зарядна станція
Технології

Що важливо знати під час вибору зарядної станції

Щоб адаптуватися до довготривалих відключень світла в такий непростий для нас час виникає потреба забезпечити своє житло альтернативним джерелом електрики. Українці активно кинулися скуповувати повербанки та генератори – це відносно недорогі прилади, які сьогодні користуються найбільшою популярністю.

Але, якщо світло відключають постійно і тривало, то повербанків надовго не вистачить. А генератор не можна ставити у квартирі – це дуже небезпечно! Тоді на допомогу прийдуть портативні зарядні станції. Перевага таких приладів у тому, що вони працюють безшумно і чисто, не потребують заправці пальним та техобслуговування.

Зарядні станції EcoFlow — це компактний та мобільний прилад, який який дозволяє підключити одночасно різноманітні побутові прилади, а також провести прискорену зарядку різних девайсів. Фактично, це пристрій є потужним павербанком. Вчасно заряджай та користуйся!

Українці можуть купити EcoFlow в Києві, де ціновий діапазон на них стартує від 8 тис. грн до 180–200 тис. грн (на найпотужніші моделі)

При виборі зарядних станцій необхідно врахувати основні параметри: енергоємність та спосіб зарядки, а також потужність приладів, що запитуються.

Енергоємність

Енергоємність є найважливішим параметром зарядної станції  — що більше, краще. Але не забувайте про те, що чим потужніша батарея, тим вище енергоспоживання.

При виборі портативної станції зверніть увагу на акумулятор і його ємність. Чим вищий показник ємності станції (АКБ), тим довше вона зможе працювати в автономному режимі. Користувачеві на вибір пропонують широкий діапазон потужностей: від 200 Вт/год та вище.

Від типу АКБ залежить його термін служби, як від ємності залежатиме час автономної роботи станції.

Існує щонайменше 3 різновиди акумуляторних батарей для портативних станцій:

  • Літій-кобальт-фосфатні. Ресурс таких батарей у середньому 800 циклів заряду/розряду.
  • Літій-нікель-марганець-кобальт-оксидні. Ресурс таких батарей складає 800 циклів.
  • Ллітій-залізо-фосфатні. Ресурс цих батарей найвищий — 2500/3000/3500 циклів заряду/розряду.

Багато станцій мають можливість приєднання додаткової АКБ, що розширює їх ємність і збільшує розрахункову потужність.

Спосіб та час заряджання

Час повного заряджання залежить від моделі портативної електростанції. Як правило, він становить трохи більше години від розетки 220 Вольт і 5-6 годин від роз’єму 12 Вольт в автомобілі.

Заряджати такі станції можна декількома способами:

•             від мережі змінного струму через розетку;

•             від сонячної панелі;

•             за допомогою прикурювача авто;

•             від генератора.

Найшвидший спосіб зарядки станції – одночасно комбінувати декілька джерел живлення. 

Комплектація та додаткові функції

Перш ніж вибрати портативну електростанцію, беремо до уваги такі критерії:

Захисні системи BMS, якігарантують станціям захист від стрибків напруги та перепадів температури навколишнього середовища. 

Кількість роз’ємів для підключення споживачів струму. Їх може бути п’ять, а може й десять, залежно від моделі, мають такі роз’єми: розетки 230 В, USB Type-A, USB Type-C, автомобільна розетка, порти постійного струму 12 В і т.д.

Комплектація. Для зручності експлуатації виробники оснащують станції різними перехідниками, адаптерами.

Вага, габарити — мають значення, якщо станція буде активно переноситися або перевозитися.

Наявність екрану. Дисплей покаже вам, скільки гаджетів підключено, яка їхня сумарна потужність, скільки заряду залишилося біля самої станції.

Можливість керування станцією з мобільного телефону. Ви можете вмикати та вимикати свою міні-електростанцію, перебуваючи далеко від неї. Це має значення, якщо станція куплена для електроживлення приладів у будинку чи квартирі. Для цього на смартфон встановлюється додаток.

Консультация специалиста

Календар

Май 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031