Студенти чоловіки, змогут виїхати за кордон, Одеса, студент, 2 квітня 2024 року
Закон

Частина студентів-чоловіків зможе поїхати за кордон на навчання

Частина студентів-чоловіків тепер зможе поїхати за кордон на навчання чи стажування. Відповідне рішення сьогодні, 2 квітня, погодив уряд України.

Очільник Міносвіти Оксен Лісовий уточнив, що в цьому вищезгаданим студентам допоможе академічна мобільність. Це можливість тимчасово виїхати за кордон для навчання чи стажування, щоб здобути нові знання та досвід.

Посадовець також уточнив, що для університетів таке рішення стане ще і способом зміцнити партнерство з іноземними закладами. І додав, що через воєнний стан у програмах академічної мобільності нині беруть участь лише дівчата. Натомість студенти неодноразово зверталися з цим питанням до президента Володимира Зеленського.

«Тож сьогодні уряд ухвалив рішення, яке дозволить хлопцям також ставати учасниками цих програм – строком на один семестр. Йдеться лише про студентів віком від 18 до 22 років, які вчаться на бакалавраті за денною формою (або ж на магістратурі медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямування)»,
– повідомив міністр освіти.

Лісовий уточнив, що для перетину кордону з метою навчання за програмами академічної мобільності потрібно мати:

  • е-квиток студента;
  • направлення від закладу освіти;
  • засвідчену копію договору з іноземним університетом про прийняття на програму академічної мобільності;
  • військово-довідковий документ від ТЦК.

Проте, зазначив Лісовий, жодних особливих дозволів МОН не видаватиме.

Міністр також зауважив: щоб стати учасником такої програми, потрібно мати високі бали та виконати низку вимог, які встановлюють засновники програми. І додав, що МОН працює над посиленням системи вищої освіти та її інтеграцією в європейський освітній простір.

Довідка ДО

До початку повномасштабної війни студенти, які навчалися в іноземних вишах, могли виїжджати за кордон. Однак із 14 вересня 2022 року таку можливість заборонили.У ДПСУ пояснили, що все через велику кількість спекуляцій.5 вересня 2023 року набула чинності норма щодо можливості виїзду за кордон студентів і курсантів українських закладів освіти.Утім, зміни стосувалися лише тих, хто прямував для проходження практичної льотної підготовки в іноземні освітні заклади.


Часть студентов-мужчин сможет уехать за границу на обучение

Часть студентов-мужчин теперь сможет уехать за границу на обучение или стажировку. Соответствующее решение сегодня, 2 апреля, согласовало правительство Украины.

Глава Минобразования Оксен Лесной уточнил, что в этом вышеупомянутым студентам поможет академическая мобильность. Это возможность временно выехать за границу для обучения или стажировки, чтобы получить новые знания и опыт.

Чиновник также уточнил, что для университетов такое решение станет еще и способом укрепить партнерство с иностранными учреждениями. И добавил, что из-за военного положения в программах академической мобильности участвуют только девушки. В то же время студенты неоднократно обращались с этим вопросом к президенту Владимиру Зеленскому.

«Сегодня правительство приняло решение, которое позволит ребятам также становиться участниками этих программ – сроком на один семестр. Речь идет только о студентах в возрасте от 18 до 22 лет, которые учатся на бакалавриате по дневной форме (или на магистратуре медицинского, фармацевтического или ветеринарного направления)«,
– сообщил министр образования.

Лесной уточнил, что для пересечения границы с целью обучения по программам академической мобильности нужно иметь:

  • е-билет студента;
  • направление от учебного заведения;
  • заверенную копию договора с иностранным университетом о принятии на программу академической мобильности;
  • военно-справочный документ от ТЦК

Однако, отметил Лесной, никаких особых разрешений МОН не будет выдавать.

Министр также отметил, чтобы стать участником такой программы, нужно иметь высокие баллы и выполнить ряд требований, которые устанавливают учредители программы. И добавил, что МОН работает над усилением системы высшего образования и его интеграцией в европейское образовательное пространство.

Справка ДО

До начала полномасштабной войны студенты, обучавшиеся в иностранных вузах, могли выезжать за границу. Однако с 14 сентября 2022 года такую возможность запретили. В ГНСУ объяснили, что все из-за большого количества спекуляций. прохождение практической летной подготовки в иностранные образовательные учреждения.

📗 Ділова Одеса Телеграм
📘 Facebook
📙 Сайт

Консультация специалиста

Календар

Апрель 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930