море Одеса Каховка
Їжа

Риба та морепродукти, виловлені біля Одеського узбережжя, непридатні до вживання — еколог

Високий вміст шкідливих речовин спостерігається у морській фауні навіть через п’ять місяців після Каховської катастрофи.

Про це розповів директор Українського національного центру екології моря Віктор Коморін.

За його словами, після підриву ГЕС у морську воду у великій кількості потрапили токсичні речовини, зокрема, токсичні метали та хлорорганічні сполуки. Подекуди концентрація цих речовин у воді перевищувала гранично допустимі норми у сотні разів.

«Після цього ми зробили аналізи тварин, мешканців Чорного моря: мідій, риби кефалі, решток дельфінів, які були знайдені біля одеського узбережжя, і побачили, що у деяких випадках концентрація цих речовин у сотні та тисячі разів вища за допустиму», — цитує Коморін Суспільне.

Він додав, що токсичні речовини не розповсюдилися по морю, а почали накопичуватися спочатку у мідіях та зоопланктоні, а пізніше у рибі та дельфінах.

Еколог пояснив, що ситуація з рівнем забрудненості залежить також і від погодних умов: коли вітер дме у бік Затоки, фіксуються невеликі спалахи рівня токсичних речовин у воді. Також збільшення забруднення спостерігається під час шторму, коли небезпечні речовини підіймаються з морського дна.

Віктор Коморін додав, що дозвіл на купання був зумовлений перш за все погодними умовами, які були сприятливі. Щодо прогнозу на наступний літній сезон, то можливість купання у морі буде залежати від того, наскільки суворою та штормовою буде зима, а також від того, чи не виникне інших джерел забруднення через воєнні дії.

«Не рекомендую їсти морепродукти, рибу, яку зловили біля одеського узбережжя, бо вона, на превеликий жаль, накопичила велику концентрацію токсичних речовин», — пояснив еколог.

Він додав, що наразі складно робити прогнози щодо того, коли морепродукти з одеського узбережжя можна буде їсти. Однак зараз екологи готуються відправити аналізи мікроорганізмів до європейських лабораторій, де є можливість зробити ширший аналіз токсичних речовин, а після цього — робити відповідні прогнози. За його даними, через трагедію на Каховській ГЕС близько половини мідій, які були старше трьох років, загинули біля одеського узбережжя.

📗 t.me/dilova_odesa
📘 facebook.com/BusinessOdessa
📙 dilova.com.ua

Консультация специалиста

Календар

Май 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031