повістка
Закон

Адвокат розповів, у яких випадках поліцейські мають право затримувати чоловіків під час вручення повісток

Поліцейські не можуть затримувати чоловіків на блокпостах або в інших місцях у разі відмови від отримання повістки. Затримання є законним лише у випадку, якщо військовозобов’язаний є ухилянтом – тобто отримав повістку раніше та не з’явився до військкомату. Однак для цього правоохоронці повинні мати відповідні матеріали.

Про це повідомляє адвокат Роман Сімутін.

Таким чином, масових затримань через відмови чоловіків приймати повістки в громадських місцях не буде.

«Тим, ​​що ви не берете повістку, ви не чините правопорушення, тому перешкоджати таким діям шляхом вашого затримання підстав немає», — вказує Сімутін.

Правоохоронці мають право затримати людину за порушення законодавства про військовий облік або мобілізацію (ст. 210 та 210-1 КУпАП). Однак це можливо лише за наявності у поліції відповідної вимоги від територіального центру комплектування (ТЦК, раніше – військкомат) про затримання та докази про вручення повістки раніше.

«Наголошую: виключно за наявності вимоги та матеріалів, що підтверджують вчинення вами вищезгаданих адмінправопорушень. Чи зможуть поліцейські на місці вам це пред’явити? Впевнений, що у 99% випадків – ні. Чи є взагалі такі вимоги? Так, я бачив і не одну, але вказані вимоги переважно перебувають на виконанні у дільничних», – розповідає адвокат.

Він радить українцям, яких намагаються затримати під час відмови від повістки, знімати процес на телефон або робити аудіозапис. Також необхідно попросити у поліції вимогу від військкомату про затримання, інакше – заявити про незаконне затримання та нагадати правоохоронцям про відповідальність за перевищення повноважень.

Також адвокат радить не виконувати «заздалегідь незаконне розпорядження» – сідати в поліцейський автомобіль або проїхати кудись.

«Виконання цих правил у 90% випадків відобразить намагання вас затримувати. Але якщо вас затримали, а це можливо лише якщо ви їм дозволите, то обов’язково вимагайте складання протоколу затримання – це знадобиться для оскарження їхніх дій», – додав адвокат.

ПІДПИСУЙСЯ НА НАШ TELEGRAM І БУДЬ В КУРСІ ПОСТІЙНО!

Консультация специалиста

Календар

Июль 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031