссию. Если гражданин исключен из воинского учета, прошел комиссию менее года назад, или обновляет данные через приложение «Резерв +», где комиссия не нужна, процедура занимает всего 15-20 минут.

Владимир Романчук пояснил, что в некоторых случаях это может занять несколько дней, особенно если часть личного дела еще не оцифрована в территориальных центрах комплектования.

Закон также предусматривает ответственность за необновление данных в течение двух месяцев, что может быть рассмотрено как нарушение правил воинского учета согласно статье 210-1 Кодекса об административных правонарушениях. Предусмотрены штрафы для физических лиц, однако, по словам юриста, больше всего рискуют быть привлечены к ответственности те, кто отказывается от обновления данных после вызова в территориальный центр комплектования.

📗 Ділова Одеса Телеграм
📘 Facebook
📙 Сайт

«Наступ на Одесу навряд чи можливий» — Дмитро Плетенчук

Наразі у російських військ десантні можливості невеликі. Вся справа у втраті значної кількості великих десантних кораблів. Тому наступ на Одесу навряд чи можливий. Про це в ефірі телеканалу Espresso заявив начальник Центру стратегічних комунікацій Сил оборони півдня Дмитро Плетенчук.

“По-перше, зараз у росіян знижені саме десантні можливості у зв’язку з втратою великих десантних кораблів, третина з яких тепер фізично не існує і ще третина стоїть на докових ремонтах. Тому, маючи на озброєнні всього 5 одиниць, такі операції не проводяться. По-друге, такі операції не проводяться без відповідної загальновійськової операції на суші. На суходолі росіяни у 2022 році зупинилися в Миколаївській області”, – вважає військовий експерт.

На його думку, “це виглядає як фантастичний сценарій”, російська армія поки що не має достатніх ресурсів, щоб дійти до Одеси.

“Не слід забувати, що є берегові артилеристи, ракетні артилерійські війська, які не підпустять противника до узбережжя. Тобто всі ці варіанти неможливі. Ворог це прекрасно розуміє. Крім річки Дніпро, ще є річка Південний Буг, яка теж досить широка в гирлі. Тому, щоб дійти до Одеси, у росіян немає фізично ресурсів”, – пояснив начальник Центру стратегічних комунікацій Сил оборони півдня.

Однак, не слід забувати, що на думку речника Держприкордонслужби України Андрія Демченка, наступу росіян на Сумську область не варто виключати. Противник може його здійснити, щоб відволікти військові сили України з інших ділянок фронту.


«Наступление на Одессу вряд ли возможно» — Дмитрий Плетенчук

Пока у российских войск десантные возможности невелики. Все дело в потере большого количества больших десантных кораблей. Поэтому наступление на Одессу вряд ли возможно. Об этом в эфире телеканала Espresso заявил начальник Центра стратегических коммуникаций Сил обороны юга Дмитрий Плетенчук.

«Во-первых, сейчас у россиян снижены именно десантные возможности в связи с потерей больших десантных кораблей, треть из которых теперь физически не существует и еще треть стоит на доковых ремонтах. Поэтому, имея вооружение всего 5 единиц, такие операции не производятся. Во-вторых, такие операции не производятся без соответствующей общевойсковой операции на суше. На суше россияне в 2022 году остановились в Николаевской области», – считает военный эксперт.

По его мнению, «это выглядит как фантастический сценарий», у российской армии пока нет достаточных ресурсов, чтобы дойти до Одессы.

«Не следует забывать, что есть береговые артиллеристы, ракетные артиллерийские войска, которые не подпустят противника к побережью. То есть, все эти варианты невозможны. Враг это прекрасно понимает. Кроме реки Днепр еще есть река Южный Буг, которая тоже достаточно широка в устье. Поэтому, чтобы дойти до Одессы, у россиян нет физических ресурсов”, – объяснил начальник Центра стратегических коммуникаций Сил обороны юга.

Однако, не следует забывать, что по мнению спикера Госпогранслужбы Украины Андрея Демченко, наступления россиян на Сумскую область не следует исключать. Противник может осуществить его, чтобы отвлечь военные силы Украины из других участков фронта.

📗 Ділова Одеса Телеграм
📘 Facebook
📙 Сайт

В Одесі частина абонентів Північного та Центрального РЕМ залишилася без світла

Сьогодні, у суботу, 25 травня 2024 року, частина Одеси залишиться без світла через проведення планових робіт на електромережах. Водночас, НЕК «Укренерго» надав ліміти споживання електроенергії для Одеської області.

