Військовий ПДФО
Податки

Місцеві бюджети позбавлять важливої складової надходжень від податків

У Верховній Раді планують перенаправити з місцевих бюджетів до державного 94 млрд. грн податку з зарплат військових. У цьому разі бюджети міст втрачають десятків мільярдів гривень надходжень, що поступають від податку на доходи фізичних осіб. Ймовірно, вже з жовтня значна частина цього податку, що генерується з зарплат військових, надходитиме напряму до центрального бюджету. 

Мова йде саме про податок на доходи фізосіб, який сплачують військові зі своїх зарплат, що загалом має дорівнювати 25,8 млрд грн цього року і 93,7 млрд грн наступного, уточнив напередодні премʼєр-міністр Денис Шмигаль. Відповідний урядовий законопроєкт уже поданий до Верховної Ради. 

«Щодо нього є заперечення, особливо серед мажоритарних нардепів, але треба з ними працювати, – зазначає голова фінкомітету Ради Данило Гетманцев. – Армія повинна фінансуватися за рахунок державного, а не місцевих бюджетів».

Втрата дохідної статті бюджетного наповнення може стати критичною для місцевого самоуправління, яке звикло до суттєвих надходжень саме від військового ПДФО. Для деяких громад ця втрата буде дуже болісною.

Наприклад, у Миколаєві ПДФО з зарплат військових генерує 46% доходів бюджету, розповідає мер міста Олександр Сєнкевич. «Без цих грошей нам не вистачатиме коштів на зарплати, комунальні послуги, обслуговування міста», – каже він.

Щоб уникнути таких випадків, уряд планує запровадити наступного року додаткову дотацію для міст та громад, де військовий ПДФО є бюджетоутворюючим податком.

📗 t.me/dilova_odesa
📘 facebook.com/BusinessOdessa
📙 dilova.com.ua

Консультация специалиста

Календар

Июнь 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930