В Одеській області під час воєнного стану попереджено незаконні витрати з бюджету на 50 млн грн
Одеса

В Одеській області під час воєнного стану попереджено незаконні витрати з бюджету на 50 млн грн

За останні дев’ять місяців до суду скеровані 25 обвинувальних актів щодо дії організованих злочинних груп. Серед них – угрупування, яке шахрайським шляхом заволоділо цілою низкою земельних ділянок та об’єктів нерухомого майна, в тому числі держпідприємства «Чоразморшлях», спричинивши державі збиток у сумі 46 млн грн. Майно повернули державі, ще 45 млн грн конфісковали у злочинців.

Про це на брифінгу повідомив голова прокуратури Одеської області Сергій Костенко.

Бюджетна система

Спрямовані до суду обвинувальні акти у 52 кримінальних впровадженнях. У порівнянні із минулим роком цей показник збільшився на на 27%. У розкраданнях були задіяні посадові особи ТОВ «Одесаміськбуд», Одеського морського торгівельного порту, Одеського обласного центра медицини катастроф, а також Ширяївський селищний голова. За словами Костенко, за цей період у 7 разів збільшилась сума заявних позивних вимог у справах бюджетної сфери.

Так, за позовами прокуратури відкриті провадження за порушеннями на суму 1 млрд 100 млн грн.

Ці позови розглядаються, багато з них задоволені, за якими або попереджені незаконні витрати з бюджету, або будуть стягнуті ті кошти на користь держави, – додав Костенко.

Моніторинг закупівель

Наразі 13 кримінальних впроваджень, які стосуються порушень при закупівлях у системі ProZorro, на суму 1,1 млрд гривень, скеровані до судів. Попереджене незаконне витрачання 59 млн грн. Наприклад, у міській клінічній лікарні №11 намагалися присвоїти на тендерах 84 млн грн.

Корупційні схеми

В 2022 році Одеською обласною прокуратурою скеровані 100 обвинувальних актів за фактами корупційних дій, два з яких були скоєні у складі організованих злочинних груп. Так, в управлінні соціального захисту населення Белгород-Дністровській райадміністрації привласнювали бюджетні кошти, які були призначені для різних видів соціальних допомог та підтримки малозабезпечених верств населення. Таким чином посадовці розікрали 4 млн 400 тис. грн.

На здирстві був помічений і начальник Одеської об’єднаної дирекції залізничних перевезень АТ «Укрзалізниці». Посадовець вимагав 25 тис. грн за невжиття заходів щодо припинення торгівлі продуктами харчування на залізничному вокзалі та у потягах.

Викрито лікаря міської клінічної лікарні №11, який вимагав від пораненого військовослужбовця 15 тис. грн за проведення операції.

Ведеться робота щодо протидії правопорушень, пов’язаних з корупцією. Це адмінпротоколи. 129 осіб вже притягнуто за адмінпротоколи у відповідальності у вигляді штрафу – це другий результат по державі, – розповів Костенко.

Земельні злочини

Незважаючи на воєнний стан, порушення у земельній сфері залишаються поширеними. До суду скерований обвинувальний акт щодо колишнього голови Кілійськогої державної адміністрації. Посадовець незаконно передав шість земельних ділянок на узбережжі Чорного моря у приватну власність для дачного будівництва.

Він завдав шкоду державі на 3 млн грн. Пов’язаний з ним “чорний реєстратор” з цього ж району незаконно вніс недостовірні відомості та у приватну власність перейшли 37 земельних ділянок. Причому ці ділянки знаходяться на території Дунайського біосферного заповідника. Взагалі це заборонено щодо господарського використання, – проінформував Костенко.

Проводиться й робота по поверненню незаконно вилучених у держави земель. Сьогодні намагаються повернути 6 тис гектарів, вартістю понад 2 млрд грн.

Маються на увазі держпідприємства, які входять до системи національної академії аграрних наук. На жаль, масштаби розкрадання там не тільки земель, але й іншого майна вражають. Це дослідне господарство імені Суворова, Новоселівське, Таїровське, Одеське обласне підприємство по племенній справі, Державний ширяєвський управний центр. Насьогодні вже повернуті 207 га земель, – зазначив Костенко.

Службові злочини

Прокуратура скерувала обвинувальний акт до суду щодо дій капітану порту «Південий» під час аварії судна DELFI. Екс-чиновника будуть судити за службову халатність. За словами Костенко, колишній капітан у листопаді 2019 року не вжив необхідних заходів та належним чином не оцінив загрозу виникнення надзвичайної ситуації у вигляді дрейфу неконтрольованого технічно несправного судна Delfi, яке без необхідних документів перетнуло державний кордон України в зоні його відповідальності.

ПІДПИСУЙСЯ НА НАШ TELEGRAM І БУДЬ В КУРСІ ПОСТІЙНО!

Консультация специалиста

Календар

Апрель 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930