підготовка до IELTS TOEFL
Консультація

Різниця між TOEFL і IELTS: у чому полягає та який із тестів краще обрати для складання

В умовах сучасності дедалі більше українців приймають рішення влаштуватися на роботу за кордоном, в англомовному середовищі.

Кожному з них у підсумку доводиться зіткнутися з такою перешкодою, як важливість підтвердження своєї мовної кваліфікації. Для цього потрібно скласти міжнародний іспит на знання англійської мови. Тому підготовка до IELTS/TOEFL зазвичай входить до послуг, які пропонуються мовними школами.

Хоча суть у них одна й та сама — визначити рівень володіння іноземною мовою — різниця між TOEFL і IELTS багатогранна. Вони відрізняються один від одного підходом, структурою та деякими іншими тонкощами. Про них варто дізнатися, перш ніж зробити вибір — який варіант буде кращим.

Чим TOEFL та IELTS відрізняються між собою?

Якщо є намір навчатися або жити в англомовній країні, без сертифіката про складання хоча б одного з міжнародних іспитів не обійтися. Їх багато, проте IELTS і TOEFL складають найчастіше, оскільки саме з ними найлегше отримати візу в закордонному посольстві, отримати роботу чи пройти вступ у ВНЗ. Проте між ними є відмінності, які варто враховувати.

Країни та діалекти

Іспит TOEFL офіційно визнають у 130 країнах і більш ніж у 7,5 тис. навчальних закладів. У випадку з IELTS — це 135 країн і 6 тис. вишів. Однак, у випадку з останніми, є один нюанс — іспит IELTS приймають суто англійські ВНЗ, а TOEFL — лише американські. Іноді трапляється так, що в навчальному закладі приймають обидва результати, тому слід заздалегідь уточнювати, який документ потрібен в обраному місці.

Тож, IELTS мають складати ті, хто вчив «класичну» мову та планує перебратися, наприклад, до Англії, Австралії або ж іншої країни, де говорять британською англійською. TOEFL же підійде тим, хто вивчав американський діалект і хоче поїхати, приміром, в Америку, Канаду або іншу країну, де говорять саме американською англійською.

Формат складання

Ще одна різниця між TOEFL і IELTS у тому, що останній існує у різних варіаціях:

  • Academic — тест на академічну англійську;
  • General — тестування на загальне знання мови.

Якщо планується проходити навчання в Британії, потрібно обирати перший варіант, якщо просто працювати, підійде і другий. Своєю чергою, у TOEFL тільки один варіант — Academic..

На противагу цьому, IELTS можна скласти тільки в паперовому варіанті, але TOEFL можна скласти як у письмовому варіанті, так і в електронному. У другому випадку усні частини завдань записують через мікрофон і зберігають, щоб переслати в центр для перевірки. Розділ із читанням на іспиті TOEFL може здатися величезним у зв’язку з тим, що він відображатиметься на комп’ютерному моніторі. У цьому плані IELTS більше підійде тим кандидатам, які вважають за краще складати важливі іспити «по-старому», записуючи все на папір олівцем або ручкою.

Оцінювання результатів

Загалом, у випадку з TOEFL відбувається оцінка письмового та розмовного розділів, а також словниковий запас і граматика. Натомість загальна оцінка за іспит IELTS залежить від оцінювання таких критеріїв, як навички логіки, зв’язність мовлення, граматика та швидкість. Так, приміром, твір із логічною послідовністю, але слабкою граматичною складовою варто оцінювати за параметрами TOEFL, тоді як есе з гарною лексичною та граматичною частиною, але слабко прописаною ідеєю, буде правильніше оцінити за критеріями іспиту IELTS.

За TOEFL виставляється єдина оцінка — максимум 120 балів. Оцінку за IELTS ставлять за шкалою 1-9, з кроком у пів бала. Таким чином, загальний бал — це середнє арифметичне від окремих показників у кожному з розділів тестування. Загальна оцінка заокруглюється в більший бік. Приміром, якщо середній бал вийшов 7.25, тоді остаточна оцінка — 7,5. Обидва сертифікати мають термін придатності 2 роки.

Де можна скласти іспити і скільки вони коштують?

Здати в Україні TOEFL, як й інший міжнародний іспит можна без особливого клопоту. У нашій країні існує дійсно багато відповідних центрів, які пропонують послуги з підготовки до того чи іншого іспиту, за допомогою спеціалістів, а потім проводять і сам іспит.

Так, у Києві обидва іспити можна скласти прямо в Британському консульстві. Крім того, пройти підготовку, а потім і тестування можна в Міжнародному мовному центрі. Також в українській столиці розташовані Міжнародний екзаменаційний центр IELTS та офіційний центр тестування TOEFL.

Зареєструватися на проходження іспиту можна безкоштовно, але за проходження доведеться платити. Скільки коштуватиме здати IELTS та TOEFL можна уточнити в тому місці, де планується складати іспит. У середньому, вартість першого — 4,5 тис. грн., тоді як другий обійдеться приблизно в 7 тис. грн. Провести оплату необхідно протягом 5 робочих днів після проходження реєстрації та отримання рахунку.

Розібравшись, в чому різниця між TOEFL і IELTS, а також знаючи свої сильні та слабкі сторони, неважко буде ухвалити рішення про те, який саме іспит обрати для складання.

Консультация специалиста

Календар

Апрель 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930