Війна

Відповідальність за відмову від проходження ВЛК

Існує цілком законний спосіб відмови від ВЛК, якщо особу примусово доставили, або порушується процедура проходження медичного огляду, визначена наказом МО №402.

Тому в цьому випадку військовозобов’язаного ніхто не зможе посадити.

А якщо чоловік відмовляється проходити ВЛК – посадять? Ні. Військовозобов’язаного можуть притягнути максимум до адміністративної відповідальності за ст. 210-1 КУпАП з накладенням штрафу 17 000 грн та зобов’язані відпустити бо особу не можна тримати та примусово змусити проходити ВЛК. За подібні речі є відповідальність.

У випадку, що ми розглядаємо – лише адміністративна. Якщо вчинена повторно, також адміністративна, яка фактично може перерости у кримінальну.

Тобто до військовозобов’язаних чоловіків можна застосувати примус, але в межах закону. Якщо доведуть, що особа не проходить ВЛК з метою ухилення від мобілізації, то передбачається кримінальна відповідальність, але насильно ніхто не може примушувати проходити ВЛК.

Якщо ж людину доставили силоміць, то потрібно до постанови внести зауваження, що особа не погоджується на проходження ВЛК, оскільки відбулося незаконне затримання.

Але якщо чоловік нічого не напише та візьме наступну повістку, не з’явиться вказаної дати, а це все зафіксують на відео, тоді, після повторного штрафу вже у 25 000 грн, особу знову ж таки, можуть притягнути до кримінальної відповідальності.

________________________________________________________________________________________________________________

Ответственность за отказ от прохождения ВВК

существует вполне законный способ отказа от ВВК, если лицо принудительно доставили, или нарушается процедура прохождения медицинского осмотра, определенная приказом МО №402.

Поэтому в этом случае военнообязанного никто не сможет посадить.

А если человек отказывается проходить ВВК — посадят? Нет. Военнообязанного могут привлечь максимум к административной ответственности по ст. 210-1 КУоАП с наложением штрафа 17 000 грн и обязаны отпустить потому что лицо нельзя держать и принудительно заставить проходить ВВК. За подобные вещи есть ответственность.

В случае, что мы рассматриваем — только административная. Если совершено повторно, также административная, которая фактически может перерасти в уголовную.

То есть к военнообязанным мужчинам можно применить принуждение, но в рамках закона. Если докажут, что лицо не проходит ВВК с целью уклонения от мобилизации, то предполагается уголовная ответственность, но насильно никто не может заставлять проходить ВВК.

Если же человека доставили силой, то нужно в постановление внести замечание, что лицо не соглашается на прохождение ВВК, поскольку произошло незаконное задержание.

Но если человек ничего не напишет и возьмет следующую повестку, не появится в указанную дату, а это все зафиксируют на видео, тогда, после повторного штрафа уже в 25 000 грн, лицо опять же, могут привлечь к уголовной ответственности.

Ділова Одеса Телеграм
📘 Facebook
📙 Сайт

Консультация специалиста

Календар

Июнь 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930