Архив за день: 27.04.2024

27 апреля, 27 квітня, ГСЧС, Одеса новини, Одесса новости, пожар в Одессе, пожар на Дерибасовской, пожар Одесса, пожежа в Одесі, пожежа на Дерибасівській

В Одесі на Дерибасівській сталася масштабна пожежа (відео)

27 квітня вранці до Служби порятунку надійшло повідомлення про пожежу по вулиці Дерибасівській.

По прибуттю на місце виклику рятувальники встановили, що сталося загоряння домашнього майна у квартирі з подальшим розповсюдженням пожежі в міжповерхових перекриттях і стінах.

Для локалізації вогню знадобилося майже дві години.

Триває розбирання та проливання дерев’яних конструкцій.

Загоряння гасили аж 6 пожежних машин.

На щастя, загиблих і постраждалих немає.


В Одессе на Дерибасовской произошел масштабный пожар (видео)

27 апреля утром в Службу спасения поступило сообщение о пожаре по улице Дерибасовской.

По прибытию на место вызова спасатели установили, что произошло возгорание домашнего имущества в квартире с последующим распространением пожара в межэтажных перекрытиях и стенах.

Для локализации огня понадобилось около двух часов.

Продолжается разборка и проливка деревянных конструкций.

Возгорание тушили 6 пожарных машин.

К счастью, погибших и пострадавших нет.

📗 Ділова Одеса Телеграм
📘 Facebook
📙 Сайт

“Заякорись в Одесі”: переселенцям допомагать у працевлаштуванні

З метою сприяння якнайшвидшій інтеграції переселенців до місцевого ринку праці з 3 червня 2022 року в Одесі здійснює роботу Одеський муніципальний центр сприяння працевлаштуванню внутрішньо переміщених осіб під гаслом: «Одеський ринок праці – Заякорись в Одесі».

Про це повідомляє пресслужба Одеської міської ради.

Функціонування Центру здійснюється шляхом:

— надання на постійній основі інформаційно-консультаційних послуг про наявність вільних робочих місць (вакантних посад) для ознайомлення шукачів роботи з числа внутрішньо переміщених осіб із вакансіями комунальної сфери та підприємств різних видів економічної діяльності міста;
— надання допомоги у складанні резюме;
— формування та оновлення бази вакансій підприємств, установ та організацій комунальної власності територіальної громади м. Одеси, інших суб’єктів господарювання для подальшого працевлаштування внутрішньо переміщених осіб.

У середньому в банку вакансій налічується понад 900 одиниць.

За весь період функціювання до Центру та його філій звернулося 3883 особи, працевлаштовані – 1 559, з яких на підприємства, в установи та заклади комунальної власності територіальної громади міста Одеси — 785 осіб, до інших суб’єктів господарювання – 774.

Серед працевлаштованих осіб, які проживали на адміністративно-територіальних одиницях України, де ведуться бойові дії, переважали регіони: Донецька, Луганська, Миколаївська та Херсонська області.

Муніципальний центр сприяння працевлаштуванню внутрішньо переміщених осіб, з одного боку, став надійною опорою та посередником у створенні умов для успішного працевлаштування та соціальної інтеграції ВПО в місцеву громаду. З іншого боку, компенсує нестачу кадрів, які виїхали з міста.

________________________________________________________________________________________________________________

«Заякорись в Одессе»: переселенцам помогут в трудоустройстве

С целью содействия скорейшей интеграции переселенцев в местный рынок труда с 3 июня 2022 года в Одессе осуществляет работу Одесский муниципальный центр содействия трудоустройству внутренне перемещенных лиц под лозунгом: «Одесский рынок труда — Заякорись в Одессе».

Об этом сообщает пресс-служба Одесского городского совета.

Функционирование Центра осуществляется путем:

  • предоставления на постоянной основе информационно-консультационных услуг о наличии свободных рабочих мест (вакантных должностей) для ознакомления соискателей работы из числа внутренне перемещенных лиц с вакансиями коммунальной сферы и предприятий различных видов экономической деятельности города;
  • оказание помощи в составлении резюме;
  • формирование и обновление базы вакансий предприятий, учреждений и организаций коммунальной собственности территориальной громады г. Одессы, других субъектов хозяйствования для дальнейшего трудоустройства внутренне перемещенных лиц.