Центральний РЕМ:

 
Ближні Млини (Кондренка) 97, 97а, 99, Малішевського (Гастелло), 9-55,  Квіткова, 1-21, Квітнева, 20-33,  Клименко, 25, 33, Кордонна, 25-74, Миколи Лисенка (Корнюшина), 1-27, Косяченко Олексія, 2- 54, Йозефа Прибіка (Мінська), 30-49, Пастера, 17,19, Кінна, 2/4, 6, 8/10, 12, 14, Торгова, 20, Університетська (Єлісаветинська), 1, 3, Платонова,1-126, Радісна, 114,116, Святослава Ріхтера, 33-109, Сільська, 29-44,  Тетяни Тесс, 3-14, 18, 19, 19г, 34а, 43б,  Туристська, 7-15,  пров. 1-й Бузковий, 1-6, пров. 2-й Бузковий, 1-19, пров. Бузьковий, 2/корп.2, пров. Килимовий, 5, 7, 9, пров. Кострова, 7, 30, 34, 37, проїзд Бузьковий, 1-6. 
Роботи до 19:00.

Північний РЕМ:   

   
Академіка Воробйова, 14-18, Виставочна, 13-32, Зорінська, 34, 34, Лізи Чайкіної, 1-19, Нечуя-Левицького, 4-16, Одеська, 48, 48а, Паркова, 28, 28а.  
Роботи до 18:00.


В Одессе часть абонентов Северного и Центрального РЭС осталась без света

Сегодня, в субботу, 25 мая 2024 года, часть Одессы останется без света из-за проведения плановых работ на электросетях. В то же время НЭК «Укрэнерго» предоставил лимиты потребления электроэнергии для Одесской области.

Центральный РЭС:

 
Ближние Мельницы (Кондренко) 97, 97а, 99, Малишевского (Гастелло), 9-55, Цветочная, 1-21, Апрельская, 20-33, Клименко, 25, 33, Кордонная, 25-74, Николая Лысенко 1-27, Косяченко Алексея, 2-54, Йозефа Прибика (Минская), 30-49, Пастера, 17,19, Конная, 2/4, 6, 8/10, 12, 14, Торговая, 20, Университетская (Елисаветинская) ), 1, 3, Платонова, 1-126, Радостная, 114, 116, Святослава Рихтера, 33-109, Сельская, 29-44, Татьяны Тесс, 3-14, 18, 19, 19г, 34а, 43б, 15, пер. 1-й Сиреневый, 1-6, пер. 2-й Сиреневый, 1-19, пер. Бужковый, 2/корп.2, пер. Ковровый, 5, 7, 9, пер. Кострова, 7, 30, 34, 37, проезд Бужков, 1-6. 
Работы до 19:00.

Северный РЭС:   

   
Академика Воробьева, 14-18, Выставочная, 13-32, Зоринская, 34, 34, Лизы Чайкиной, 1-19, Нечуя-Левицкого, 4-16, Одесская, 48, 48а, Парковая, 28, 28а.  
Работы до 18:00.

📗 Ділова Одеса Телеграм
📘 Facebook
📙 Сайт

Родині загиблого моряка-прикордонника вручили державну нагороду(фото)

Командир Ізмаїльського загону морської охорони Олег Шикша зустрівся з рідними штаб-старшини Романа Борща та вручив медаль «Захисник Вітчизни» (посмертно) відповідно до Указу Президента України. Нагороду отримав батько Романа Анатолій.

Про це повідомляє пресслужба відомства.

«Сьогодні ми зібралися, щоб вшанувати пам’ять побратима, який загинув під час захисту державного суверенітету та територіальної цілісності України», – зазначив капітан першого рангу Олег Шикша.

У 2021 році Роман із закінченням контракту звільнився з Ізмаїльського загону морської охорони та планував виїхати за кордон. Коли розпочалось повномасштабне вторгнення, він повернувся та пішов захищати Україну.

Влітку минулого року під час шахедної атаки на південь Одещини Роман отримав численні поранення.

«Для своїх побратимів він назавжди залишається у памʼяті, як вірний присязі, чуйний, мужній і той, хто завжди готовий прийти на допомогу у будь-яку хвилину. Кожен, хто мав за честь служити з Романом, згадує його лише теплими словами – турботливий, відважний, людина з великим серцем та доброю душею», – повідомляє пресслужба Морської охорони Прикордонної служби України.

________________________________________________________________________________________________________________

Семье погибшего моряка-пограничника вручили государственную награду

Командир Измаильского отряда морской охраны Олег Шикша встретился с родными штаб-старшины Романа Борща и вручил медаль «Защитник Отечества» (посмертно) в соответствии с Указом Президента Украины. Награду получил отец Романа Анатолий.

Об этом сообщает пресс-служба ведомства.

«Сегодня мы собрались, чтобы почтить память побратима, который погиб при защите государственного суверенитета и территориальной целостности Украины», — отметил капитан первого ранга Олег Шикша.

В 2021 году Роман с окончанием контракта уволился из Измаильского отряда морской охраны и планировал уехать за границу. Когда началось полномасштабное вторжение, он вернулся и пошел защищать Украину.

Летом прошлого года во время шахедной атаки на юг Одесской области Роман получил многочисленные ранения.

