зеленая энергетика
Енергетика

НКРЕКП запровадила нові правила на ринку електроенергії

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг, внесла зміни до правил роботи роздрібного ринку електричної енергії.

Про це йдеться на сайті НКРЕКП.

Зокрема, якщо раніше побутовий споживач у своєму приватному будинку міг встановлювати кілька сонячних станцій для купівлі-продажу за «зеленим тарифом», то тепер потужність цих станцій не повинна перевищувати 30 кВт.

При цьому споживачам надали можливість встановлювати сонячні генерації для власного споживання без обмежень щодо потужності без видачі в мережу (об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, бюджетні та комерційні установи, лікарні, заводи, критична інфраструктура), а також надали право на використання установок зберігання енергії на своїх об’єктах.

Водночас НКРЕКП не змінила процедуру переукладання договору за «зеленим тарифом» (з новим власником) та залишила незмінним коефіцієнт цього тарифу (за загальним правилом).

На роздрібному ринку електрики тепер запроваджується чіткий перелік потреб, до якого не застосовується пільговий тариф для населення 1,68 грн: підприємництво, господарська діяльність дата-центрів, центрів обробки даних, діяльність зі створення віртуальних активів (майнінгу) тощо.

Крім того, комісія запровадила процедуру контролю роботи сонячних генерацій та установок зберігання енергії для забезпечення якості електроенергії та захисту електрообладнання сусідів на вулиці.

Нагадаємо, наприкінці серпня український бізнес звернувся до влади з проханням внести зміни до нормативно-правових актів України, провести відкритий діалог, а також продовжити терміни будівництва станцій поновлюваної енергії (ВДЕ) для того, щоб отримати «зелений» тариф. Вони закінчуються 31 грудня 2022 року, та їх слід продовжити щонайменше на період дії воєнного стану плюс 1 рік після його завершення.

ПІДПИСУЙСЯ НА НАШ TELEGRAM І БУДЬ В КУРСІ ПОСТІЙНО!

Консультация специалиста

Календар

Апрель 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930