Про це повідомив голова департаменту охорони здоров’я Одеської ОВА Олександр Курмишов.
У пропорції до чисельності населення Одеської області (2,5 млн осіб), у лікувальних закладах регіону має бути 500 ліжок для реабілітації військових. Однак цього немає й близько.
«Сьогодні ми маємо близько 300 ліжок, у повному обсязі ними оснащена лише Одеська обласна дитяча лікарня, в інших кластерних та надкластерних медичних закладах реабілітаційні відділення або на стадії розгортання, або надають допомогу лише в амбулаторному, але не стаціонарному форматі», — заявив Курмишов.
За словами голови облздорова, область зазнає серйозного дефіциту фахівців: не вистачає реабілітологів, ерготерапевтів, фізіотерапевтів. А значна частина персоналу, що діє, потребує підвищення кваліфікації, є проблеми в науковій базі та брак реабілітаційного обладнання.
Окрема проблема – майже повна відсутність психологічної реабілітації. Лише до 1 червня 2024 року в Одеському обласному медцентрі психічного здоров’я планують створити реабілітаційне відділення. Проте де брати фахівців не зовсім зрозуміло.
**
В Одесской области — серьезные проблемы с реабилитацией военных
Об этом сообщил глава департамента здравоохранения Одесской ОВ Александр Курмышов.
В пропорции к численности населения Одесской области (2,5 млн. человек), в лечебных заведениях региона должно быть 500 коек для реабилитации военных. Однако этого нет и в помине.
«Сегодня у нас около 300 коек, в полном объеме ими оснащена только Одесская областная детская больница, в других кластерных и сверхкластерных медицинских учреждениях реабилитационные отделения либо на стадии развертывания, либо оказывают помощь только в амбулаторном, но не стационарном формате», — заявил Курмышов.
По словам председателя облздрава, область испытывает серьезный дефицит специалистов: не хватает реабилитологов, эрготерапевтов, физиотерапевтов. А значительная часть действующего персонала нуждается в повышении квалификации, есть проблемы в научной базе и нехватка реабилитационного оборудования.
Отдельная проблема – почти полное отсутствие психологической реабилитации. Только к 1 июня 2024 года в Одесском областном медцентре психического здоровья планируют создать реабилитационное отделение. Однако, где брать специалистов не совсем понятно.