Обмеження для ухилянтів
Освіта

Діти ухилянтів не зможуть вступати до ВНЗ: нардеп анонсував ряд правових обмежень

Дітям уклоністів можуть відмовити у вступі до ВНЗ. Таку пропозицію обговорюють у кулуарах парламенту, заявив нардеп від «Батьківщини», член комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Вадим Івченко.

У рамках законопроекту про посилення мобілізації депутати розглядають різні методи мотивації чоловіків воювати, зокрема обмеження в праві на освіту.

«Політичне керівництво пропонує: якщо ти не хочеш виконувати свій громадянський обов’язок, захищати Батьківщину і якщо не перебуваєш на військовому обліку, держава може відмовляти тобі в послугах. Наприклад: ти не будеш отримувати підтримку держави, твої діти не вступатимуть до ВНЗ або ти сам не вступатимеш до ВНЗ», — заявив Івченко.

За його словами, зараз мобілізація не може бути добровільною. А примус має відповідати нормам Конституції.

«Конституційно, коли ви маєте захищати свою державу, а ви не приходите в центри комплектування, не оновлюєте свої дані і не стаєте на військовий облік? Усі чоловіки в Ізраїлі перебувають на військовому обліку. І в нас теж усі мають стояти на обліку. Це не означає, що вони обов’язково будуть на нулі або на війні. Але на обліку ти повинен стояти. Держава має знати, розраховувати на тебе чи ні. Це звичайний процес», — вважає Івченко.

Як наголосив народний обранець, зараз мобілізація не може бути добровільною. А примус — це мова про норми, які мають відповідати Конституції. 

Цікаво те, що майже відразу нардепка Юлія Гришина, яка є представницею Комітету ВРУ з питань освіти, заявила, що особисто поспілкувалася з нардепом Вадимом Івченком після його скандального інтерв’ю, де пролунала заява про заборону для дітей ухилянтів на навчання у ВНЗ.

Тож, як запевняє представниця української освіти, — жодних норм про позбавлення дітей ухилянтів права на освіту немає.

«Наведені цитати — це його особисті міркування щодо того, як держава може реагувати на факт ухилення від мобілізації. Це просто уривок із дискусії, жодних подібних рішень не приймалося ні на рівні політичного керівництва, ні всередині профільного комітету. Така норма суперечила б і Конституції, і здоровому глузду» , — заявила Гришина.

* * * * *

ДЕТИ УКЛОНИСТОВ НЕ СМОГУТ ПОСТУПАТЬ В ВУЗЫ: НАРДЕП АНОНСИРОВАЛ РЯД ПРАВОВЫХ ОГРАНИЧЕНИЙ


Детям уклонистов могут отказать в поступлении в ВУЗы. Такое предложение обсуждают в кулуарах парламента, заявил нардеп от «Батькивщины», член комитета по вопросам нацбезопасности, обороны и разведки Вадим Ивченко.

В рамках законопроекта об усилении мобилизации депутаты рассматривают различные методы мотивации мужчин воевать, в частности ограничение в праве на образование.

«Политическое руководство предлагает: если ты не хочешь выполнять свой гражданский долг, защищать Родину и если не состоишь на воинском учете, государство может отказывать тебе в услугах. Например: ты не будешь получать поддержку государства, твои дети не будут поступать в ВУЗы или ты сам не будешь поступать в ВУЗы», — заявил Ивченко.

По его словам, сейчас мобилизация не может быть добровольной. А принуждение должно соответствовать нормам Конституции.

«Конституционно, когда вы должны защищать свое государство, а вы не приходите в центры комплектования, не обновляете свои данные и не становитесь на воинский учет? Все мужчины в Израиле находятся на воинском учете. И у нас тоже все должны стоять на учете. Это не значит, что они обязательно будут на нуле или на войне. Но на учете ты должен стоять. Государство должно знать, рассчитывать на тебя или нет. Это обычный процесс», — считает Ивченко.

Как отметил народный избранник, сейчас мобилизация не может быть добровольной. А принуждение — это речь о нормах, которые должны соответствовать Конституции.

Интересно то, что почти сразу нардеп Юлия Гришина, которая является представительницей Комитета ВРУ по вопросам образования, заявила, что лично пообщалась с нардепом Вадимом Ивченко после его скандального интервью, где прозвучало заявление о запрете для детей уклонистов на обучение в вузах.

Поэтому, как уверяет представитель украинского образования, — никаких норм о лишении детей уклонистов права на образование нет.

«Приведенные цитаты — это его личные соображения относительно того, как государство может реагировать на факт уклонения от мобилизации. Это просто отрывок из дискуссии, никаких подобных решений не принималось ни на уровне политического руководства, ни внутри профильного комитета. Такая норма противоречила бы и Конституции, и здравому смыслу», — заявила Гришина.

📗 Ділова Одеса Телеграм
📘 Facebook
📙 Сайт

Консультация специалиста

Календар

Апрель 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930