дитячий садок Чорноморськ закупки продукти тендер
Їжа

Для садків Чорноморська закуповують продукти за завищеними цінами

У півтора-два рази дорожче, ніж у магазинах — така вартість продуктів, які чорноморські чиновники закуповують до дошкільних закладів громади.

Про це свідчать підсумки аналізу низки договорів на закупівлю продуктів, укладених управлінням освіти Чорноморської міської ради, пише Думська.

«Раніше ми опублікували серію матеріалів, в яких довели системні порушення при закупівлях продуктів для шкіл і садків у Балтській громаді. Однак, як з’ясувалося, чиновники від освіти з інших регіонів Одеської області нічим не кращі», — відмічає видання.

15 січня 2024 року управління освіти Чорноморської міськради уклало два допорогові договори, без проведення торгів, на постачання продуктів у дитсадки — всього 13 установ. Зобов’язання підписано з компанією «Південь-Агроцентр», зареєстрованою в Одесі на вулиці Болгарській. Відповідно до першого, фірма отримує 2,5 млн грн, другому – 1,9 млн грн.

До прикладу, рис закуповують за ціною майже в 70 грн за кг, хоча в роздрібному продажу він коштує 47-48 грн. Гречку — за 40,62 грн, хоча в магазинах її відпускають по 25-30 грн. Вартість капусти, моркви, цибулі та буряку, які купують для садків, коливається від 30 до 36 грн в залежності від найменування, а ось ринкові ціни на ці продукти – 14-17 грн за кг.

«Аналогічну ситуацію ми зафіксували і в Балтській громаді, проте там місцеві чиновники нарікали на те, що договори укладаються на нікчемні за обсягами поставки, до прикладу, на п’ять кіло цукру або торгах. У цьому ж випадку йдеться про тонни продуктів, які в інше місто береться постачати одеська фірма, а не якась торговельна мережа, присутня безпосередньо в Чорноморську», — підсумовує оглядач.

**

ДЛЯ ДЕТСАДОВ ЧЕРНОМОРСКА ЗАКУПАЮТ ПРОДУКТЫ ПО ЗАВЫШЕНЫМ ЦЕНАМ

В полтора-два раза дороже, чем в магазинах — такова стоимость продуктов, которые черноморские чиновники закупают в дошкольные учреждения общества.

Об этом свидетельствуют результаты анализа ряда договоров на закупку продуктов, заключенных управлением образования Черноморского городского совета, пишет Думская.

«Раньше мы опубликовали серию материалов, в которых доказали системные нарушения при закупках продуктов для школ и садов в Балтском обществе. Однако, как выяснилось, чиновники от образования из других регионов Одесской области ничем не лучше», — отмечает издание.

15 января 2024 года управление образования Черноморского горсовета заключило два дороговых договора, без проведения торгов, на поставку продуктов в детсады — всего 13 учреждений. Обязательство подписано с компанией «Юг-Агроцентр», зарегистрированной в Одессе по улице Болгарской. Согласно первому, фирма получает 2,5 млн грн, второму – 1,9 млн грн.

К примеру, рис закупают по цене почти в 70 грн. за кг, хотя в розничной продаже он стоит 47-48 грн. Гречку за 40,62 грн, хотя в магазинах ее отпускают по 25-30 грн. Стоимость капусты, моркови, лука и свеклы, которая покупается для садов, колеблется от 30 до 36 грн в зависимости от наименования, а вот рыночные цены на эти продукты – 14-17 грн за кг.

«Аналогичную ситуацию мы зафиксировали и в Балтской общине, однако там местные чиновники сетовали на то, что договоры заключаются на ничтожные по объемам поставки, например, на пять кило сахара или торгах. В этом случае речь идет о тоннах продуктов, которые в другой город берется поставлять одесская фирма, а не какая-то торговая сеть, присутствующая непосредственно в Черноморске», — заключает обозреватель.

📗 Ділова Одеса Телеграм
📘 Facebook
📙 Сайт

Консультация специалиста

Календар

Май 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031