Архив за день: 06.02.2024

дитячий садок Чорноморськ закупки продукти тендер

Для садків Чорноморська закуповують продукти за завищеними цінами

У півтора-два рази дорожче, ніж у магазинах — така вартість продуктів, які чорноморські чиновники закуповують до дошкільних закладів громади.

Про це свідчать підсумки аналізу низки договорів на закупівлю продуктів, укладених управлінням освіти Чорноморської міської ради, пише Думська.

«Раніше ми опублікували серію матеріалів, в яких довели системні порушення при закупівлях продуктів для шкіл і садків у Балтській громаді. Однак, як з’ясувалося, чиновники від освіти з інших регіонів Одеської області нічим не кращі», — відмічає видання.

15 січня 2024 року управління освіти Чорноморської міськради уклало два допорогові договори, без проведення торгів, на постачання продуктів у дитсадки — всього 13 установ. Зобов’язання підписано з компанією «Південь-Агроцентр», зареєстрованою в Одесі на вулиці Болгарській. Відповідно до першого, фірма отримує 2,5 млн грн, другому – 1,9 млн грн.

До прикладу, рис закуповують за ціною майже в 70 грн за кг, хоча в роздрібному продажу він коштує 47-48 грн. Гречку — за 40,62 грн, хоча в магазинах її відпускають по 25-30 грн. Вартість капусти, моркви, цибулі та буряку, які купують для садків, коливається від 30 до 36 грн в залежності від найменування, а ось ринкові ціни на ці продукти – 14-17 грн за кг.

«Аналогічну ситуацію ми зафіксували і в Балтській громаді, проте там місцеві чиновники нарікали на те, що договори укладаються на нікчемні за обсягами поставки, до прикладу, на п’ять кіло цукру або торгах. У цьому ж випадку йдеться про тонни продуктів, які в інше місто береться постачати одеська фірма, а не якась торговельна мережа, присутня безпосередньо в Чорноморську», — підсумовує оглядач.

**

ДЛЯ ДЕТСАДОВ ЧЕРНОМОРСКА ЗАКУПАЮТ ПРОДУКТЫ ПО ЗАВЫШЕНЫМ ЦЕНАМ

В полтора-два раза дороже, чем в магазинах — такова стоимость продуктов, которые черноморские чиновники закупают в дошкольные учреждения общества.

Об этом свидетельствуют результаты анализа ряда договоров на закупку продуктов, заключенных управлением образования Черноморского городского совета, пишет Думская.

«Раньше мы опубликовали серию материалов, в которых доказали системные нарушения при закупках продуктов для школ и садов в Балтском обществе. Однако, как выяснилось, чиновники от образования из других регионов Одесской области ничем не лучше», — отмечает издание.

15 января 2024 года управление образования Черноморского горсовета заключило два дороговых договора, без проведения торгов, на поставку продуктов в детсады — всего 13 учреждений. Обязательство подписано с компанией «Юг-Агроцентр», зарегистрированной в Одессе по улице Болгарской. Согласно первому, фирма получает 2,5 млн грн, второму – 1,9 млн грн.

К примеру, рис закупают по цене почти в 70 грн. за кг, хотя в розничной продаже он стоит 47-48 грн. Гречку за 40,62 грн, хотя в магазинах ее отпускают по 25-30 грн. Стоимость капусты, моркови, лука и свеклы, которая покупается для садов, колеблется от 30 до 36 грн в зависимости от наименования, а вот рыночные цены на эти продукты – 14-17 грн за кг.

«Аналогичную ситуацию мы зафиксировали и в Балтской общине, однако там местные чиновники сетовали на то, что договоры заключаются на ничтожные по объемам поставки, например, на пять кило сахара или торгах. В этом случае речь идет о тоннах продуктов, которые в другой город берется поставлять одесская фирма, а не какая-то торговая сеть, присутствующая непосредственно в Черноморске», — заключает обозреватель.

📗 Ділова Одеса Телеграм
📘 Facebook
📙 Сайт

СБУ викрила корупційну діяльність інспектора Одеської митниці

За хабарі працівник митниці пропускав імпорт та експорт товарів без проходження відповідної процедури та сплати митних платежів державі.

Митник брав від 400 до 750 доларів з підприємців за ввезення та вивезення товару. Ціна залежала від обсягів вантажу.

Оперативники СБУ задокументували кілька фактів отримання інспектором хабарів з підприємців.

Правоохоронці затримали фігуранта «на гарячому» після отримання чергових грошей.

Зловмисникові загрожує позбавлення волі на строк до 10 років.

**

СБУ ОБЛИЧИЛА КОРРУПЦИОННУЮ ДЕЯТЕЛЬНОСТЬ ИНСПЕКТОРА ОДЕССКОЙ ТАМОЖНИ

За взятки работник таможни пропускал импорт и экспорт товаров без прохождения соответствующей процедуры и уплаты таможенных платежей государству.

