Оновлена ветеринарна лабораторія в Ізмаїлі допоможе прискорити експорт української продукції
Одещина

Оновлена ветеринарна лабораторія в Ізмаїлі допоможе прискорити експорт української продукції

Кабінет Міністрів України, Мінагрополітики та Головне управління Держпродспоживслужби в Одеській області докладають максимум зусиль, аби прискорити процес відкриття у найкоротший термін оновленої державної ветеринарної лабораторії в Ізмаїлі.

На початку військових дій в Україні, через неможливість вивозу експортного зерна з портів Великої Одеси, постало питання переорієнтування зернових вантажів на річкові порти Дунаю: Рені, Кілію, Ізмаїл. Однак відсутність сучасної ветеринарної лабораторії в Ізмаїлі, що обслуговує вище перелічені дунайські порти, певною мірою гальмувала процес експорту. Адже мова йде про продовольчу безпеку, гарантом якої виступає Україна – один з найпотужніших експортерів сільськогосподарської продукції для країн світу.

Вчасній перевірці якості зерна на безпеку заважала, зокрема вузька сфера існуючої акредитації ветлабораторії та відсутність сучасного обладнання.

Сьогодні Ізмаїльська міжрайонна державна лабораторія повною мірою не може забезпечити сертифікацію експортних позицій. Дотепер переважну більшість продукції треба було везти до Одеської регіональної державної лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, де вона чекала своєї черги на проходження сертифікації. Вже потім її відправляли до Ізмаїлу для подальшої відправки за кордон. Зрозуміло, що все це призводило до зайвих логістичних та часових витрат.

Є розуміння щодо можливості подолання всіх цих перешкод. До цієї справи Кабінет Міністрів України та Держпродспоживслужба України залучили представників Місії Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (Food and Agriculture Organization of the United Nations – ФАО).

Незабаром в лабораторії розпочнуться ремонтні роботи. Визначившись із переліком необхідного обладнання, керівництво Держпродспоживслужби шукає додаткові можливості для запозичення існуючого устаткування в інших регіональних лабораторіях, діяльність яких на час воєнного стану стала менш активною.

ПІДПИСУЙСЯ НА НАШ TELEGRAM І БУДЬ В КУРСІ ПОСТІЙНО!

Консультация специалиста

Календар

Июнь 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930