В среднем в банке вакансий насчитывается более 900 единиц.

За весь период функционирования в Центр и его филиалы обратилось 3883 человека, трудоустроены — 1 559, из которых на предприятия, в учреждения и заведения коммунальной собственности территориальной громады города Одессы — 785 человек, в другие субъекты хозяйствования — 774.

Среди трудоустроенных лиц, проживающих на административно-территориальных единицах Украины, где ведутся боевые действия, преобладали регионы: Донецкая, Луганская, Николаевская и Херсонская области.

Муниципальный центр содействия трудоустройству внутренне перемещенных лиц, с одной стороны, стал надежной опорой и посредником в создании условий для успешного трудоустройства и социальной интеграции ВПЛ в местную общину. С другой стороны, компенсирует недостаток кадров, которые выехали из города.

📗 Ділова Одеса Телеграм
📘 Facebook
📙 Сайт

В Одесі готуються демонтувати літні тераси

В Одесі готуються демонтувати літні майданчики кафе, які заважають мешканцям міста пересуватися тротуарами.

Так, 25 квітня 2024 року в Одеській міській раді підтримали рішення про демонтаж чотирьох літніх терас кафе.

Відомо, що буде демонтовано чотири тераси — дві в центрі міста, одна на Таїрове та одна Черемхах.

Стверджується, що власники цих закладів, враховуючи раніше укладені договори оренди земельної ділянки, де було чітко визначено межі літніх терас – грубо порушили правила.

Було встановлено елементи закладів на значно більшій площі, ніж було зазначено в договорі.

В результаті тротуари стали небезпечними та незручними для пішоходів – вони змушені виходити на проїжджу частину.

В Одесі демонтажу підлягають літні майданчики за такими адресами – вулиця Старопортофранківський кут вул. Розумовській; вулиця Катерининська, 8/10; вулиця Академіка Корольова, вулиця Космонавтів, 64.

________________________________________________________________________________________________________________

В Одессе готовятся демонтировать летние террасы

В Одессе готовятся демонтировать летние площадки кафе, которые мешают жителям города передвигаться по тротуарам.

Так, 25 апреля 2024 года в Одесском городском совете поддержали решение о демонтаже четырех летних террас кафе.

Известно, что будет демонтировано четыре террасы — две в центре города, одна на Таирово и одна Черемхах.

Утверждается, что владельцы этих заведений, учитывая ранее заключенные договоры аренды земельного участка, где были четко определены границы летних террас — грубо нарушили правила.

Было установлено элементы заведений на значительно большей площади, чем было указано в договоре.

В результате тротуары стали опасными и неудобными для пешеходов — они вынуждены выходить на проезжую часть.

В Одессе демонтажу подлежат летние площадки по следующим адресам — улица Старопортофранковский угол ул. Разумовской; улица Екатерининская, 8/10; улица Академика Королева; улица Космонавтов, 64.

📗 Ділова Одеса Телеграм
📘 Facebook
📙 Сайт

Повістка в поштовій скриньці: чи потрібно йти до ТЦК та чи можна проігнорувати

18 травня 2024 року набуває чинності новий закон про мобілізацію № 10449 Документ передбачає зміни, серед яких – порядок вручення повістки та нового документа — вимоги.

Проте, як повідомив член Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський, повістки військовозобов’язані громадяни отримуватимуть, як і раніше, під розпис.

Повістка у поштовій скриньці: чи законно

Юристи Безоплатної правової допомоги та Асоціації правників України розповіли Фактам ICTV, що повістку може отримати будь-який чоловік віком від 18 до 60 років. Станом на зараз законодавство чітко не регулює вручення повісток.