Таможенник брал от 400 до 750 долларов с предпринимателей за ввоз и вывоз товара. Цена зависела от объема груза.

Оперативники СБУ задокументировали несколько фактов получения инспектором взяток с предпринимателей.

Правоохранители задержали фигуранта «на горячем» после получения очередных денег.

Злоумышленнику грозит лишение свободы сроком до 10 лет.

📗 Ділова Одеса Телеграм
📘 Facebook
📙 Сайт

16-річні школярі-біженці повинні повернутися в Україну та стати на облік — ТЦК (відео)

Українські школярі, які виїхали за кордон, повинні до 17 років повернутися і стати на облік у військкоматі.

Про це сьогодні повідомив представник Полтавського ТЦК Роман Істомін.

«Ми не будемо надсилати листи, наприклад, за кордон про те, що він має з’явитися. Загалом — так, він має повернутися в Україну, якщо він громадянин, він підлягає приписці», — підкреслив військком.

**

16-ЛЕТНИЕ ШКОЛЬНИКИ-БЕЖЕНЦЫ ДОЛЖНЫ ВЕРНУТЬСЯ В УКРАИНУ И ВСТАТЬ НА УЧЕТ — ТЦК (ВИДЕО)

Выехавшие за границу украинские школьники должны к 17 годам вернуться и стать на учет в военкомате.

Об этом сообщил представитель Полтавского ТЦК Роман Истомин.

«Мы не будем посылать письма, например, за границу о том, что оно должно появиться. В общем, да, он должен вернуться в Украину, если он гражданин, он подлежит приписке», — подчеркнул военком.

📗 Ділова Одеса Телеграм
📘 Facebook
📙 Сайт

СБУ провела обшуки в сільраді на Одещині

Оперативні заходи відбулися в приміщенні Сергіївської сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області.

Повідомляється, що це пов’язано з фінансуванням, виділеним на відновлення багатостраждальної дев’ятиповерхівки, яка постраждала під час ракетної атаки Росії 1 липня 2022 року.

У жовтні-листопаді минулого року Служба відновлення та розвитку інфраструктури провела два тендери на проведення ремонтних робіт у будинку. Вартість всіх робіт спочатку оцінили у 75 млн грн. В результаті було прийнято пропозицію ПП “Диск-Юг”, що запропонувало за свої послуги 73,5 млн. грн. Роботи мали початися 11 грудня 2023 року.

Проте 11 січня 2024 року дердавні аудитори вирішили провести моніторинг процедури закупівлі, та виявила низку невідповідностей договору з початковими вимогами, зокрема, брак низки фахівців. Чи були усунені зауваження аудиторів і чи розпочала компанія старт робіт – поки невідомо.

Довідка ДО

Це вже четверта спроба відремонтувати багатоповерхівку в Сергіївці, знищено ворожою ракетою. Спочатку в 2022 році на ці цілі виділили 22,5 млн грн при попередньому кошторисі в 63 мільйони. Комунальне підприємство Сергіївки «Курорт Сервіс» уклало угоду з компанією КВАДР 77 з Білгород-Дністровська, яка належить Дмитру Пєнову, на суми 2,3 та 10,2 млн грн. Проте роботи до ладу так і не стартували. Очевидно, з цим і пов’язані обшуки в Сергіївській сільраді.

У березні 2023-го «Курорт-Сервіс» зробив ще одну спробу провести аукціон — вже на 45 мільйонів, однак у результаті торги не відбулися. Наприкінці липня за відновлення дев’ятиповерхівки у Сергіївці взялася держава в особі Служби відновлення та розвитку інфраструктури. На ці цілі уряд виділив 90 млн грн із фонду ліквідації наслідків збройної агресії. Роботи згідно з останнім тендером підрядник має завершити до кінця грудня 2024 року.

«Правоохоронці встановили, що директор ПП «КВАДР 77» у змові із службовими особами Сергіївської селищної ради вносили до актів виконаних робіт неправдиві відомості, — писала щодо діяльністі Пєнова газета «Юг». — Зокрема, будівельні матеріали, які фактично були отримані від замовника безкоштовно, вказувалися, як закуплені за кошти підприємства. Для підтвердження фактів їх «закупівлі» підприємство, попередньо домовившись з «постачальниками», оформлювало відповідні документи (накладні) та здійснювало за ними оплату. Товар при цьому залишався на місці продажу. Отримані гроші контрагенти переводили у готівку та передавали керівництву компанії.  

Також підприємство під час виконання робіт застосувало неякісні будівельні матеріали, вартість яких була значно нижча, ніж вказана у проектно-кошторисній документації. Роботи виконувалися із порушенням будівельних норм та проектних вимог».