«Для своих собратьев он навсегда остается в памяти, как верный присяге, чуткий, мужественный и тот, кто всегда готов прийти на помощь в любую минуту. Каждый, кто имел честь служить с Романом, вспоминает его только теплыми словами — заботливый, отважный, человек с большим сердцем и доброй душой», — сообщает пресс-служба Морской охраны Пограничной службы Украины.

📗 Ділова Одеса Телеграм
📘 Facebook
📙 Сайт

Деякі одесити отримають матеріальну допомогу

24 травня 2024 року в Одесі відбулося засідання Піклувальної ради (протокол № 21), на якому були розглянуті звернення громадян м. Одеси та прийняті відповідні рішення.

Про це повідомляє пресслужба Одеської міської ради.

Зокрема, прийняті рішення щодо надання адресної матеріальної допомоги на вирішення різних видів соціально-побутових проблем 242 громадянам.

Крім того, на засіданні прийняті рішення щодо надання соціальних послуг 130 особам, які опинились у складних життєвих обставинах, комунальними установами, діяльність яких координує Департамент праці та соціальної політики Одеської міської ради.

________________________________________________________________________________________________________________

Некоторые одесситы получат материальную помощь

24 мая 2024 года в Одессе состоялось заседание Попечительского совета (протокол № 21), на котором были рассмотрены обращения граждан г. Одессы и приняты соответствующие решения.

Об этом сообщает пресс-служба Одесского городского совета.

В частности, приняты решения по оказанию адресной материальной помощи на решение различных видов социально-бытовых проблем 242 гражданам.

Кроме того, на заседании приняты решения о предоставлении социальных услуг 130 лицам, оказавшимся в сложных жизненных обстоятельствах, коммунальными учреждениями, деятельность которых координирует Департамент труда и социальной политики Одесского городского совета.

📗 Ділова Одеса Телеграм
📘 Facebook
📙 Сайт

Українцям до кінця травня збільшать тариф на електроенергію, — міністр енергетики

Найімовірнішим сценарієм під час встановлення нових тарифів стане використання диференційованого підходу до споживачів залежно від обсягів використовуваної електроенергії.

Кабмін ухвалить остаточне рішення щодо розмірів нових тарифів на електроенергію для побутових споживачів вже до кінця травня. Про це заявив міністр енергетики Герман Галущенко, відповідаючи на запитання депутатів під час «години запитань до уряду» у Верховній Раді, передає «Інтерфакс-Україна».

«Це питання на розгляді, сьогодні ми проводимо остаточні розрахунки, рішення буде ухвалено в найближчий тиждень, тобто до кінця травня», – сказав міністр.

За його словами, найімовірнішим сценарієм під час встановлення нових тарифів стане використання диференційованого підходу до споживачів залежно від обсягів використовуваної електроенергії.

«Ми наразі розглядаємо диференційований підхід. Я не думаю, що буде просто один тариф змінено на інший – буде диференціація залежно від обсягів споживання електроенергії», – зазначив Галущенко.

Він додав, що наразі уряд здійснює розрахунки додаткових надходжень коштів від підвищення тарифів до бюджету, а також для енергоринку.

«Розрахунки є, ми їх верифікуємо з погляду того, які додаткові надходження отримає державний бюджет з погляду відповідної сплати дивідендів цими двома компаніями та з погляду збалансування всього енергоринку», – сказав міністр.

Він пояснив, що чинні тарифи на електроенергію для населення не покривають собівартості її виробництва, зокрема компаніями «Енергоатом» та «Укргідроенерго», які виплачують різницю між ринковою ціною і тарифами для населення в межах виконання спеціальних зобов’язань (ПСО). 

Чинний тариф на електроенергію, який вже не відповідає вимогам часу складає 2,64 грн за кВт-год. Наразі обговорюється його підвищення в діапазоні 3,5-5 грн за кВт-год, втім, лунали ідеї підняття навіть до 6 грн, цифри – найбільш наближеної до ринкової.


Украинцам до конца мая увеличат тариф на электроэнергию, — министр энергетики

Наиболее вероятным сценарием при установке новых тарифов станет использование дифференцированного подхода к потребителям в зависимости от объемов используемой электроэнергии.

Кабмин примет окончательное решение о размерах новых тарифов на электроэнергию для бытовых потребителей уже до конца мая.  Об этом заявил министр энергетики Герман Галущенко, отвечая на вопросы депутатов во время «часа вопросов к правительству» в Верховной Раде, передает «Интерфакс-Украина».

«Этот вопрос на рассмотрении, сегодня мы производим окончательные расчеты, решение будет принято в ближайшую неделю, то есть до конца мая», – сказал министр.

По его словам, наиболее вероятным сценарием при установке новых тарифов станет использование дифференцированного подхода к потребителям в зависимости от объемов используемой электроэнергии.

«Мы рассматриваем дифференцированный подход. Я не думаю, что просто один тариф будет изменен на другой – будет дифференциация в зависимости от объемов потребления электроэнергии», – отметил Галущенко.

Он добавил, что в настоящее время правительство производит расчеты дополнительных поступлений средств от повышения тарифов в бюджет, а также для энергорынка.

