банки, банкіри, кредити, рівень ризику
Війна

Банкіри розділили територію України на кольорові зони за рівнем кредитного ризику

Банкіри розробили оцінку ризиків для видачі кредитів в Україні залежно від територіальної ознаки – щодо безпечні регіони та регіони бойових дій – та користуються цим показником у прийнятті рішень.

Про це банкіри розповіли під час круглого столу «Кредити бізнесу: хто та кому може видавати фінансування під час війни», пише «Фінансовий клуб».

«У нас є регіональне зонування. Є червона зона – окуповані території та зони активних бойових дій. Там кредитування просто неможливе», – каже начальник управління розвитку кредитного бізнесу ПУМБ Віктор Харковець.

Він додав, що як тільки бізнес переходить в окупацію, фактично втрачається зв’язок та можливість обслуговувати кредити. І виникає багато зовнішніх факторів, на які бізнес та його власник ніяк не впливають і не можуть спрогнозувати.

Друга зона – «жовта» – це території, наближені до зон бойових дій. «Там ми використовуємо додаткове стрес-тестування бізнесу на випадок, якщо буде погіршення ситуації або втрата активу», — розповів Харковець.

У цій зоні банки можуть брати більшу заставу або обов’язковою умовою може стати наявність частини портфельних держгарантій, які покривають відсутність застави.

У «зеленій» зоні, де немає і не було бойових дій, залишилися фактично такі самі методи кредитування, які були до війни.

Деякі банки, використовуючи принцип «світлофора», ділять територію не на три, а на чотири зони: зелену, жовту, помаранчеву та червону.

«Червона – це окупація, помаранчева – це регіони, де ведуться активні бойові дії. Звичайно, у цих категоріях ми не можемо кредитувати. Зелену та жовту зони ми розглядаємо. Причому, у зеленій практично без змін», – повідомив начальник відділу малого бізнесу Правекс. Банку Анатолій Вербаховський.

Підписуйся і будь в курсі ПОСТІЙНО: https://t.me/dilova_odesa

Консультация специалиста

Календар

Апрель 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930