ПП «КВАДР 77» зареєстроване в місті Білгород-Дністровському за адресою, що знаходиться у житловому будинку. Підприємство має широкий перелік зареєстрованих видів діяльності – усього їх двадцять сім. При цьому розмір його статутного капіталу становить 3 000 гривень.

Однак останній факт не заважає підприємству регулярно отримувати замовлення на ремонт будівель, постраждалих внаслідок ворожих обстрілів.

«Це будівельна фірма з Білгорода-Дністровського, що єдиною погодилася виконати необхідні термінові роботи. Очолює це підприємство Дмитро Пєнов, людина, яка все життя працювала у будівельній галузі, має досвід будівництва промислових об’єктів та житлових будинків. Дмитро Пєнов свого часу отримав звання Заслуженого будівельника України. Хто хоче з ним познайомитися особисто, можу організувати зустріч», – так високо оцінював роботу Пєнова заступник голови Сергіївської ТГ Олександр Дукач.

Реальний рівень об’єктивності такої думки тепер встановлять правоохоронці.

**

СБУ провела обыски в сельсовете Одесской области

Оперативные мероприятия прошли в помещении Сергеевского сельского совета Белгород-Днестровского района Одесской области.

Сообщается, что это связано с финансированием, выделенным на восстановление многострадальной девятиэтажки, пострадавшей во время ракетной атаки России 1 июля 2022 года.

В октябре-ноябре прошлого года Служба обновления и развития инфраструктуры провела два тендера на проведение ремонтных работ в доме. Стоимость всех работ поначалу оценили в 75 млн грн. В результате было принято предложение ЧП «Диск-Юг», предложившее за свои услуги 73,5 млн. грн. Работы должны были начаться 11 декабря 2023 года.

Однако 11 января 2024 года аудиторы решили провести мониторинг процедуры закупки, и выявила ряд несоответствий договора с начальными требованиями, в частности, нехватку ряда специалистов. Были ли устранены замечания аудиторов и начала ли компания старт работ – пока неизвестно.

Справка ДО

Это уже четвертая попытка отремонтировать многоэтажку в Сергеевке, уничтоженная вражеской ракетой. Сначала в 2022 году на эти цели выделили 22,5 млн грн при предварительной смете в 63 миллиона. Коммунальное предприятие Сергеевки «Курорт Сервис» заключило соглашение с компанией КВАДР 77 из Белгород-Днестровского, принадлежащей Дмитрию Пенову, на суммы 2,3 и 10,2 млн грн. Однако работы так и не стартовали. Очевидно, с этим и связаны обыски в Сергеевском сельсовете.

В марте 2023-го Курорт-Сервис сделал еще одну попытку провести аукцион — уже на 45 миллионов, однако в результате торги не состоялись. В конце июля за восстановление девятиэтажки в Сергеевке взялось государство в лице Службы восстановления и развития инфраструктуры. На эти цели правительство выделило 90 млн. грн. из фонда ликвидации последствий вооруженной агрессии. Работы по последнему тендеру подрядчик должен завершить до конца декабря 2024 года.

«Правоохранители установили, что директор ЧП «КВАДР 77» в сговоре с должностными лицами Сергеевского поселкового совета вносили в акты выполненных работ ложные сведения, — писала о деятельности Пенова газета «Юг». — В частности, строительные материалы, фактически полученные от заказчика бесплатно, указывались, как закуплены за средства предприятия. Для подтверждения фактов их «закупки» предприятие, предварительно договорившись с «поставщиками», оформляло соответствующие документы (накладные) и производило по ним оплату. Товар при этом оставался на месте продажи. Полученные деньги контрагенты обналичивали и передавали руководству компании.

Также предприятие при выполнении работ применило некачественные строительные материалы, стоимость которых была значительно ниже, чем указана в проектно-сметной документации. Работы выполнялись с нарушением строительных норм и проектных требований».

ЧП «КВАДР 77» зарегистрировано в городе Белгород-Днестровском по адресу, который находится в жилом доме. Предприятие имеет широкий перечень зарегистрированных видов деятельности – всего двадцать семь. При этом размер его уставного капитала составляет 3000 гривен.

Однако последний факт не мешает предприятию регулярно получать заказы на ремонт зданий, пострадавших в результате вражеских обстрелов.

«Это строительная фирма из Белгорода-Днестровского, единственной согласившейся выполнить необходимые срочные работы. Возглавляет это предприятие Дмитрий Пенов, человек, всю жизнь работавший в строительной отрасли, имеющий опыт строительства промышленных объектов и жилых домов. Дмитрий Пенов в свое время получил звание Заслуженного строителя Украины. Кто хочет с ним познакомиться лично, могу организовать встречу», – так высоко оценивал работу Пенова заместитель председателя Сергеевской ТГ Александр Дукач.

Реальный уровень объективности такого мнения теперь установят правоохранители.

📗 Ділова Одеса Телеграм
📘 Facebook
📙 Сайт