«Расчеты есть, мы их верифицируем с точки зрения того, какие дополнительные поступления получит государственный бюджет с точки зрения соответствующей уплаты дивидендов этими двумя компаниями и с точки зрения сбалансирования всего энергорынка», – сказал министр.

Он пояснил, что действующие тарифы на электроэнергию для населения не покрывают себестоимости ее производства, в частности, компаниями «Энергоатом» и «Укргидроэнерго», которые выплачивают разницу между рыночной ценой и тарифами для населения в рамках выполнения специальных обязательств (ПСО). 

Действующий тариф на электроэнергию, уже не отвечающий требованиям времени, составляет 2,64 грн за кВт-ч. Сейчас обсуждается его повышение в диапазоне 3,5-5 грн за кВт-ч, впрочем, звучали идеи поднятия даже до 6 грн, цифры – наиболее приближенной к рыночной.

📗 Ділова Одеса Телеграм
📘 Facebook
📙 Сайт

Чи вручатимуть поліцейські повістки: роз’яснення Голови Нацполіції

Яка роль поліцейського в контексті мобілізації, що він вправі роботи, а що – ні, як поводитися чоловікам, щоб не порушувати норми закону та захистити себе від порушень? Відповіді на ці запитання агентству  надав Голова Національної поліції України Іван Вигівський.

Поліцейські разом із представниками ТЦК інформують військовозобов’язаних, але самі повістки не вручають, мають право вимагати військові документи.

Які функції виконують поліцейські після вступу в дію закону про мобілізацію? (перевірка військово-облікових документів, розшук громадян, які не з’явилися в ТЦК, доставка ухилянтів до військкомату). Яких саме повноважень не було раніше та чи в повній мірі ці повноваження корелюються із Законом України «Про Національну поліцію» та іншими нормативно-правовими актами?

З набранням чинності Закону України від 11 квітня 2024 року № 3633-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби» (далі – Закон № 3633), поліція, як виконувала свої обов’язки, закріплені в частині третій статті 38 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» щодо доставляння до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (далі – ТЦК та СП) за їх зверненнями (додаток 20 до Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.12.2022 № 1487 (далі – Порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів) осіб, які вчинили адміністративні правопорушення, передбачені статтями 210 (Порушення призовниками, військовозобов’язаними, резервістами правил військового обліку), 210-1 (Порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію) Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – КУпАП) так і продовжуватиме ці обов’язки виконувати.

Щодо повноважень, яких не було раніше у поліції, інформую, що Законом № 3633-ІХ статтю 24 (Додаткові повноваження поліції) Закону України «Про Національну поліцію» доповнено частиною п’ятою згідно із якою, окрім адміністративного затримання та доставлення осіб до ТЦК та СП, органи та підрозділи, що входять до системи поліції, беруть участь у здійсненні заходів щодо оповіщення військовозобов’язаних та резервістів спільно з представниками ТЦК та СП.

При цьому поліцейські безпосередньо не будуть вручати повістки до ТЦК та СП – це не передбачено законом.

Крім цього, статтю 32 (Перевірка документів особи) Закону України «Про Національну поліцію» доповнено частиною другою відповідно до якої поліцейський має право у період дії воєнного стану та/або під час мобілізації (крім цільової) вимагати в особи чоловічої статі віком від 18 до 60 років пред’явлення нею військово-облікового документа разом з документом, що посвідчує особу, і дає можливість поліцейському прочитати та зафіксувати дані, що містяться в документах.

Поліція працює по зверненнях ТЦК

Чи мають бути офіційні підстави у поліцейського для перевірки документів (так зване «орієнтування», наявність адреси місця проживання чи роботи потенційного ухилянта, підозрілі речі тощо)?

Статтями 31, 32 Закону України «Про Національну поліцію» передбачено повноваження поліцейського щодо перевірки документів у особи як превентивного поліцейського заходу, спрямованого на забезпечення публічної безпеки та порядку, боротьбу зі злочинністю.

Перевірка ж військово-облікових документів спрямована на дотримання військовозобов’язаними законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, та дає право перевіряти документи в усіх осіб чоловічої статі віком від 18 до 60 років, незалежно від підстав, визначених Законом України «Про Національну поліцію».

Як раніше було зазначено, поліція, у цьому випадку, працює за зверненнями ТЦК та СП (частина третя статті 38 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу»). У цих зверненнях міститься інформація про особу, зокрема це П.І.Б., дата народження, адреса задекларованого (зареєстрованого) місця проживання, а у разі наявності зазначається також інформація про місце роботи, номери мобільних телефонів тощо.

Механізм реалізації зазначеної норми також врегульовано Порядком організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів (абзац третій пункту 56 та абзац шістнадцятий пункту 79).

Фото- та відеофіксація обов’язкові, за протиправні дії поліцейського притягнуть до відповідальності

Чи проведений належним чином інструктаж для поліцейських по всій країні щодо алгоритму їхніх дій та відповідальності в разі порушення? Чи обов’язковою буде відеофіксація спілкування поліцейський-громадянин?

