Гроші

Продаж валютної готівки: НБУ суттєво пом‘якшив умови

НБУ дозволив банкам та обмінникам продавати готівку долара та євро в необмеженій кількості.

Це має мінімізувати різницю між готівковим і безготівковим курсами, стабілізувати його і підвищувати стійкість валютного ринку.


Водночас Нацбанк постановою №155 дещо відкоригував низку інших валютних обмежень:

Розширено перелік послуг, за які дозволено проводити валютні перекази за кордон українським громадянам і учасникам бойових дій зокрема. 

Дозволено закордонні платежі не тільки за навчання наших студентів за кордоном, а й на додаткові потреби — оплата проживання, трансферів, харчування, страхування, медпослуг.

Експортно-кредитному агентству дозволили перераховувати за кордон кошти для оплат договорів страхування/перестрахування, укладеними з іноземними компаніями. Що насамперед зроблено для страхування суден, морських перевезень, експорту українських товарів.

📗 Телеграм 

📘 Facebook

📙 Сайт

**

НБУ разрешил банкам и обменникам продавать наличные доллары и евро в неограниченном количестве.

Это должно минимизировать разницу между наличным и безналичным курсами, стабилизировать его и повышать устойчивость валютного рынка.

В то же время Нацбанк постановлением №155 несколько откорректировал ряд других валютных ограничений:

✅ Расширен перечень услуг, за которые разрешено проводить валютные переводы за границу украинским гражданам и участникам боевых действий в частности.

✅ Разрешены зарубежные платежи не только за обучение наших студентов за рубежом, но и на дополнительные нужды — оплата проживания, трансферов, питания, страхования, медуслуг.

✅Экспортно-кредитному агентству разрешили перечислять за границу средства для оплат договоров страхования/перестрахования, заключенных с иностранными компаниями. Что, прежде всего, сделано для страхования судов, морских перевозок, экспорта украинских товаров.

Консультация специалиста

Календар

Март 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031