Как происходил экспорт товаров в начале создания порта в Одессе, Одесский торговый порт история, Одеський торговельний порт, Як відбувався експорт товарів на початку створення порту в Одесі
Одеса

Як відбувався експорт товарів на початку створення порту в Одесі

Одеський торговельний порт має розвинену транспортну інфраструктуру, що дозволила тільки за останні 7 місяців  Українським коридором експортувати близько 40 млн тонн вантажів, з яких 27 млн тонн – агропродукція.

А як відбувався експорт товарів на початку створення порту?

В кінці ХVІІІ — на початку ХІХ ст. вози з українським зерном прямували в порт по Херсонському тракту (вул. Пастера), далі слідували через Міський сад, а потім повертали ліворуч у порт по Водяній балці (вул. Гаванна та Військовий узвіз).

У зворотний бік по Водяній балці підіймалися вози з іноземними товарами, значна частина яких продавалася на так званому «базарі колоніальних товарів», що був організований на Грецькій площі.

Згодом  Водяну балку перетнув кам’яний міст для зручного транспортного з’єднання вул. Надеждинської (Гоголя) та Катерининської.  Міст отримав назву на честь одного з перших бібліофілів Одеси Івана Сабанєєва. Сьогодні міст виглядає майже так, як і 190 років тому — по завершенню будівництва (1834 р.).


Как происходил экспорт товаров в начале создания порта в Одессе

Одесский торговый порт имеет развитую транспортную инфраструктуру, позволившую только за последние 7 месяцев Украинским коридором экспортировать около 40 млн тонн грузов, из которых 27 млн тонн – агропродукция.

А как производился экспорт товаров в начале создания порта?

В конце XVIII – начале XIX в. повозки с украинским зерном направлялись в порт по Херсонскому тракту (ул. Пастера), затем следовали через Городской сад, а затем возвращали налево в порт по Водяной балке (ул. Гаванна и Военный спуск).

В обратную сторону по Водяной балке поднимались телеги с иностранными товарами, значительная часть которых продавалась на так называемом «базаре колониальных товаров», организованном на Греческой площади.

Впоследствии Водяную балку пересек каменный мост для удобного транспортного соединения ул. Надеждинской (Гоголя) и Екатерининской. Мост получил название в честь одного из первых библиофилов Одессы Ивана Сабанеева. Сегодня мост выглядит почти так же, как и 190 лет назад – по завершению строительства (1834 г.).

📗 Ділова Одеса Телеграм
📘 Facebook
📙 Сайт

Консультация специалиста

Календар

Май 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031