Перед несенням служби поліцейським обов’язково проводиться інструктаж. Це передбачено нормативно-правовою базою діяльності поліції. Звісно, ці алгоритми вже доведені до всього особового складу, та щоденно контролюється їхня реалізація.

Що стосується відповідальності поліцейських, то відповідно до частини першої статті 19 Закону України «Про Національну поліцію», у разі вчинення протиправних діянь поліцейські несуть кримінальну, адміністративну, цивільно-правову, матеріальну або дисциплінарну відповідальність в залежності від кожного окремого випадку.

З приводу фіксації спілкування з громадянами, то Законом № 3633-ІХ чітко передбачено, що під час перевірки документів уповноважений представник територіального центру комплектування та соціальної підтримки або поліцейський здійснює фото- і відеофіксацію процесу пред’явлення та перевірки документів із застосуванням технічних приладів та засобів фото- та відеофіксації (частина шоста статті 22 Законі України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»).

Таким чином, фото- та відеофіксація буде обов’язковою.

Будь-який громадянин може повідомити про неправомірні дії поліцейського за номером 102 або 112 та на телефони «гарячих ліній», — одразу буде реакція

Яким чином убезпечити перевищення правоохоронцями службових повноважень та уникнути хабарництва задля «вирішення питання на місці»?

По перше, як вже зазначалося, під час спілкування з громадянами буде здійснюватися фото- та відеофіксація процесу пред’явлення та перевірки документів із застосуванням технічних приладів, що так само дасть можливість фіксувати і можливі неправомірні дії поліцейських.

Крім того, в Національній поліції є відповідні підрозділи (внутрішньої безпеки, головної інспекції та дотримання прав людини), які на постійній основі здійснюють контроль за особовим складом. І будь-який громадянин, який володіє інформацією про неправомірні дії поліцейських, може звернутись за номером 102 або 112, на телефони «гарячих ліній», і повідомити про це – на що одразу буде відповідна реакція.

Із системи МВС право перевірки військових документів є ще у прикордонників

Які ще підрозділи МВС, окрім поліції, матимуть право на перевірку документів та доставку людини до військкомату?

Законом № 3633-ІХ повноваженнями щодо перевірки документів наділено уповноважених представників ТСК та СП, та поліцейських, а у прикордонній смузі, контрольованому прикордонному районі та на пунктах пропуску через державний кордон України – представників Державної прикордонної служби України.

За злісну непокору поліцейському  — адміністративна та навіть кримінальна відповідальність

Які саме дії чи бездіяльність громадянина матимуть правові наслідки (адміністративна, кримінальна відповідальність)?

У разі невиконання під час мобілізації громадянином обов’язків, передбачених частинами першою (з’являтися за викликом до ТЦК та СП…), третьою (проходити медичний огляд для визначення придатності…) статті 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», за вчинення ним адміністративного правопорушення за статтями  210, 210-1 (Порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію) КУпАП передбачено адміністративну відповідальність.

Водночас, за ухилення від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період настає кримінальна відповідальність, передбачена статтею 336 (Ухилення від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період) Кримінального кодексу України.

Поряд з цим, якщо особа вчинить злісну непокору законному розпорядженню або вимозі поліцейського, то її буде притягнуто до адміністративної відповідальності за статтею 185 КУпАП, а у разі вчинення опору поліцейському чи заподіяння йому тілесних ушкоджень така особа нестиме кримінальну відповідальність за статтею 342 або 345 Кримінального кодексу України.

Вийшов з дому без будь-яких документів – може бути адміністративне затримання до 3-х годин

Давайте змоделюємо декілька ситуацій, щоб було зрозуміло, як це виглядатиме на практиці. Перша: до чоловіка підійшли поліцейські на виході з магазину і попросили показати військові документи, яких в того немає з собою, бо він просто вийшов в магазин і, припустимо, навіть без телефону – дії правоохоронців в такій ситуації, покроково?

Насамперед, під час перевірки документів у особи поліцейському необхідно встановити, що саме відсутнє.

Наприклад: у громадянина є документ, що посвідчує його особу, проте відсутній військово-обліковий документ. В такому випадку поліцейський документує цей факт, після чого з метою надання правової оцінки діям особи матеріали надсилає до ТЦК та СП.

Це у випадку, якщо звернення ТЦК та СП до підрозділу поліції щодо доставлення саме цієї особи не надходило.

Інший випадок: якщо до підрозділу поліції в установленому порядку від ТЦК та СП надходило звернення щодо цієї особи, тоді у поліцейського виникає право на здійснення адміністративного затримання та доставлення її до відповідного ТЦК та СП.

А якщо під час перевірки у особи відсутні військово-облікові документи та документи, що посвідчують особу, поліцейський може здійснювати адміністративне затримання для встановлення особи.

Воно може тривати не більш як три години.

