сервісний збір авто 2024
Гроші

Змінився розмір пенсійного збору на першу реєстрацію легкового авто 

З 1 січня змінюється розмір ставки збору на обов’язкове державне пенсійне страхування під час першої державної реєстрації легкових авто.

Це пов’язано з тим, що збільшився прожитковий мінімум, який наразі становить 3028 гривень. Саме від нього залежить розмір зазначеного податку.

Відповідно до пункту 7 статті 1 Закону України «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування», фізичні особи під час першої державної реєстрації в Україні легкового автомобіля сплачують обов’язкове державне пенсійне страхування. Нагадуємо, що ця норма не стосується авто оснащених виключно електричними двигунами.

Отже, згідно із нормативними змінами, розмір податку встановлюється на рівні:

 • 3 % – якщо вартість авто не перевищує 165 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня звітного року;
 • 4 % – якщо вартість автівки перевищує 165, але не перевищує 290 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня звітного року;
 • 5 % – якщо об’єкт оподаткування перевищує 290 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня звітного року.

Вартість легкового автомобіля визначається відповідно до договору купівлі-продажу, договору міни, довідки органів митної служби, акта експертної оцінки вартості чи інших документів, що підтверджують цю вартість.

Незалежно від того машина нова чи вживана, при першій реєстрації в Україні сплачується визначена вартість збору на обов’язкове державне пенсійне страхування.

Розрахунки залежать від вартості легкового автомобіля без урахування податку на додану вартість:

 • не перевищує або дорівнює 499 620 грн — сплачується 3%;
 • більше ніж 499 620 грн, але не перевищує або дорівнює 878 120 грн — сплачується 4%;
 • більше ніж 878 120 грн — сплачується 5%.

Податок сплачується на бюджетні рахунки, відкриті в головних управліннях Казначейства, за місцем проведення першої державної реєстрації в Україні легкового автомобіля в сервісних центрах МВС.

**

ИЗМЕНИЛСЯ РАЗМЕР ПЕНСИОННОГО СБОРА НА ПЕРВУЮ РЕГИСТРАЦИЮ ЛЕГКОВОГО АВТО

С 1 января меняется размер ставки сбора на обязательное государственное пенсионное страхование при первой государственной регистрации легковых автомобилей.

Это связано с тем, что увеличился прожиточный минимум, который составляет 3028 гривен. Конкретно от него зависит размер указанного налога.

Согласно пункту 7 статьи 1 Закона Украины «О сборе на обязательное государственное пенсионное страхование», физические лица во время первой государственной регистрации в Украине легкового автомобиля уплачивают обязательное государственное пенсионное страхование. Напоминаем, что эта норма не касается авто оснащенных исключительно электрическими двигателями.

Следовательно, согласно нормативным изменениям, размер налога устанавливается на уровне:

 • 3% – если стоимость авто не превышает 165 размеров прожиточного минимума для трудоспособных лиц, установленного законом на 1 января отчетного года;
 • 4% – если стоимость автомобиля превышает 165, но не превышает 290 размеров прожиточного минимума для трудоспособных лиц, установленного законом на 1 января отчетного года;
 • 5% – если объект налогообложения превышает 290 размеров прожиточного минимума для трудоспособных лиц, установленного законом на 1 января отчетного года.
 • Стоимость легкового автомобиля определяется в соответствии с договором купли-продажи, договором мены, справкой органов таможенной службы, актом экспертной оценки стоимости или другими документами, подтверждающими эту стоимость.

Независимо от того, машина новая или подержанная, при первой регистрации в Украине уплачивается определенная стоимость сбора на обязательное государственное пенсионное страхование.

Расчеты зависят от стоимости легкового автомобиля без учета налога на добавленную стоимость:

 • не превышает или равно 499 620 грн — уплачивается 3%;
 • более 499 620 грн, но не превышает или равно 878 120 грн — уплачивается 4%;
 • более 878 120 грн — оплачивается 5%.


Налог уплачивается на бюджетные счета, открытые в главных управлениях Казначейства, по месту проведения первой государственной регистрации в Украине легкового автомобиля в сервисных центрах МВД.

📗 Ділова Одеса Телеграм
📘 Facebook
📙 Сайт

Консультация специалиста

Календар

Июнь 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930