Одеса газ подряпини на газовому лічильнику
ЖКХ

Одеситу донарахували за газ півмільйона гривень

Через подряпини на газовому лічильнику одеситу через суд донарахували оплату за газ 503,6 тисяч гривень

Таке рішення ухвалив Київський районний суд, який задовольнив позов «Одесагаз». Зауважимо, що суд відбувся ще 26 лютого.

Довідка ДО


У серпні 2021-го під час перевірки працівники «Одесагаз» знайшли подряпини на лічильнику.
Прилад обліку відправили на експертизу. Вона виявила «несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ (засіб вимірювальної техніки, тобто лічильник, — ред.), порушено цілісність заводського клейма, відображення тавра встановленої пломби на ЗВТ не відповідає відбиткам клейма заводу виробника. Навколо пломби на аверсі та реверсі є підколи та подряпини». Тому газова компанія перерахувала суму.

Річ у тім, що в Кодексі газорозподільних мереж передбачено, що якщо споживач без дозволу підключився до газу або втрутився в роботу лічильника, то йому проведуть донарахування. Якби лічильник просто зняли на експертизу і не було доведено втручання в його роботу, споживачеві б нарахували середнє споживання за час, коли в нього не було лічильника.

Однак, оскільки порушення було виявлено, споживання порахували за спеціальною формулою. Вона враховує проектну номінальну потужність.

Тепер одесит або виграє апеляцію, або буде змушений заплатити борг.
Виконавча служба в разі,  якщо він не заплатить, може заблокувати йому банківські рахунки та накласти арешт на його майно.


Одесситу доначислили за газ полмиллиона гривен

Из-за царапины на газовом счетчике одессита через суд доначислили оплату за газ 503,6 тысячи гривен

Такое решение принял Киевский районный суд, удовлетворивший иск «Одессагаз». Отметим, что суд прошел еще 26 февраля.

Справка ДО

В августе 2021-го во время проверки работники «Одессагаз» нашли царапины на счетчике.
Прибор учета был отправлен на экспертизу. Она обнаружила «несанкционированное вмешательство в работу ЗСТ (средство измерительной техники, т.е. счетчик, — ред.), нарушена целостность заводского клейма, отображение клейма установленной пломбы на ЗСТ не соответствует отпечаткам клейма завода производителя. Вокруг пломбы на аверсе и реверсе есть подколы и царапины» . Потому газовая компания перечислила сумму.

Дело в том, что в Кодексе газораспределительных сетей предусмотрено, что если потребитель без разрешения подключился к газу или вмешался в работу счетчика, то проведут доначисление. Если бы счетчик просто сняли на экспертизу и не было доказано вмешательство в его работу, потребителю начислили бы среднее потребление за время, когда у него не было счетчика.

Однако, поскольку нарушение было обнаружено, потребление сочли по специальной формуле. Она учитывает проектную номинальную мощность.

Теперь одессит либо выигрывает апелляцию, либо будет вынужден заплатить долг.
Исполнительная служба в случае если он не заплатит, может заблокировать ему банковские счета и наложить арест на его имущество.

📗 Ділова Одеса Телеграм
📘 Facebook
📙 Сайт

Консультация специалиста

Календар

Июнь 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930