Консультація

Податкова змінила правила застосування РРО/ПРРО під час післяплати Нової пошти за товар для підприємців

Фізособи-підприємці зобов’язані застосовувати РРО/ПРРО при відправленні товарів «Новою поштою» та отриманні післяплати на свій розрахунковий рахунок через NovaPay.

Про це розповів податковий консультант Олександр Зарайський з посиланням на індивідуальну податкову консультацію (ІНК) №1693 Держподаткової від 4 липня 2023 року.

За словами експерта, останні півтора року ДПС в індивідуальних податкових консультаціях писала, що реєстратори розрахункових операцій у таких випадках можна не застосовувати. Однак у липні позиція змінилася.

«Враховуючи вищезазначене, повідомляємо, що за описаних підприємцем у зверненні обставин застосування РРО, формування і відправлення разом з товаром розрахункового документа встановленої форми і змісту є обов’язковим за всіма договорами купівлі-продажу, укладеними з покупцями», – зазначили у Держподатковій.

Тому податковий консультант радить підприємцям дотримуватися цієї рекомендації, навіть якщо раніше ДПС у консультаціях давала інші роз’яснення.

«Разом з тим, щоб мінімізувати ризики, я рекомендував би все одно застосовувати РРО/ПРРО під час відправлення товарів «Новою поштою» та отримання післяплати від NovaPay (незалежно від того, як її було отримано), навіть якщо ДПС України вам надала раніше ІНК, де сказано, що цього можна не робити просто про всяк випадок», – наголосив Зарайський.

Так, на його запити до ДПС відповіли, що індивідуальні податкові консультації надавалися іншим платникам податків з урахуванням фактичних обставин і мають виключно індивідуальний характер.

ПІДПИСУЙСЯ НА НАШ TELEGRAM І БУДЬ В КУРСІ ПОСТІЙНО!

Консультация специалиста

Календар

Март 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031