Якщо в розшуку – поліцейські доставлять до ТЦК

Друга ситуація: поліцейські перевірили документи у чоловіка, який виходив з метро і виявили, що ця людина знаходиться в розшуку, — дії поліцейського?

У цьому випадку важливо розуміти, в якому саме розшуку перебуває особа. Якщо вона перебуває у розшуку за вчинення кримінального правопорушення, то поліцейський має вчинити невідкладні дії по затриманню такої особи відповідно до кримінального процесуального законодавства.

Розшук осіб здійснюється виключно в межах кримінального провадження відповідно до статей 281 (Розшук підозрюваного) та 335 (Зупинення судового провадження) Кримінального процесуального кодексу України.

Якщо ж установлено особу, яка відповідно до звернення ТЦК та СП вчинила адміністративне правопорушення, передбачене статтями 210, 210-1 КУпАП, то в такому випадку поліцейський уповноважений на здійснення адміністративного затримання та доставлення військовозобов’язаного до ТЦК та СП.

Якщо поліцейські зупинили чоловіка, але він тікає – заходи примусу

Третя: Якщо людина, яку зупинили для перевірки документів, наприклад, тікає від правоохоронців, чи мають право співробітники поліції застосувати силу? Яку саме?

Відповідно до Закону України «Про Національну поліцію» поліція під час виконання повноважень, визначених цим Законом, уповноважена застосовувати заходи примусу.

Вид та межі застосування таких заходів залежать виключно від обсягу протиправних дій особи. Зазвичай, якщо не встановлено причетність особи до вчинення злочинів, то до особи, яка вчиняє злісну непокору законній вимозі поліцейського може бути застосовано такі заходи примусу як фізична сила та спеціальні засоби (кайданки, гумові та пластикові кийки).

Поквартирного обходу не передбачено

Четверта: чи будуть «поквартирні обходи» поліцейських? Якщо так, то алгоритм дій, в разі якщо є інформація, що людина уникає мобілізації, проживає саме за цією адресою, але робить вигляд, що її немає?

Ураховуючи те, що таке поняття, як «поквартирний обхід», на законодавчому рівні не визначено, тож поліцейські будуть діяти в межах та спосіб, визначений Конституцією та законами України, який передбачає, зокрема, встановлення та затримання осіб, які вчинили те чи інше правопорушення.

Тому у разі встановлення причетності особи до вчинення правопорушення поліцейськими можуть вживатися заходи щодо встановлення місцезнаходження цієї особи, її затримання та доставлення у відповідні органи. І якщо особа в розшуку, то поліція має право прийти і за адресою проживання.

Ситуації можуть бути різними, поліція враховує обставини

П’ята: чоловік за кермом їде по невідкладних справах (у лікарню до родича, наприклад) Його зупиняють, він пояснює, що поспішає, виникає суперечка. Дії поліції?

Як вже зазначалося, у нашій державі діє принцип верховенства права, що має на меті втілення загальновизнаних правил поведінки у правотворчу та правозастосовну діяльність, зокрема у закони, які за своїм змістом мають декларувати принципи соціальної справедливості, свободи, рівності тощо.

Одним із ключових елементів верховенства права є принципи рівності і справедливості правової норми, оскільки інше не може забезпечити її однакове застосування, а тому, як і зазначено в статті 24 Основного закону нашої держави – Конституції України, громадяни України мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом.

Ураховуючи викладене, якщо особа є правопорушником, то і заходи, які будуть вжиті до нього, не матимуть різниці в порівнянні з іншими порушниками законодавства України. Покарання має бути негайним та невідворотним.

Однак ситуації можуть бути різні, тому кожна з них з’ясовується індивідуально з урахуванням тих обставин, які виникли та потребують їх вирішення.

📗 Ділова Одеса Телеграм
📘 Facebook
📙 Сайт

Бойовому медику з Одеської області присвоєно звання Герой України(фото)

Президент Володимир Зеленський присвоїв звання “Герой України” морському піхотинцю Павлу Малофеєнку. Хлопець загинув узимку 2023 року на Донеччині. Йому було 25.

Указ глави держави про присвоєння Павлу Малофєєнку звання Герой України опубліковано на сайті президента 23 травня.

“За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народові постановляю:

Присвоїти звання Герой України з удостоєнням ордена “Золота Зірка” Малофєєнку Павлу Олексійовичу – старшому матросу (посмертно)”, – йдеться в документі.

Павло родом із села Іванівка Одеської області. У 2017 році здобув спеціальність кухаря-кондитера в Березівському вищому професійному училищі. Працював за фахом в Одесі. Любив грати на гітарі, займався спортом, будував плани на майбутнє.

З початком повномасштабної війни чоловік став до лав Військово-морських Сил ЗСУ. Служив медиком у мінометному взводі роти вогневої підтримки 36-ї окремої бригади морської піхоти імені контр-адмірала Михайла Білинського.