– Є в цьому законопроєкті норми, але вони стосуються якраз особистого вручення повістки: що військовослужбовець під час цього має представитися, показати своє посвідчення, зафіксувати вручення повістки на бодикамеру. Також у документі є визначення, що таке повістка, які є її форми, тобто що саме у ній повинно значитися, які реквізити та дані.

Проте нічого не сказано стосовно можливості відправлення повісток поштою або іншим дистанційним способом, – пояснює юрист-волонтер гарячої лінії Асоціації правників України з питань, пов’язаних з військовою агресією, її наслідками та воєнним станом, адвокат АО ЮК АРЕС Євгеній Промський.

Немає положень у законопроєкті і щодо того, де саме можна або не можна отримати повістку. Тому працівники територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК СП) можуть вручити її особисто в руки у будь-якому місці.

Вручити повістку на виклик до ТЦК має змогу й представник місцевого органу самоврядування, керівник підприємства чи організації, де працює чоловік призовного віку, або ж управителі багатоквартирних будинків.

– «Якщо брати ситуацію до ухвалення закону, то повістка у поштовій скринці не вважалася належним врученням повістки, було лише особисте вручення. Фактично після набуття чинності нового документа про мобілізацію це питання так само залишилось неврегулюваним. Змін не відбулось. Тому станом на зараз вручення повістки таким способом буде незаконним. Але теоретично можуть бути внесені зміни до підзаконних нормативно-правових актів, а саме ухвалені постанови Кабміну про порядок мобілізації, і там це може вже бути більш детально розписано», – додає Євгеній Промський.

Тож представники ТЦК мають вручати повістки людям особисто в руки, втім, якщо чоловіка не застали вдома, повістку можуть залишити у поштовій скриньці, ніяких порушень в цьому немає. Однак і належним врученням повістки це не є.

– Жодних негативних наслідків, якщо повістка кинута в скриньку, не буде, це не вважається належним отриманням повістки, – каже Федір Веніславський.

Однак якщо людина не прийшла у ТЦК за викликом, то їй надсилатимуть вимогу. Якщо і її військовозобов’язаний проігнорує, то можуть накласти відповідні санкції.

Станом на зараз можливості направлення повістки поштою не передбачено. Це положення стосується лише нового документа – вимоги. Там це передбачено. Тож навіть якщо людина її не отримає, теоретично все одно вона буде вважатися такою, яку вручили, – говорить Євгеній Промський.

Зокрема, закон чітко регулює, що повістка має бути вручена особисто після встановлення особистих даних військовозобов’язаного. Тому під час дії воєнного стану кожен має завжди носити з собою документи, щоб за потреби показати їх для перевірки поліцейським.

Юристи зазначили, що вручення повістки, зазвичай першої, спрямоване на уточнення та оновлення інформації в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів та за необхідності оновлення військово-облікових документів.

Це робиться для встановлення, чи є у військовозобов’язаного відстрочка, який у нього сімейний стан, яка освіта тощо. А потім або одразу треба буде проходити ВЛК, або її проходження призначать на іншу дату, – додає Євгеній Промський.

Мобілізація в Україні

24 лютого 2022 року указом президента Володимира Зеленського в Україні було запроваджено воєнний стан. Того ж дня оголосили й проведення загальної мобілізації.

З того часу воєнний стан та загальна мобілізація постійно продовжуються на 90 днів. У 2024 році вони тривають до 13 травня 2024 року.


Повестка в почтовом ящике: нужно ли идти в ТЦК и можно ли проигнорировать

18 мая 2024 года вступает в силу новый закон о мобилизации № 10449 Документ предусматривает изменения, среди которых – порядок вручения повестки и нового документа — требования.

Однако, как сообщил член Комитета Верховной Рады по вопросам национальной безопасности, обороны и разведки Федор Вениславский, повестки военнообязанные граждане будут получать по-прежнему под роспись.

Повестка в почтовом ящике: законно ли

Юристы Бесплатной правовой помощи и Ассоциации юристов Украины рассказали Фактам ICTV, что повестку может получить любой мужчина в возрасте от 18 до 60 лет. На сегодняшний день законодательство четко не регулирует вручение повесток.

