Нова зброя ЗСУ
Війна

Нову зброю в Україні випробовуватимуть вже на полі бою

Міноборони прискорило постачання нових зразків зброї до війська за 20 днів. Випробовувати бойове знаряддя будуть бійці на полі бою.

Прискорення стало можливим завдяки змінам до постанови Кабміну — з процедури вилучили етап видання указу про допуск до експлуатації, що скоротить поставки до 20 днів. Зазначається, що дана ініціатива належить новому міністрові оборони Рустему Умєрову. 

Отже з 1 листопада терміни постачання техніки та зброї вітчизняного виробництва на фронт військовим ЗСУ суттєво скоротили.

Як розповіли у відомстві, відтепер виробник визначає, за якими технічними параметрами здаватиме продукцію замовнику, а військові погоджують перелік параметрів. Він повністю відповідає за якість своєї зброї, обсяг необхідних випробувань та пов’язані з постачаннями ризики.

Щоб прискорити передачу озброєння у війська, випробування нових зразків зброї та перевірка їхніх бойових характеристик відбуватиметься безпосередньо на полі бою, — йдеться в повідомленні Міноборони.

Також ЗСУ та Міноборони наполягатимуть на підтвердженні лише трьох чинників:

  • ефективності зразка техніки;
  • його безпечності для особового складу;
  • надійності в експлуатації.

Окрім цього, оновлений fast track передбачає, що держзамовник може закуповувати безпілотники («мікро» та «міні») цивільного або ж подвійного призначення, які можна переобладнати для виконання бойових завдань, навіть якщо їх не допустили до експлуатації та кодифікували як предмет постачання.

Раніше для того, щоб зброя чи техніка потрапила до ЗСУ, виробники долали процедуру, яка складалася з шести етапів і могла затягуватись на кілька місяців. Відтепер з неї вилучено одну найтриваліших бюрократичних перепон — видання наказу про допуск до експлуатації. Його погодження з різними структурами МОУ та Генштабу зазвичай тривало близько місяця.

📗 t.me/dilova_odesa
📘 facebook.com/BusinessOdessa
📙 dilova.com.ua

Консультация специалиста

Календар

Июнь 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930