медосмотр
Консультація

Воєнний стан не впливає на порядок проходження обов’язкових медичних оглядів

Медогляди, як і у мирний час, проводяться відповідно до законів та підзаконних актів України.

З метою впорядкування проведення обов’язкових профілактичних медичних оглядів наказом МОЗ України від 23 липня 2002 р. №280 (зі змінами, внесеними наказом МОЗ України від 21.02.2013р. №150) визначено:

  • Правила проведення обов’язкових профілактичних медичних оглядів працівників окремих професій, виробництв і організацій, діяльність яких пов’язана з обслуговуванням населення і може призвести до поширення інфекційних хвороб.
  • Перелік необхідних обстежень лікарів-спеціалістів, видів клінічних, лабораторних та інших досліджень, що необхідні для проведення обов’язкових медичних оглядів, та періодичність їх проведення.
  • Перелік протипоказань для роботи за професіями, визначеними в Переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним медичним оглядам.
  • Форму первинної облікової документації № 1-ОМК «Особиста медична книжка» та Інструкцію щодо її заповнення.

Обов’язкові попередні (до прийняття на роботу) і періодичні медичні огляди повинні проходити працівники:

  • підприємств харчової промисловості, громадського харчування і торгівлі;
  • лікувально-профілактичних, дошкільних і навчально-виховних закладів;
  • водопровідних споруд, об’єктів комунально-побутового обслуговування;
  • інших підприємств, установ, організацій, професійна чи інша діяльність яких пов’язана з обслуговуванням населення й може спричинити поширення інфекційних захворювань, виникнення харчових отруєнь;

Повний перелік професій, виробництв та організацій, працівники яких мають проходити обов’язкові профілактичні медичні огляди, затверджений постановою Кабінету Міністрів України №559 від 23 травня 2001 року.

Медичний огляд, відповідно до наказу МОЗ України від 23 липня 2002 р. № 280, передбачає:

  • загальне обстеження лікарями-спеціалістами (терапевт, дерматовенеролог, отоларинголог, стоматолог та інші (за потреби));
  • лабораторне обстеження;
  • функціональне обстеження.

Для проведення обов’язкового періодичного медичного огляду роботодавець складає список працівників, які повинні пройти цей огляд, а особа, яка проходить медогляд, подає до медичного закладу документ, що посвідчує особу, та фотокартку розміром 3х4 см. Роботодавець зобов’язаний власним коштом профінансувати та організувати проведення попереднього і періодичних медичних оглядів працівників. Роботодавець забезпечує ведення журналу реєстрації особистих медичних книжок працівників, де зазначаються номер, серія, дата видачі книжки, прізвище, ім’я та по батькові її власника. Саме роботодавець здійснює контроль за проходженням працівниками обов’язкових медичних оглядів у встановлені терміни і несе за це відповідальність.

Працівники, які без поважних причин не пройшли обов’язковий медичний огляд у повному обсязі у встановлений термін, від роботи відсторонюються.

Підписуйся і будь в курсі ПОСТІЙНО: https://t.me/dilova_odesa

Консультация специалиста

Календар

Апрель 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930