Загинув Павло Малофеєнко з позивним “Художник” 30 січня 2023 року в бою з окупантами біля села Водяне Донецької області.

________________________________________________________________________________________________________________

Боевому медику из Одесской области присвоено звание Герой Украины

Президент Владимир Зеленский присвоил звание «Герой Украины» морскому пехотинцу Павлу Малофеенко. Парень погиб зимой 2023 года в Донецкой области. Ему было 25.

Указ главы государства о присвоении Павлу Малофеенко звания Герой Украины опубликован на сайте президента 23 мая.

«За личное мужество и героизм, проявленные в защите государственного суверенитета и территориальной целостности Украины, самоотверженное служение Украинскому народу постановляю:

Присвоить звание Герой Украины с вручением ордена «Золотая Звезда» Малофеенко Павлу Алексеевичу — старшему матросу (посмертно)», — говорится в документе.

Павел родом из села Ивановка Одесской области. В 2017 году получил специальность повара-кондитера в Березовском высшем профессиональном училище. Работал по специальности в Одессе. Любил играть на гитаре, занимался спортом, строил планы на будущее.

С началом полномасштабной войны мужчина стал в ряды Военно-морских Сил ВСУ. Служил медиком в минометном взводе роты огневой поддержки 36-й отдельной бригады морской пехоты имени контр-адмирала Михаила Белинского.

Погиб Павел Малофеенко с позывным «Художник» 30 января 2023 года в бою с оккупантами возле села Водяное Донецкой области.

📗 Ділова Одеса Телеграм
📘 Facebook
📙 Сайт

До вечора велика частина Одеси залишиться без світла (адреси)

Сьогодні, 24 травня в частині Одеси не буде світла. Електропостачання буде відсутнє до кінця робочого дня.

Центральний РЕМ:

 
Черняховського, 1-4, пров. Педагогічний, 4-6, пров. Тополиний, 1-17, Фонтанська дор., 25-41, пров. Морський, 2-29, Валерія Самофалова (Каманіна), 1-25, Кортацці провулок (пров. Каманіна), 1-4, Кільцева, 8,8а, пров. Кришталевий, 1-10, Тіниста, 24-34, Педагогічна, 2-52, Полунична, 6, Балтиморська (Посмітного), 1-12, пров. Полуничний, 1-23, пров. Північний, 3-12, пров. Курортний, 2-5, пров. Університетський, 1, пров. Гагарінський, 31, пров. Економічний, 2, І.Франка, 51.
Роботи до 15.00

Академічна, 6-26, пр.Шевченка, 33, Французький б-р, 48-89, пров. Світлий, 1-14, Сонячна, 4-8, пров. Санаторний, 6а, Гранатна, 20б, Кленова, 2-13, Черняховського, 3-24, Добровольців (М.Говорова), 10б,26/4, Північна, 14, пров. Північний, 14, Тіниста, 2-16, Фонтанська дор., 49/1, Педагогічна, 16-44, пров. Полуничний, 12,18, тупик Хвиля, 7-10, Генуезька, 20.
Роботи до 20.00

Південний РЕМ:

       
Абрикосова, 4-53, Дубовий Гай, 2-57, Лігінська (Макаренка), 1-33, Бориса Едуардса (Писарева), 28-40, Рівності, 88-195, пров. 1й Рівності, 90, 92, пров. Абрикосовий, 1-29, Фонтанська дор., 106/к.37,40, пров. Янтарний, 6-8, Айвазовського (Тимірязєва), 34.
Роботи до 17.00

Авд.-Чорноморського, 24-159, Жаботинського, 1-57, Леся Курбаса (Петрашевського), 1-36, Ю.Геллера, 12-90, пров. 3й Проектований, 3-5, Гвардійська, 7-21, Чубаївська, 8-12, Бригадна, 23-55, пров. Костеловської, 2-8, Недєліна, 1-97, Штурвальна, 15-21.
Роботи до 18.00

Дача Ковалевського, 20-83, Михайла Врубеля (Магнітогорська), 18-28, М.Гумільова, 1-4, Худ.Федорова, 1-37, пров. 1й Колгоспний, 2, 2а, пров. Маячний, 1/1.
Роботи до 19.00

Балтиморська (Посмітного), 6-33, Леваневського, 1-9, Фонтанська дор., 14-75, Толвінського провулок (тупик Леваневського), 1/3, І.Франка, 7-55, Недєліна, 44-111, Окружна, 2-20, Бригадна, 4-5,43-101, Леся Курбаса (Петрашевського), 17-22, Штурвальна, 17а, Контр-адмір. Луніна, 7а,7б, Щоглова, 18-22, Адміральський пр., 3-17, Авд.-Чорноморського, 1-21, пров. Полуничний, 8-31, Педагогічна, 25-62, Урожайна, 1-38, Калинова (тупик Байкал), 2-8, пров. Костеловської, 6/1, 6в, Валерія Самофалова (Каманіна), 3, тупик Виноградний, 1-7, пров. Морехідний, 13, пров. Аркадіївський, 4-6, Чубаївська, 1-17, пров. Кордонний, 16-37, Бернардацці, 5-37, Докова, 19, Суднобудівна, 11, Трудова, 2-16, Геранієва, 2, Г.Прикордонників, 4, пров. Педагогічний, 3-4, пров. 4й,5й Проектований, 4-8, Гвардійська, 1-4, пров. І.Франка, 1-13, Кондрашина, 11-39.
Роботи до 20.00

