Захист української енергетики
Енергетика

Як готують українську енергетику до зимових обстрілів – Financial Times

Україна готується до російських атак на енергетику. Зокрема, навколо енергетичних обʼєктів встановлюють мішки з піском, обтягують їхні дахи сіткою та переносять під землю ті елементи, які не потребують вентиляції. Про це йдеться в матеріалі Financial Times.

На одній із найважливіших підстанцій на півночі України було зведено стіну з бетонних блоків для захисту трансформаторів. Інша підстанція захищена габіонами – циліндричними клітинами, заповненими камінням чи піском. Елементи інфраструктури, які не потребують вентиляції, було переміщено під землю.

Прем’єр Деніс Шмигаль заявив, що Україна стала «набагато більш підготовленою» до таких ударів, ніж минулої зими. Каже, захист  як і раніше «не на 100 відсотків ефективний», але спрацьовує «у 80–90% випадків», особливо проти дронів.

Шмигаль додав, що рік тому було знищено близько 40% української електроенергетичної інфраструктури, але більшу частину цих пошкоджень уже усунуто.

За словами прем’єр-міністра Україна зробила кроки для децентралізації своєї мережі, завдяки чому пошкодження в одному місці з меншою ймовірністю вплине на інші регіони.

Згідно з фотографіями, наданими інсайдерами галузі, які потрапили в розпорядження FT, по всій країні встановлюють мішки з піском і картаті дахи для захисту сотень невеликих об’єктів, які можуть бути виведені з ладу одним ударом і спричинити масове відключення електроенергії.

«Коли у вас є, наприклад, трансформатори, ви намагаєтеся захистити їх великими мішками з піском», — сказав заступник прем’єр-міністра України з питань інфраструктури Олександр Кубраков.

Кубраков заявив, що «ці великі мішки не раз рятували нас, вони захищають нас від уламків безпілотників і ракет».

За словами одного з джерел у галузі, запасні частини зберігаються через кордон у країнах-союзниках з можливістю більш оперативного замовлення.

Генеральний директор ДТЕК Максим Тимченко заявив, що після того, як минулої зими Росія «повністю знищила» вугільну генераторну установку потужністю 300 МВт, його компанія інвестувала кошти в будівництво 50 розрізнених турбін потужністю 6 МВт кожна.

«Вони можуть вивести з ладу одну турбіну, але 49 все одно працюватимуть», — сказав Тимченко.

Міністр енергетики Герман Галущенко розповів, що Україна вперше реалізує системи захисту об’єктів критичної інфраструктури від ударів росіян — активну та пасивну. Першу забезпечує ППО, а другу — «системи, про які ми говорити не будемо».

Якщо масові відключення електроенергії повторяться, останнім засобом, як і минулої зими, стануть менші генератори, що працюють на дизельному пальному та інших видах пального, надані союзниками і придбані домогосподарствами та бізнесом.

Але з огляду на те, що понад 100 підстанцій і високовольтних ліній електропередач розкидані на всій території країни, реально неможливо покрити всю територію України засобами протиповітряної оборони, – сказав директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко.

Він вважає, що, ймовірно, доведеться запроваджувати нормовані відключення електроенергії тривалістю від однієї до двох годин, якщо температура цієї зими опуститься нижче мінус десяти градусів.

“Якщо будуть масовані авіаудари, я не можу спрогнозувати масштаби відключень”, – додав експерт.

Уряд України в жовтні підтримав створення координаційного штабу з оперативного реагування та забезпечення нормальних умов життєдіяльності населення. Штаб реагуватиме на обстріли та координуватиме ліквідацію наслідків.

З жовтня минулого року Росія активно завдавала масштабних ракетних ударів по енергетичній інфраструктурі України. Протягом кількох місяців Україна пережила понад 10 хвиль масштабних російських обстрілів, коли ворог залучав десятки ракет різних типів і дальності.

📗 t.me/dilova_odesa
📘 facebook.com/BusinessOdessa
📙 dilova.com.ua

Календар

Листопад 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930