– Есть в этом законопроекте нормы, но они касаются как раз личного вручения повестки: военнослужащий во время этого должен представиться, показать свое удостоверение, зафиксировать вручение повестки на бодикамеру. Также в документе есть определение, что такое повестка, каковы ее формы, то есть что именно в ней должно значиться, какие реквизиты и данные.

Однако ничего не сказано о возможности отправки повесток по почте или другим дистанционным способом, – объясняет юрист-волонтер горячей линии Ассоциации юристов Украины по вопросам, связанным с военной агрессией, ее последствиями и военным положением, адвокат АО ЮК АРЭС Евгений Промский.

Нет положений в законопроекте и относительно того, где именно можно или нельзя получить повестку. Поэтому работники территориальных центров комплектования и социальной поддержки (ТЦК СП) могут вручить его лично в руки в любом месте.

Вручить повестку по вызову в ТЦК может и представитель местного органа самоуправления, руководитель предприятия или организации, где работает мужчина призывного возраста, или управители многоквартирных домов.

Если брать ситуацию до принятия закона, то повестка в почтовом ящике не считалась надлежащим вручением повестки, было только личное вручение. Фактически после вступления в силу нового документа о мобилизации этот вопрос остался неурегулированным. Изменений не произошло. Поэтому на данный момент вручение повестки таким способом будет незаконным. Но теоретически могут быть внесены изменения в подзаконные нормативно-правовые акты, а именно приняты постановления Кабмина о порядке мобилизации, и там это может быть более детально расписано, – добавляет Евгений Промский.

Так что представители ТЦК должны вручать повестки людям лично в руки, впрочем, если мужчину не застали дома, повестку могут оставить в почтовом ящике, никаких нарушений в этом нет. Однако и надлежащим вручением повестки это не есть.

– Никаких негативных последствий, если повестка брошена в ящик, не будет, это не считается надлежащим получением повестки, – говорит Федор Вениславский.

Однако если человек не пришел в ТЦК по вызову, то ему будут посылать требование. Если и военнообязанный ее проигнорирует, то могут наложить соответствующие санкции.

– По состоянию на сегодняшний день возможности направления повестки по почте не предусмотрены. Это положение касается только нового документа – требования. Там это предусмотрено. Так что даже если человек его не получит, теоретически все равно он будет считаться таким, который был вручен, – говорит Евгений Промский.

В частности закон четко регулирует, что повестка должна быть вручена лично после установления личных данных военнообязанного. Поэтому во время действия военного положения каждый должен всегда носить с собой документы, чтобы при необходимости показать их для проверки полицейским.

Юристы отметили, что вручение повестки обычно первой направлено на уточнение и обновление информации в Едином государственном реестре призывников, военнообязанных и резервистов и при необходимости обновления военно-учетных документов.

– Это делается для установления, есть ли у военнообязанного отсрочка, какое у него семейное положение, какое образование и т.д. А потом либо сразу нужно будет проходить ВЛК, либо ее прохождение назначат на другую дату, – добавляет Евгений Промский.

Мобилизация в Украине


24 февраля 2022 года указом президента Владимира Зеленского в Украине было введено военное положение. В тот же день объявили и проведение всеобщей мобилизации.

С того времени военное положение и всеобщая мобилизация постоянно продолжаются на 90 дней. В 2024 году они продолжаются до 13 мая 2024 года.

📗 Ділова Одеса Телеграм
📘 Facebook
📙 Сайт

На Одещині на честь загиблого спортсмена назвали вулицю

Вулиця на честь Миколи Панайотова з’явиться в його рідному селі Делень.

Таке рішення ухвалила сесія після звернення місцевих жителів, повідомив голова Арцизької громади Сергій Парпуланський.

За його словами, ім’ям загиблого захисника назвали вулицю Болгарську.

Довідка ДО

До лав збройних сил Микола приєднався 22 квітня 2023 року коли його призвали на службу по мобілізації. Чоловік пішов у 28 окрему механізовану бригаду, був навідником третього механізованого відділення військової частини А0666.

