Консультація

ПДФО, сплачений за рахунок роботодавця, є додатковим благом працівника

Чи вважається сума грошового зобов’язання, сплачена працедавцем за свого працiвника, додатковим благом?

Розповідають працівники Головного управління ДПС в Одеській області: сума податкового зобов’язання фізичної особи, сплачена за рахунок коштів податкового агента, вважається додатковим благом.

До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається
дохід, отриманий платником податку як додаткове благо у вигляді вартості безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг), визначеної за правилами звичайної ціни, а також суми, знижки
звичайної ціни (вартості) товарів (робіт, послуг), індивідуально призначеної для
такого платника податку.

Додаткові блага — це кошти, матеріальні чи нематеріальні цінності, послуги,
інші види доходу, що виплачуються (надаються) платнику податку податковим
агентом, якщо такий дохід не є заробітною платою та не пов’язаний з виконанням
обов’язків трудового найму або не є винагородою за цивільно-правовими
договорами (угодами), укладеними з таким платником податку.

Особи, які мають статус податкових агентів, зобов’язані, зокрема, своєчасно та повністю нараховувати, утримувати та сплачувати (перераховувати) до бюджету податок з доходу, що
виплачується на користь платника податку та оподатковується до або під час
такої виплати за її рахунок; подавати у строки, встановлені ПКУ для податкового
кварталу, податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на
користь платників податків — фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а
також сум нарахованого єдиного внеску до контролюючого органу за основним
місцем обліку.

При цьому, податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов’язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок
за ставкою, визначеною ст. 167 ПКУ (18 відсотків).

Отже, сума податкового зобов’язання фізичної особи, сплачена за рахунок
коштів податкового агента, вважається додатковим благом та оподатковується за
ставкою 18 відсотків.

📗 t.me/dilova_odesa
📘 facebook.com/BusinessOdessa
📙 dilova.com.ua

Консультация специалиста

Календар

Июнь 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930