НБУ має намір повернутися до гнучкого курсу долара, але цьому передуватиме низка процесів, передбачених узгодженою з МВФ програмою валютної лібералізації.
Про це повідомило керівництво Нацбанку на брифінгу після засідання монетарного комітету.
Після 18 місяців фіксованого курсу гривні до долара Нацбанк готується відмовитися від нього: “НБУ перейде до гнучкішого курсу, коли будуть сформовані належні передумови. За такого режиму ринковий курс зможе як послаблюватися, так і зміцнюватися, реагуючи на зміну ситуації на валютному ринку, а саме баланс попиту та пропозиції”.
Для переходу від фіксованого до плаваючого курсу долара НБУ хоче спочатку отримати задовільні показники за низкою параметрів.
У Нацбанку зазначили, що на перших етапах переходу зберігатимуть активну присутність на ринку, щоб компенсувати дефіцит іноземної валюти та обмежити курсові коливання.
Також НБУ знизив облікову ставку з 22% до 20% та обмежив можливості банків вкладатися у депсертифікати. В релізі НБУ про зміну ставки зазначається, що попри суттєве уповільнення індексу інфляції до 8,6% у серпні, потенціал швидкого зниження темпів росту цін практично вичерпався.
Основні фактори подальшого зниження інфляції, за оцінкою НБУ: кращі врожаї, що обмежуватимуть зростання цін в наступні місяці, фіксація тарифів на житлово-комунальні послуги, стійкість валютного ринку.
📗 t.me/dilova_odesa
📘 facebook.com/BusinessOdessa
📙 dilova.com.ua