У червні болгарський молодіжний клуб “Актив” збирав кошти на каску та бронежилет для нього, бо Микола мав вирушити на передову. До речі, небайдужі дуже швидко відгукнулися на прохання і боронити країну боєць поїхав у повній амуніції. 

На жаль, це не врятувало його життя. Микола Панайотов загинув під Бахмутом 30 вересня 2023 року — через два тижні після свого 31-го дня народження. Під час наступальних дій він отримав важкі поранення, несумісні з життям.

«Загинув не просто воїн, не стало доброї, світлої людини, згас цілий Всесвіт», – написали у ФК «Делень». До мобілізації в Сили оборони він був гравцем цього футбольного клубу.

________________________________________________________________________________________________________________

В Одесской области назвали улицу в честь погибшего спортсмена

Улица в честь Николая Панайотова появится в его родном селе Делень.

Такое решение приняла сессия после обращения местных жителей, сообщил глава Арцизской громады Сергей Парпуланский.

По его словам, именем погибшего защитника назвали улицу Болгарскую.

Справка ДО

В ряды вооруженных сил Николай присоединился 22 апреля 2023 года, когда его призвали на службу по мобилизации. Мужчина пошел в 28 отдельную механизированную бригаду, был наводчиком третьего механизированного отделения воинской части А0666.

В июне болгарский молодежный клуб «Актив» собирал средства на каску и бронежилет для него, потому что Николай должен был отправиться на передовую. Кстати, неравнодушные очень быстро откликнулись на просьбу и защищать страну боец поехал в полной амуниции.

К сожалению, это не спасло его жизнь. Николай Панайотов погиб под Бахмутом 30 сентября 2023 года — через две недели после своего 31-го дня рождения. Во время наступательных действий он получил тяжелые ранения, несовместимые с жизнью.

«Погиб не просто воин, не стало доброго, светлого человека, погасла целая Вселенная», — написали в ФК «Делень». До мобилизации в Силы обороны он был игроком этого футбольного клуба.

📗 Ділова Одеса Телеграм
📘 Facebook
📙 Сайт

В частині Одеси тимчасово перекриють рух транспорту(фото)

У зв’язку з проведенням змагань Seaside Marathon Odesa, цієї неділі, 28 квітня, з 7:00 до 14:00 буде перекрито рух транспорту у частині Одеси.

Про це повідомляє пресслужба Патрульної поліції Одеської області.

Закритими будуть:

— проспект Шевченка (від площі Десятого квітня до проспекту Гагаріна),

— провулок Шампанський (від проспекту Шевченка до вулиці Маршала Говорова),

— вулиця Маршала Говорова (від провулку Шампанського до вулиці Академічної),

— вулиця Академічна (від площі Десятого квітня до вулиці Фонтанська дорога).

Водіїв просять врахувати перекриття вулиць та заздалегідь спланувати свій маршрут.

________________________________________________________________________________________________________________

В части Одессы временно перекроют движение транспорта

В связи с проведением соревнований Seaside Marathon Odesa, в это воскресенье, 28 апреля, с 7:00 до 14:00 будет перекрыто движение транспорта в части Одессы.

Об этом сообщает пресс-служба Патрульной полиции Одесской области.

Закрытыми будут:

проспект Шевченко (от площади Десятого апреля до проспекта Гагарина),

переулок Шампанский (от проспекта Шевченко до улицы Маршала Говорова),

улица Маршала Говорова (от переулка Шампанского до улицы Академической),

улица Академическая (от площади Десятого апреля до улицы Фонтанская дорога).

Водителей просят учесть перекрытие улиц и заранее спланировать свой маршрут.

📗 Ділова Одеса Телеграм
📘 Facebook
📙 Сайт

У закладах освіти Одеси вшанували пам’ять героїв-чорнобильців (фото)

З метою гідного вшанування подвигу учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у квітні 2024 року в закладах освіти Одеси проводилися численні тематичні заходи. 

