В Ізмаїлі демонтували пам'ятник Сергію Тучкову, В Измаиле демонтировали памятник Сергею Тучкову, демонтаж памятника, Измаил, новини
Одещина

В Ізмаїлі демонтували пам’ятник російському генералу Сергію Тучкову

У місті Ізмаїл, що на півдні Одещини, 11 червня демонтували пам’ятник російському генералу Сергію Тучкову.

Російський генерал Тучков був першим градоначальником Ізмаїла. Пам’ятник йому розташований у центрі міста й підпадає під вимоги Закону України «Про засудження і заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії».

На сесії 10 квітня депутати ухвалили рішення демонтувати його. За словами заступника міського голови Сергія Лузанова, монумент транспортують у місце зберігання та забезпечать йому належні умови, а після війни розглянуть варіант експонувати в одному з музеїв.

«Пам’ятник присвячений постаті генерала армії Російської імперії, командувача всіх фортець на Дунаї, людини, яка виконувала адміністративні та військові функції для російської монархії в цьому регіоні. Тому цей пам’ятник має бути прибраний з громадського простору», — розповів у квітні заступник міського голови Сергій Лузанов.

Довідка ДО

Пам’ятник Тучкову — другий монумент в Ізмаїлі, який демонтували відповідно до закону про декомунізацію та деколонізацію. Першим був пам’ятник російському полководцю Олександру Суворову — його прибрали у грудні 2022 року.

Також в Ізмаїлі демонтували меморіальні таблички, які пропагують російську імперську політику, з пам’ятника морякам Дунайської флотилії.


В Измаиле демонтировали памятник российскому генералу Сергею Тучкову

В городе Измаил на юге Одесщины 11 июня демонтировали памятник российскому генералу Сергею Тучкову.

Российский генерал Тучков был первым градоначальником Измаила. Памятник ему расположен в центре города и подпадает под требования Закона Украины «Об осуждении и запрещении пропаганды российской имперской политики в Украине и деколонизации топонимии».

На сессии 10 апреля депутаты приняли решение его демонтировать. По словам заместителя городского головы Сергея Лузанова, монумент транспортируют в место хранения и обеспечат ему надлежащие условия, а после войны рассмотрят вариант экспонирования в одном из музеев.

«Памятник посвящен фигуре генерала армии Российской империи, командующего всеми крепостями на Дунае, человека, выполнявшего административные и военные функции для российской монархии в этом регионе. Поэтому этот памятник должен быть убран из общественного пространства», — рассказал в апреле заместитель. городского головы Сергей Лузанов.

Справка ДО

Памятник Тучкову — второй монумент в Измаиле, демонтированный в соответствии с законом о декоммунизации и деколонизации. Первым был памятник российскому полководцу Александру Суворову – его убрали в декабре 2022 года.

Также в Измаиле демонтировали мемориальные таблички, пропагандирующие российскую имперскую политику, с памятника морякам Дунайской флотилии.

📗 Ділова Одеса Телеграм
📘 Facebook
📙 Сайт

Консультация специалиста

Календар

Июнь 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930