Північний РЕМ: 

     
Р.Шухевича, 9-36, С.Ядова, 51-61, Шилова, 29-42, Куниці, 5-17, Одеська, 12-58, Проценка, 40-48, пров. Нафтовиків, 3-9.
Роботи до 18.00


До вечера большая часть Одессы останется без света (адреса)

Сегодня, 24 мая, в части Одессы не будет света.  Электроснабжение будет отсутствовать до конца рабочего дня.

Центральный РЭС:

 
Черняховского, 1-4, пер. Педагогический, 4-6 пер. Тополиный, 1-17, Фонтанская дор., 25-41, пер. Морской, 2-29, Валерия Самофалова (Каманина), 1-25, Кортацци переулок (пер. Каманина), 1-4, Кольцевая, 8,8а, пер. Хрустальный, 1-10, Тенистая, 24-34, Педагогическая, 2-52, Клубничная, 6, Балтиморская (Посмитного), 1-12, пер. Клубничный, 1-23, пер. Северный, 3-12, пер. Курортный, 2-5, пер. Университетский, 1 пер. Гагаринский, 31, пер. Экономический, 2, И.Франко, 51.
Работы до 15.00

Академическая, 6-26, пр.Шевченко, 33, Французский б-р, 48-89, пер. Светлый, 1-14, Солнечная, 4-8, пер. Санаторный, 6а, Гранатная, 20б, Кленовая, 2-13, Черняховского, 3-24, Добровольцев (М.Говорова), 10б, 26/4, Северная, 14, пер. Северный, 14, Тенистая, 2-16, Фонтанская дор., 49/1, Педагогическая, 16-44, пер. Клубничный, 12,18, тупик Волна, 7-10, Генуэзская, 20.
Работы до 20.00

Южный РЭС:

       
Абрикосовая, 4-53, Дубовая Роща, 2-57, Лигинская (Макаренко), 1-33, Бориса Эдуардса (Писарева), 28-40, Равенства, 88-195, пер. 1й Равенства, 90, 92, пер. Абрикосовый, 1-29, Фонтанская дор., 106/к.37,40, пер. Янтарный, 6-8, Айвазовского (Тимирезева), 34.
Работы до 17.00

Авд.-Черноморского, 24-159, Жаботинского, 1-57, Леся Курбаса (Петрашевского), 1-36, Ю. Геллера, 12-90, пер. 3-й Проектируемый, 3-5, Гвардейская, 7-21, Чубаевская, 8-12, Бригадная, 23-55, пер. Костеловской, 2-8, Неделина, 1-97, Штурвальная, 15-21.
Работы до 18.00

Дача Ковалевского, 20-83, Михаила Врубеля (Магнитогорская), 18-28, М. Гумилева, 1-4, Худ. Федорова, 1-37, пер. 1й Колхозный, 2, 2а, пер. Маячный, 1/1.
Работы до 19.00

Балтиморская (Посмитного), 6-33, Леваневского, 1-9, Фонтанская дор., 14-75, Толвинского переулок (тупик Леваневского), 1/3, И.Франко, 7-55, Неделина, 44-111, Окружная, 2-20, Бригадная, 4-5,43-101, Леся Курбаса (Петрашевского), 17-22, Штурвальная, 17а, Контр-адмир. Лунина, 7а,7б, Мачглава, 18-22, Адмиральский пр., 3-17, Авд.-Черноморского, 1-21, пер. Клубничный, 8-31, Педагогическая, 25-62, Урожайная, 1-38, Калиновая (тупик Байкал), 2-8, пер. Костеловской, 6/1, 6в, Валерия Самофалова (Каманина), 3, Виноградный тупик, 1-7, пер. Мореходный, 13, пер. Аркадиевский, 4-6, Чубаевская, 1-17, пер. Кордонный, 16-37, Бернардацци, 5-37, Докова, 19, Судостроительная, 11, Трудовая, 2-16, Гераниева, 2, Г.Пограничников, 4, пер. Педагогический, 3-4 пер. 4-й, 5-й Проектируемый, 4-8, Гвардейская, 1-4, пер. И.Франко, 1-13, Кондрашина, 11-39.
Работы до 20.00

Северный РЭС: 

     
Р.Шухевича, 9-36, С.Ядова, 51-61, Шилова, 29-42, Куницы, 5-17, Одесская, 12-58, Проценко, 40-48, пер. Нефтяников, 3-9.
Работы до 18.00

📗 Ділова Одеса Телеграм
📘 Facebook
📙 Сайт