Так, для підвищення соціальної свідомості, а також поширення екологічних знань для учнівської молоді було проведено: єдиний урок пам’яті «Біль Чорнобиля з роками не вмирає», виховні години «Пам’ять Чорнобиля», «Вшанування ліквідаторів аварії ЧАЕС», тематичні години  «Чорнобиль – біль і трагедія українського народу», класні години «38 річниця Чорнобильської катастрофи», години спілкування «Скорботні дати історії», «Земля, опалена Чорнобилем», «Безсмертна пам’ять про героїв», «Чорнобиль: втрачене місто», «Екологічні наслідки Чорнобиля», «Подвиг ліквідаторів наслідків  аварії на ЧАЕС», «STEM: про енергію, радіацію та окупацію», «Пекельний вогонь Чорнобиля», віртуальний тур до Національного музею Чорнобиля.

У шкільних бібліотеках оформлено тематичні виставки мемуарних творів, періодичних видань, фотографій та плакатів з теми «Чорнобиль – ми повинні знати і пам’ятати…», стіннівок «Спогади про Чорнобиль», «Біль Чорнобиля – біль всієї України», конкурс проєктів «Чорнобиль – пам’ять України», «Наша мрія – жити на чистій планеті!» та організовано перегляд документальних фільмів «День в історії. Вибух на ЧАЕС», «Чорнобильський дзвін», «За секунду до катастрофи».

 У закладах дошкільної освіти проведені заняття для дітей середнього та старшого дошкільного віку «Наша планета — наш дім», «Професія «Пожежник», «Звуки Чорнобиля», «Іншої землі у нас не буде, нам потрібно нашу зберегти», «Україна не забуде повік своїх героїв», «Як ліс став рудим», екологічні вікторини «Майбутнє — за зеленою енергією»,  виставки малюнків «Ліс майбутнього очима дітей», консультації для батьків «Біль Чорнобиля з роками не згасає».


В учебных заведениях Одессы почтили память героев-чернобыльцев (фото)

С целью достойного чествования подвигу участников ликвидации последствий аварии на Чернобыльской АЭС в апреле 2024 года в учебных заведениях Одессы проводились многочисленные тематические мероприятия.

Так, для повышения социального сознания, а также распространения экологических знаний для учащейся молодежи было проведено: единственный урок памяти «Боль Чернобыля с годами не умирает», воспитательные часы «Память Чернобыля», «Чествование ликвидаторов аварии ЧАЭС», тематические часы «Чернобыль – боль и трагедия украинского народа», классные часы «38 годовщина Чернобыльской катастрофы», часы общения «Скорбные даты истории», «Земля, обожженная Чернобылем», «Бессмертная память о героях», «Чернобыль: потерянный город», «Экологические последствия Чернобыля», «Подвиг ликвидаторов последствий аварии на ЧАЭС», «STEM: об энергии, радиации и оккупации», «Адский огонь Чернобыля», виртуальный тур в Национальный музей Чернобыля.

В школьных библиотеках оформлены тематические выставки мемуарных произведений, периодических изданий, фотографий и плакатов по теме «Чернобыль – мы должны знать и помнить…», стеннивок «Воспоминания о Чернобыле», «Боль Чернобыля – боль всей Украины», конкурс проектов «Чернобыль – память Украины», «Наша мечта – жить на чистой планете!» и организован просмотр документальных фильмов «День в истории. Взрыв на ЧАЭС», «Чернобыльский звон», «За секунду до крушения».

В заведениях дошкольного образования проведены занятия для детей среднего и старшего дошкольного возраста «Наша планета – наш дом», «Профессия «Пожарный», «Звуки Чернобыля», «Другой земли у нас не будет, нам нужно нашу сохранить», век своих героев», «Как лес стал рыжим», экологические викторины «Будущее – за зеленой энергией», выставки рисунков «Лес будущего глазами детей», консультации для родителей «Боль Чернобыля с годами не угасает».

📗 Ділова Одеса Телеграм
📘 Facebook
📙 Сайт