Типовий одеський дворик – 2-3 поверхові будинки з вапняку, білизна, що вздовж і впоперек висить де тільки можна, діти гасають у дворі – незважаючи на холод, та собаки супроводжують незнайомців від головних воріт і доти, доки гість не сховається за якимись дверима.
Такими двориками краще гуляти туристом із фотоапаратом, жити там – сумнівне задоволення. Причина – це всіма, здається, забутий старий фонд – багаторазово залатані дахи, ненадійні похилені сходи, стара проводка і каналізація, що періодично заявляють про себе, залишки асфальту у дворах, клумби зі старих шин.
Будинку за адресою Дальницька 29, – близько 100 років. Розташований він біля промзони. Практично по всьому периметру будинків на других поверхах “висять” галереї. Ольга Лепшина, яка живе в цьому дворі, влаштовує нам прогулянку і попереджає – “Ви за сто кіло важите, до поручнів не наближайтеся, провалитеся”. Підлога на галереї другого поверху дійсно ходить ходором, енну кількість разів на день по ній проносяться діти. Батьки попереджають – “тут не можна”, але, – маленьким не поясниш.
За словами Ольги, листи і звернення до ЖКС “Хмельницький” жителі двору пишуть уже близько двадцяти років. Підсумку – нуль. Комунальники мовчать або відповідають, що немає матеріалів для ремонту. Ок, не проблема, мешканці обзавелися матеріалами, чекали майстрів, про що повідомили ЖКС, але і це комунальників не вразило. Пролом, що утворився в бетонній стяжці доріжки двору площею 1 м2, куди кілька разів потрапили діти, які загралися, жителі залатали самі. А ось по дахах лазити все ще не вміють.
Мешканці цього двору зверталися до депутата Олександра Іваницького. Йому якось вдавалося розворушити комунальників. Він допоміг, але встиг зробити тільки одну галерею в цьому ж дворі, але в сусідньому будинку. Потім його депутатські повноваження закінчилися. Ну і все.
Потім змінилася виборча система. Тепер і зовсім не зрозуміло, до кого з депутатів можна звернутися – кожна фракція в міськраді призначила куратора на цей район. Загалом їх 7 депутатів. Але поки що їх ніхто тут не бачив. Ні, вони потім, звісно ж, прийдуть, але це ближче до виборів, а допомога потрібна вже зараз.
За словами Аурелії П., яка живе в цьому ж дворі, наявність однієї невирішеної проблеми тягне за собою виникнення інших. Через дірявий дах у її квартиру на другому поверсі затікає вода. Після різкого потепління ввечері 31 грудня весь Новий рік і до ранку жінка займалася тим, що збирала воду з даху у відра і тазики. А нижче, на першому поверсі, дроти на зовнішній стіні йдуть без ізоляції, і під час хорошої зливи, у кращому разі, все закінчиться коротким замиканням, а в гіршому – пожежею.
Якщо ви говоритимете про проблеми у сфері житлово-комунального господарства і нарікатимете на ЖЕК, то вас обов’язково поправлять: не ЖЕК, а ДЕЗ, ні, хоча вже не ДЕЗ, а ЖКС. А крім абревіатури щось змінюється в роботі цього відомства????
- Так, мешканцям аварійного житла все підвищують тарифи ЖКГ!
📗 t.me/dilova_odesa
📘 facebook.com/BusinessOdessa
📙 dilova.com.ua