судові повістки
Земля

Прокуратура Одеси відсудила у компанії ділянку на Молдаванці, де планувалося будівництво

Господарський суд Одеської області задовольнив позов Малиновської окружної прокуратури м. Одеси щодо повернення територіальній громаді міста земельної ділянки площею 0,5 га вартістю 65 млн гривень.

Про це повідомляє Одеська обласна прокуратура.

Прокурори в суді довели, що Одеська міська рада передала ділянку в оренду для будівництва у позаконкурентний спосіб.

«Зокрема, товариство мало право на отримання ділянки значно меншої площі, яка необхідна була лише для обслуговування об’єктів нерухомості, розташованих на ній.
Водночас, для будівництва нового об’єкту нерухомості земля могла бути передана у користування лише на підставі аукціону»,
– підкреслюють у прокуратурі.

Крім того, земельну ділянку, яка включає в себе частково землі природно-заповідного фонду обмеженого режиму використання, міська рада передала підприємству для проектування, будівництва та обслуговування комплексу багатоповерхових житлових будинків із підземним паркінгом та вбудованими приміщеннями, тоді як чинне законодавство, яким регламентовано режим використання пам’ятки природи, чітко забороняє будівництво на поверхні пам’ятки природи будь-яких споруд і будівель, проведення будь-яких робіт, пов’язаних з порушенням геологічних утворень: прокладання інженерних комунікацій, буріння, тощо.

Суд погодився з доводами прокурора, скасував рішення міськради, визнав недійсним договір оренди та зобов’язав товариство повернути земельну ділянку територіальній громаді Одеси.

ПІДПИСУЙСЯ НА НАШ TELEGRAM І БУДЬ В КУРСІ ПОСТІЙНО!

Консультация специалиста

Календар

Февраль 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829