Одеса

Одеса може стати єдиним містом на узбережжі, де дозволять купатися

У короткостроковій перспективі, сезон 2024 року може виявитися для Одеси доволі вдалим, адже у неї немає суттєвих конкурентів за відпочивальників. Водночас у довгостроковій перспективі місто до завершення війни не зможе позбутися залежності від сезонного туризму.

Своїми міркуваннями про майбутній туристичний сезон в Одесі поділився чиновник міськради Іван Ліптуга.

Не зважаючи на війну та обстріли, Одеса має конкурентну перевагу перед іншими містами Півдня. Вона полягає в тому, що на одеських пляжах все-таки можна буде купатись, на відміну від Затоки, Миколаєва чи Чорноморська.

Як пояснював міський голова останнього, купання в Одесі є можливим завдяки тому, що на її пляжах встановлені хвилеломи, до яких можна прикріпити сітки. Саме наявність цих сіток гарантувала Одесі минулого року відсутність летальних випадків під час купання.

Ще однією перевагою Одеси перед іншими місцями на узбережжі є її туристичний бренд, який притягуватиме відвідувачів, не зважаючи на обстріли. Люди точно приїдуть до міста в червні, коли розпочнеться піковий сезон. Саме тоді мають відкрити міські пляжі, що відповідатимуть усім безпековим вимогам.

Довідка ДО

За словами Ліптуги, саме готельний бізнес зазнав найбільших втрат від повномасштабного вторгнення в Одесі. Рівень його завантаження становить близько 30%, тоді як для прибутковості потрібно понад 50%.

Вихід із цієї ситуації чиновник бачить у тому, щоб «працювати над розширенням сезону». Але для цього потрібні інвестиції в інфраструктурні проєкти, яких під час війни у міськраді не сподіваються. Тому на справжній туристичний бум Ліптуга очікує лише в післявоєнний час.

Такі міркування повністю відповідають тому, що нам раніше розповіли в департаменті, який очолює чиновник. На початку березня нам відповіли, що «у 2024 році інвестиційних проєктів у галузі культури та туризму в місті Одеса не заплановано».

Також у своєму інтерв’ю Ліптуга послався на ті ж цифри, якими вже ділилися у міськраді. Через те, що ніяких досліджень кількості туристів, що відвідали Одесу, міськрада не проводила, чиновники у своїх оцінках орієнтуються на рівень надходжень від туристичного збору.

У 2023 році він становив 7,2 млн грн, тоді як у 2021 – 14,8 млн.

________________________________________________________________________________________________________________

Одесса может стать единственным городом на побережье, где разрешат купаться

В краткосрочной перспективе, сезон 2024 года может оказаться для Одессы довольно удачным, ведь у нее нет существенных конкурентов за отдыхающих. В то же время в долгосрочной перспективе город до завершения войны не сможет избавиться от зависимости от сезонного туризма.

Своими соображениями о предстоящем туристическом сезоне в Одессе поделился чиновник горсовета Иван Липтуга.

Несмотря на войну и обстрелы, Одесса имеет конкурентное преимущество перед другими городами Юга. Оно заключается в том, что на одесских пляжах все-таки можно будет купаться, в отличие от Затоки, Николаева или Черноморска.

Как объяснял городской голова последнего, купание в Одессе возможно благодаря тому, что на ее пляжах установлены волноломы, к которым можно прикрепить сетки. Именно наличие этих сеток гарантировало Одессе в прошлом году отсутствие летальных случаев во время купания.

Еще одним преимуществом Одессы перед другими местами на побережье является ее туристический бренд, который будет притягивать посетителей, несмотря на обстрелы. Люди точно приедут в город в июне, когда начнется пиковый сезон. Именно тогда должны открыть городские пляжи, которые будут отвечать всем требованиям безопасности.

Справка ДО

По словам Липтуги, именно гостиничный бизнес понес наибольшие потери от полномасштабного вторжения в Одессе. Уровень его загрузки составляет около 30%, тогда как для прибыльности нужно более 50%.

Выход из этой ситуации чиновник видит в том, чтобы «работать над расширением сезона». Но для этого нужны инвестиции в инфраструктурные проекты, на которые во время войны в горсовете не надеются. Поэтому настоящий туристический бум Липтуга ожидает только в послевоенное время.

Такие рассуждения полностью соответствуют тому, что нам ранее рассказали в департаменте, который возглавляет чиновник. В начале марта нам ответили, что «в 2024 году инвестиционных проектов в области культуры и туризма в городе Одесса не запланировано».

Также в своем интервью Липтуга сослался на те же цифры, которыми уже делились в горсовете. Так как никаких исследований количества туристов, посетивших Одессу, горсовет не проводил, чиновники в своих оценках ориентируются на уровень поступлений от туристического сбора.

В 2023 году он составлял7,2 млн грн, тогда как в 2021 — 14,8 млн.

📗 Ділова Одеса Телеграм
📘 Facebook
📙 Сайт

Консультация специалиста

Календар

Май 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031