роботодавці
Консультація

В Україні суттєво збільшили штрафи для роботодавців

В Україні суттєво збільшили деякі штрафи для роботодавців. Йдеться про посилення покарання компаній, де працюють іноземці без офіційного оформлення.

Такі вимоги прописані у законопроєкті №4411, який парламент підтримав у цілому

Збільшення штрафів за незаконне працевлаштування іноземців

Штраф для компанії, де в штаті виявлять іноземця без дозволу на роботу, становитиме двісті-триста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Якщо у компанії виявлять нелегала, який працює без дозволу на роботу, то покарання посадовців становитиме триста-чотириста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Злісним порушникам загрожувати штраф до 600 неоподаткованих мінімумів.

Передбачається встановлення адмінвідповідальності за злісну непокору законній вимозі представникові міграційної служби.

Держприкордонслужба та працівники поліції, які займаються виявленням та доставленням нелегальних мігрантів, можуть стикатися з проявами злісної непокори або відмовою виконувати законні права з боку іноземців. Запроваджуються штрафи для нелегалів.

Зараз стягують штраф за кожну особу у двадцятикратному розмірі мінімальної зарплатні, встановленої на час виявлення порушення.

Штрафи за зарплати у «конвертах»

Українське законодавство передбачає відповідальність за працю неоформлених працівників. Штрафи можуть сягати 200 тис. грн. Сума значно більша за зарплатню працівників на рівні мінімальної (6,7 тис. грн) зі сплатою податків та зборів, наголошують податківці.

За приблизними оцінками на початку 2022 року в Україні налічувалося близько 3 млн громадян, які працювали неофіційно. Навіть якщо припустити, що всі вони отримували мінімальну зарплату, то й у такому разі бюджет за рік недоотримав близько 100 млрд гривень.

ПІДПИСУЙСЯ НА НАШ TELEGRAM І БУДЬ В КУРСІ ПОСТІЙНО!

Консультация специалиста

Календар

Май 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031